DOPORUČENÍ ŠKOLY FENG REN SHUI K SOUČASNÉ SITUACI VE SPOLEČNOSTI

Žijeme v době jednotlivostí. Zkoumáme každou věc izolovaně od ostatních a na základě tohoto zkoumání pak přijímáme různá opatření, vytváříme systémy a hledáme řešení. Nic v námi známého vesmíru ale neexistuje odděleně. Vše funguje v rámci celého organismu. At již to je organismus našeho těla (funkce každého orgánu ovlivňuje funkce dalších orgánů a tím slouží k funkci organismu jako celku) nebo celé společnosti (chování každého jednotlivce ovlivňuje chování ostatních a tím působí na fungování celé společnosti).

Současná opatření vlády pro řešení jednoho „problému“ (jednotlivosti) nebere v úvahu širší souvislosti těchto opatření na jednotlivce ani na celou společnost (celek). Bohužel tak opět řešíme jeden extrém extrémem dalším a tím situaci můžeme jen a jen zhoršit. Dochází tak k nebezpečné nerovnováze a jak víme, každá nerovnováha končí dalšími problémy. Zatím však není „protiváha“ na celospolečenské úrovni, která by konání vlády korigovala a zajišťovala tuto životně důležitou rovnováhu. Nefunguje ani politická, ani jiná „opozice“, která by byla protipólem vlády (tak jak je to původně zamýšleno v klasické demokracii). Když neexistuje rovnováha ve společnosti, vyvolá to nerovnováhu i v jednotlivcích.

Concept of solution and domino effect.slightly de-focused and close-up shot. selective focus. Free Photo
Nenechte si „zbourat“ celý svůj život

Musíme si uvědomit, že síla celku je větší než síla jednotlivce. Vládne-li ve společnosti nerovnováha, vytvoří to nerovnováhu i u jednotlivců. Víme, že základní energií člověka je Země. Ta rovnováhu potřebuje, je zde nutná stabilita a jistota. Celá energie člověka je dána na ose Gua 2 – Gua 5 – Gua 8 – vnitřní já (psychika), Já (jsem sám sebou), vnější já (fyzické tělo). Všechna tato Gua (2, 5, 8) jsou energií Země. Zde tedy jasně vidíme, jak nás, člověka, ničí jakákoliv nerovnováha. A současná silná nerovnováha společnosti (celku) tím ničí naši individuální rovnováhu a tím se ničí energie člověka.

Nemůžeme-li tedy rovnováhu nastolit v rámci celku, musíme si ji uchovat aspoň jako jednotlivci. Rovnováha je základní podmínkou pro zdravé fungování všeho tedy i našeho zdraví a organismu. Vzniklá a stále sílící nerovnováha ve společnosti tak může ohrožovat tuto základní rovnováhu každého z nás a tím nás více ohrozit na celkovém zdraví než případná virová nákaza. Proto bychom si měli co nejvíce chránit naši vnitřní rovnováhu a nenechat si ji příliš „rozházet“ nerovnováhou vnější. Proto než se společnost nějakým způsobem koriguje a nastaví celospolečenskou rovnováhu, musíme posilovat naši osobní rovnováhu, tj. rovnováhu v našich osobních životech.

Jak víme z učení Školy Feng Ren Shui, současná tvrdá omezení a „boj“ jsou energií tzv. Gua 6 – tj. pevný řád, nebo boj. Tato energie je navíc posílena podzimním a zimním obdobím, kdy je energie stahována dovnitř a stlačována dolů. Tj. dochází k jakémusi propadu našich energií a mohou velmi silně oslabovat hlavně naši psychiku. Víme, že podzim a zima je obdobím určitých depresí a psychických problémů. Současná omezení a nejistota ve společnosti naši psychiku dramaticky oslabí a tím se to projeví i na oslabení celého našeho organismu. Na tuto situaci musí správně reagovat hlavně ti, kdo mají ve své typologii Feng Ren Shui energie Hada – ten může současnou situaci v období podzimu a zimy snášet opravdu špatně.

 Převaha energie nařízení a bojů ničí protipól této energie a tou je energie Gua 4 – rozmanitost a bohatost, ale hlavně je to energie našeho přirozeného zdraví. Současná omezení příliš ničí bohatost a rozmanitost našeho života. Zákazy a uzavírání vedou k tomu, že se vytrácí pestrost, která je pro život ale také pro naše přirozené zdraví důležitá. Když je nám takto omezována pestrost vnější, o to více ji musíme podporovat a posilovat na osobní úrovni.

Proto se snažte i v rámci omezení žít pestrým životem v rámci svých osobních možností. Snažte se každý den dělat něco jiného, zajímejte se o různé věci, snažte se komunikovat s různými lidmi. Hrajte různé hry, čtěte různé knihy a snažte se hýbat (ale ne přehnaně, přeci jen jsme v jinovém období klidu). Rozhodně ale musíte mít pestrost ve svém stravování – strava musí být pestrá. Ta je opravdu důležitá, protože jídlo je zdrojem naší postnatální energie.

Energii přirozeného zdraví, rozmanitosti a volnosti podpoříte také tím, že budete co nejvíce času trávit ve volné přírodě. Tam je tato energie nejpřirozenější. Je to tzv. energie Dřeva a k té také patří chůze. Proto delší procházky ve volné přírodě (ideálně kolem tekoucí vody – ale choďte po proudu, ne proti proudu) vám rozhodně v této „skličující“ době udělají dobře.

Víme, že současná situace ve společnosti patří ke energii tzv. Kovu a ten ovládá energii Dřeva a může ji značně omezit. Proto se kovová energie může podepsat na našich dřevěných orgánech (játra, žlučník, oči apod.), ale také na psychice, kdy se Dřevo projevuje vztekem a hněvem. Proto tyto emoce co nejvíce ventilujte a nepotlačujte je v sobě. Mohlo by dojít k nepříjemnému „výbuchu“ této energie a ta může být až devastující – jak psychicky, tak i fyzicky (např. problémy s játry, žlučníkové záchvaty, bolestí očí a hlavy apod.).

Kromě posilování rozmanitosti nezapomínejte na posilování své přirozené imunity. Jezte hodně ovoce a zeleniny jako zdroj vitamínů a minerálů, jezte ryby a buďte co nejvíce na sluníčku (musíme mít dostatek vitamínu D), využívejte vhodné byliny. Zahřívejte své tělo nejen z vnějšku, ale také zevnitř. Tj. buďte co nejvíce v teple, noste teplé oblečení (raději více vrstev, než jeden tlustý svetr), chraňte si hlavně krk a hruď, ale také záda, hlavně oblast ledvin, vyhýbejte se hlavně studenému větru a vzduchu. Udržujte v teple i své prsty, nos a uši (energie má tendenci se stahovat dovnitř a dolů a může nám končetinách chybět). Jezte teplou stravu, hlavně teplé snídaně. Pijte zahřívací nápoje jako např. zázvorový čaj, přidávejte si do čaje skořici apod. Ne, že bychom zde nabádali k alkoholismu, ale i alkohol dokáže dobře zahřát organismus. Přichází doba svařáků a grogů, tak proč si nedat (jen to, prosím, nepřehánějte, protože to byste opět porušili svoji rovnováhu, a to by vás naopak oslabilo).

Teplo si dále můžete do života vložit pomocí ohně a světla. V rámci svého domova či pracovního prostředí si zapalujte svíčky, vonné tyčinky, aroma lampy apod. Pokud máte krb pak ho využívejte. Tím si přinesete do svého života důležitou energii Ohně, který zvedá energie nahoru. Využívejte i teplé barvy – červená, růžová a oranžová. Používejte teplé „chlupaté“ deky, měkké polštáře, prostě vše, z čeho máte pocit tepla. Snažte se mít všude dostatek světla. Potřebujeme vidět „světlo na konci tunelu“. Světlo je energie Slunce, za kterým se vše v přírodě „otáčí“ a jde. I my musíme toto světlo vidět, abychom viděli budoucnost, cíl naší cesty, abychom věděli, že stále máme kam jít. Bez cíle není ani cesty a my musíme svoji cestu mít, abychom po ní mohli kráčet.

Snažte se udržovat pestré společenské styky v rámci své blízké komunity – své rodiny, svých přátel, svých zájmových skupin apod. Rozhodně nezůstávejte sami. Různorodá společnost vám udělá dobře a jak víme, ve skupině se vše zvládá lépe, než když jsme na vše sami. Snažte se v rámci této skupiny užít co nejvíce zábavy a radosti. Smějte se a podporujte dobrou náladu. I když je to těžké, snažte se vše odlehčit. Humor je dobrým kořením života hlavně v této době. A my jako národ jsme si vždy uměli humorem odlehčit tíživé životní etapy a situace (ti starší si určitě vzpomenou na časopis Dikobraz v době komunismu apod.).

Doba není zatím jednoduchá a když ji neumíme odlehčit na úrovni celé společnosti, určitě ji umíme odlehčit na úrovni osobní. Rozhodně nic nepodceňujte, protože současná nerovnováha se odehrává hlavně na tzv. „ose zdraví“ (v rámci Feng Ren Shui to je osa Gua 4 – Gua 5 – Gua 6) a o naše zdraví tu nyní jde především.

Takže hlavy vzhůru, dobrou náladu, pestrost a rozmanitost v životě a těšte se na lepší budoucnost. Vězte, že přijde, její zárodky se tvoří právě v tomto roce (rok 2020 je rokem začátku nové budoucnosti a celého nového 12-ti letí), jen musíme být trpěliví. Vše musí uzrát, aby to přineslo sladké plody. Každý plod je ze začátku kyselý a trpký. Proto ho netrhejme předčasně a počkejme si, až hezky zesládne, bude mít hodně dobré šťávy a pak si budeme moci na něm opravdu pochutnat. Vše chce svůj čas, tak ho správně využijme. Tak hodně štěstí a pevnou rovnováhu.

Osobní konzultaci (možné i on-line přes Skype apod.) si objednejte na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479

přípravný seminář na rok 2021

Všichni víme, že rok 2020 není vůbec jednoduchý. I proto jsme se na něj připravovali již od října 2019. Stejně tak se musíme připravit na rok 2021, který nám velkou úlevu asi nepřinese. Připravili jsme pro vás opět přípravný seminář. Vše o semináři zde:

HAPPYWEEK NA říjen

ŠKOLA FENG REN SHUI – vše o studiu zde:

Do školy se můžete přihlásit na jirka@byu.cz nebo můžete vyplnit přihlašovací formulář na stránce Školy Feng Ren Shui ZDE

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.