NEHLEDEJTE ŠKOLU, UVAŽUJTE O TOM CO CHCETE V ŽIVOTĚ DĚLAT

Jsme v období, kdy se děti, končí základní školu, rozhodují o své budoucnosti. Množí se nám tak žádosti o radu, jak si vybrat správnou školu. Výběr školy bez toho, aniž dítě ví, co chce v životě dělat je slepou uličkou – nikam nevede. Cílem není vybrat školu, ale vědět, co díte chce ve svém životě dělat. To určuje jeho přirozený talent. Ten se má identifikovat co nejdříve již v dětství dítěte a tento přirozený talent se má v průběhu dětství rozvíjet.

Feng Ren Shui - energie května
Feng Ren Shui – životní cesta je určena naším přirozeným talentem

Z hlediska Feng Ren Shui je dětství energií tzv. Dřeva. Tato energie umožňuje růst a rozvoj. V tomto období života se tak máme zaměřit na přirozený talent a vytvořit pro dítě ty nejlepší podmínky pro to, aby se mohlo ve svém talentu rozvíjet a osvojovat si tak své silné stránky a své přirozené schopnosti.

Chcete pomoct s výběrem školy pro své děti, poznat jejich přirozený talent a jak ho rozvíjet? Objednejte si konzultaci na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479.

Puberta, která navazuje na období dětství je pak energií Ohně. To je světlo, je to vize, která nám má ukázat životní cestu dítěte, po které se chce vydat. Oheň je nejsilnější Jang a ten určuje „CO“ – tedy co v životě máme dělat, čeho chceme dosáhnout. A tato energie je nejsilnější právě v období puberty.

Období puberty nám tak má díky Ohni a jeho světlu udělat jasno o své budoucnosti, máme „jasně“ vidět a vědět, co chceme dělat. Jakmile toto víme, máme o svém životě jasno a naše životní cesta se nám tak otevírá. To je síla energie Ohně a proto je tak důležitá pro náš život a naši budoucnost.

Mnoho dětí však není vedeno ani rodiči ani školou k tomu, aby identifikovaly svůj přirozený talent, rozvíjely ho a připravovaly se tak na svůj budoucí život. A protože jim není „jasná“ jejich budoucnost, často se pak soustředí na výběr školy, místo výběru životní cesty, povolání. Škola tak nemá být cílem. Škola (střední a vysoká) je dalším stupněm přípravy na životní cestu každého z nás. Ale na co se má dítě připravit, když neví, co chce v životě dělat? A tak při úvahách o škole pak převažují tendence vybrat takovou školu, kterou dítě snadno zvládne, nebo se na ní snadno dostane. Ale taková škola je pro dítě k ničemu a čtyřleté studium je pak ztráta času. Navíc takto zvolená škola může dítěti úplně špatně určit jeho budoucnost. Má-li dítě určitý talent, ale jde na školu, která je hlavně „jednoduchá“, pak místo uplatnění talentu může takové dítě v životě dělat to, co studovalo. Z naší praxe známe mnoho lidí, kteří dělají svoji práci jen pro to, že to vystudovali a ne pro to, že je to jejich pravá životní cesta, uplatnění jejich přirozeného talentu.

Musíme si uvědomit, že tím, co v životě děláme (a nechceme to nazývat přímo prací) určujeme svůj život a jeho kvalitu. Naše povolání zabírá velkou část času, který je nám dán pro život. Proto tomu ve Feng Ren Shui říkáme životní cesta. Je to naše „povolání“, tj. to, k čemu jsme byli povoláni. A jak poznáme, k čemu jsme byli povoláni? To jasně určuje náš talent. A ten máme naplnit. V opačném případě děláme věci, na které talent nemáme, věci, které nám ani nic moc neříkají atd. a tím prožíváme nenaplněný život.

Pokud tedy řešíte se svými dětmi jejich budoucnost, pak neuvažujte o škole, ale o tom, co chtějí v životě dělat. Jakmile toto budete vědět, pak je výběr školy jasný: musí odpovídat tomu, co chtějí dělat. Pokud má dítě umělecký talent, musí jít na uměleckou školu a ne na gymnázium apod. Nyní s dětmi rozhodujete o jejich budoucnosti. Měli byste tedy tomuto rozhodování věnovat co nejvíce pozornosti.

Osobní konzultaci (možné i on-line přes Skype apod.) si objednejte na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

ŠKOLA FENG REN SHUI – vše o studiu zde:

Do školy se můžete přihlásit na jirka@byu.cz nebo můžete vyplnit přihlašovací formulář na stránce Školy Feng Ren Shui ZDE

přípravný seminář na rok 2021

Všichni víme, že rok 2020 není vůbec jednoduchý. I proto jsme se na něj připravovali již od října 2019. Stejně tak se musíme připravit na rok 2021, který nám velkou úlevu asi nepřinese. Připravili jsme pro vás opět přípravný seminář. Vše o semináři zde:

HAPPYWEEK NA LISTOPAD

Feng Ren Shui - HAPPYWEEK na listopad
Feng Ren Shui – HAPPYWEEK na listopad

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.