ZRÁNÍ – ENERGIE, BEZ NÍŽ SE VÁM NIC NEPODAŘÍ

Žijeme v překotné době. Každým rokem se vše zrychluje a roste naše netrpělivost. Chceme vše hned, ne zítra, ne dnes, nejlépe včera. A tak si utrhneme raději zelené jablko ještě nezralé, ale hned. Ale vzápětí zjistíme, že je kyselé, trpké a že nám rozhodně nedává to, co jsme chtěli. A tak nakousnuté jablko zahodíme. Nejen, že jsme přišli o jablko a všechno to dobré, co v jablku je, ale navíc jsme si přivodili frustraci a velkou psychickou nepohodu. Nedostali jsem to, co jsme chtěli. Nenechali jsme vše řádně uzrát.

Fresh red apples in a basket on a table in a summer garden Free Photo

Pokud takto budeme často trhat nezralá jablka, tak si uvědomíme, že nemá smysl jablka vůbec pěstovat, a tak na danou věc či činnost úplně rezignujeme. Ve výsledku tak nemáme nic. A toto se děje ve spoustě různých oblastech našeho života. Chceme rychle dosáhnout úspěchu ve svých činnostech, ale ještě na to nejsme dostatečně zralí. A tak úspěchu nedosáhneme, nebo nám nepřinese to očekávané, a tak danou činnost raději ukončíme. Podobné je to ve vztazích. Chceme od vztahu hned vše a rychle. A když to nedostaneme, tak vztah ukončíme. Takto vyzkoušíme několik vztahů a po nějaké době na vztahy úplně rezignujeme. A tak bychom mohli pokračovat ve všech oblastech našeho života. Ničíme si je sami svojí netrpělivostí a nezralostí. Výsledkem je trpká a kyselá zkušenost místo té sladké a šťavnaté.

Pokud chceme dosáhnout opravdového naplnění v jakékoliv oblasti svého života, musí vše řádně uzrát. Musíme k tomu umět využít umění tzv. „wei wu wei“ – konej nekonáním. To je jeden z hlavních principů Feng Ren Shui. Mnoho lidí tento princip nechápe. Jak mohu konat nekonáním? Mám sedět a čekat? Ne, tak to nefunguje (i když v naší rychlé době bychom byli nejraději, abychom vše dostali zadarmo, bez našeho vlastního přičinění). Aby se něčemu opravdu dařilo a mohlo to skutečně uzrát a přinést nám to konečné naplnění, musíme pro to vytvořit ty správné podmínky. To stačí.

A právě Feng Ren Shui je zaměřeno na vytváření těchto správných podmínek. Díky nim se pak skutečně vše děje jakoby „samo“. Je to základní princip přírody, který se učíme ve Škole Feng Ren Shui. Daří se jen tomu, co má ty nejlepší podmínky – když je teplo a vlhko, množí se komáři, když hodně prší, je všude plno slimáků apod.. A pokud chceme, aby se nám v životě něco dařilo, musíme tyto podmínky vytvořit a pak to nechat samo působit a hojnost se dostaví sama.

Můžeme si to ukázat na příkladu pěstování např. zeleniny či ovoce. Chceme si pochutnat na výborném, červeném, voňavém a šťavnatém rajčátku. Abychom tohoto naplnění dosáhli, musíme začít od začátku. Prvním krokem je mít to správné semínko – semínko rajčátka (ne jablka, nebo hrušky, to by nám rajčátko nevyrostlo). Když máme to správné semínko, pak musíme vědět správné podmínky pro pěstování rajčat. Hlavně KDY a KDE toto semínko zasadit – tj. z hlediska Feng Ren Shui to je znalost energie správného ČASU správného MÍSTA (tzv. herci čas a prostor). Pak semínko v tento správný čas a na správném místě (do správné půdy atd.) zasadíme. A světe div se, pak se vše začne dít samo: ze semínka se zrodí klíček, z klíčku stonek, ze stonku lístečky, dále květ, pak zárodek plodu a pak….. pak plod začne zrát. A zraje, a zraje a zraje….. A co děláme my? NIC. Čekáme. Necháme podmínky, které jsme vytvořili, působit a rajče roste samo. To je princip wei wu wei – konej nekonáním, nezasahujte. Nechte rajčátko růst, nechte ho zrát. Ono samo nejlépe ví, co a jak. Nezasahujte. Jakmile zasáhnete, můžete vše zničit. Starejte se jen o podmínky. Ty udržujte co nejlepší. Pak se všemu bude dařit samo. A na konci si pochutnáte na výtečném rajčátku, které vám přinese potěšení, radost a naplnění.

To je umění tzv. „pěstování života“. Pokud si ve svém životě vytvoříte ty správné podmínky, začne se tomu samo dařit – a tím se daří i vám. Tento princip pěstování využívejte ve všech oblastech svého života. Chcete být zdraví? Stačí si vytvořit ty správné podmínky a zdraví se bude rozvíjet samo. Chcete se správně postarat o své dítě? Vytvořte ty nejlepší podmínky pro jeho rozvoj a dítě se bude rozvíjet samo…. Atd.

A přesně tak je to se všemi oblastmi ve vašem životě. Pokud víte, co chcete, vytvořte pro to ty nejlepší podmínky a pak nechte přirozené energie působit. Nezasahujte. A čekejte. Nechte to uzrát. Netrhejte nezralé plody, nechtějte nic urychlit. Vše pak jen zkazíte. Zničíte svůj vztah, své podnikání, své děti, svoji rodinu…. Zničíte tak zbytečně cokoliv ve svém životě, co nenecháte uzrát.

Zralost je důležitá. Bez ní nedojdete k uspokojení, k naplnění ani radosti. A pokud nedojde k naplnění, zbude ve vás prázdno. Ztratíte smysl. Přestanete se snažit. Život se zastaví. Točíte se v kruzích a postupně se v životě propadáte do hlubokých energií, které vás stahují dolů až na vaše životní dno. Paradoxně tím pak vytváříte dobré podmínky pro to, aby se vám nedařilo.

Nechte vše uzrát. Vše v životě a v přírodě má svůj čas. Ten tomu musíte dopřát. Vytvořte ty nejlepší podmínky a pak jen nechte vše zrát. A vychutnejte si to, až to uzraje. Ne dřív. Tím, že to urychlíte to zkazíte. Dítě se nemůže narodit po třech měsících těhotenství jen pro to, že už chcete mít svého potomka doma, osmi hodinový vývar není hotový po třech hodinách vaření….

Pokud se toto naučíte, budete v životě zažívat skutečné a silné naplnění. Smysl života se bude posilovat, vy budete spokojení a budete stále ve svém životě růst bez zbytečného úsilí a vyčerpání. Energie vás povedou vzhůru a budou vás posilovat. Naučte se vytvářet podmínky (s pomocí Feng Ren Shui) a pak nechte vše přirozeně působit (konej nekonáním, nezasahuj), buďte trpěliví, čekejte a nechte vše uzrát. A pak si vychutnejte naplno své báječné plody.

Osobní konzultaci (možné i on-line přes Skype apod.) si objednejte na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

přípravný seminář na rok 2021

Všichni víme, že rok 2020 není vůbec jednoduchý. I proto jsme se na něj připravovali již od října 2019. Stejně tak se musíme připravit na rok 2021, který nám velkou úlevu asi nepřinese. Připravili jsme pro vás opět přípravný seminář. Vše o semináři zde:

HAPPYWEEK NA říjen

ŠKOLA FENG REN SHUI – vše o studiu zde:

Do školy se můžete přihlásit na jirka@byu.cz nebo můžete vyplnit přihlašovací formulář na stránce Školy Feng Ren Shui ZDE

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.