PŘICHÁZÍ ZIMNÍ SPÁNEK

V listopadu k nám přichází zimní energie. Jak víme z Feng Ren Shui, jedná se o energie hluboké Vody. Je to energie, která je stejná jako hluboká noc. A v noci máme spát. Ne nadarmo mluvíme o tzv. zimním spánku. Vše v přírodě se postupně připravuje právě na tento zimní spánek.

Spánek je pro náš život, zdraví a kvalitní fungování našeho organismu velmi důležitý. Na podzim se energie stahují dovnitř, což je energie fáze Kovu. V zimě vládne Voda a ta má za úkol ukládání naší energie. Ne nadarmo se říká: „uložit“ ke spánku. A zase tu máme ten spánek. Ten je důležitý pro to, aby naše energie regenerovaly a uchovaly se silné pro další období aktivity, které přichází se sezonou jara, které bude vládnou aktivní Dřevo.

Energie Vody je spojena s ledvinami. Z Feng Ren Shui a Tradiční čínské medicíny víme, že je to orgán, kde se ukládá tzv. životní esence. Díky této energii je vyživován celý náš organismus a souvisí tak i s délkou našeho života. Pokud je esence silná a zdravá, je zdravý i celý organismus. Pokud máme esence dostatek, pak můžeme prožít dlouhý život.

Je tedy velmi důležité, abychom si tuto životní esenci chránili a uchovávali v bezpečí a klidu. Ochrana a posilování esence probíhá právě v období největšího klidu. Z hlediska dne je to noc (proto je pro naše celkové zdraví důležitý dlouhý a kvalitní spánek) a z hlediska roku je to právě období zimy. A energie zimy začínají právě v listopadu.

Abyste si svojí životní energii chránili a zajistili její dobrou regeneraci, je důležité, abyste v listopadu byli co nejvíce v klidu. Měli byste snížit své aktivity na minimum a co nejvíce času věnujte opravdu kvalitnímu odpočinku. V tomto období již velmi převažuje tzv. jinová energie nad jangovou. A jinová energie je klid, jangová energie je aktivita. Z tohoto poměru, kdy se Jin blíží svému maximu a Jang svému minimu je jasné, že náš odpočinek má převažovat nad našimi aktivitami.

Jinové energie sílí díky tomu, že se prodlužuje noc a krátí den. Noc je delší a proto nám dává více příležitostí pro odpočinek. Ale co je nejdůležitější – je to energie spánku. Tomu byste měli v tomto období opravdu věnovat velkou pozornost. Díky tomu, že se den zkracuje a noc prodlužuje, je dobré v zimním období (které začíná právě listopadem) začít chodit spát dříve a vstávat můžeme naopak později. Měli bychom tedy spát déle, než v ostatních částech roku.

Energie listopadu jsou spojené s fází tzv. hluboké (jinové) Vody. To je energie, která vše stahuje opravdu jen a jen dolů. To má velký vliv kromě jiného také na naši psychiku. V listopadu tak budou klesat naše psychické energie a u někoho se mohou opravdu stáhnout hodně hluboko. A projevem této hloubky mohou být různé deprese (také víme, že se říká „hluboké“ deprese). Na to si opravdu musíme dávat pozor a to hlavně letos, kdy různá omezující opatření ve společnosti naší psychiku moc nezvedají, spíše naopak. Abyste hloubku Vody vyrovnali, musíte si do života vnést Oheň.

Tento rok je Oheň opravdu důležitý. Pomůže nám lépe zvládat kovové energie celého roku (k nim právě patří ta různá omezení, zákazy a příkazy) a také nám pomůže zvedat klesající energii Vody. Oheň si dejte do života něčím, co vám dělá radost. Buďte ve společnosti lidí, snažte se něčím bavit, udržovat si dobrou náladu. Udržujte se v teple a zahřívejte se i zevnitř (teplé jídlo, teplé nápoje apod.). Přichází i období různých svařáků, gorgů apod. I to pomáhá zahřívat jak tělo, tak i duši :). Ale nepřehánět. Příliš Ohně pak způsobuje závislosti a to vám určitě nepomůže.

Osobní konzultaci (možné i on-line přes Skype apod.) si objednejte na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

ŠKOLA FENG REN SHUI – vše o studiu zde:

Do školy se můžete přihlásit na jirka@byu.cz nebo můžete vyplnit přihlašovací formulář na stránce Školy Feng Ren Shui ZDE

přípravný seminář na rok 2021

Všichni víme, že rok 2020 není vůbec jednoduchý. I proto jsme se na něj připravovali již od října 2019. Stejně tak se musíme připravit na rok 2021, který nám velkou úlevu asi nepřinese. Připravili jsme pro vás opět přípravný seminář. Vše o semináři zde:

HAPPYWEEK NA LISTOPAD

Feng Ren Shui - HAPPYWEEK na listopad
Feng Ren Shui – HAPPYWEEK na listopad

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.