CO JE TO FENG REN SHUI

JIŽ V ZÁŘÍ ZAČÍNÁ ŠKOLA FENG REN SHUI

Zájem o Feng Ren Shui stále roste. Ne každý však ví, co to Feng Ren Shui vlastně je. Mnoho lidí má v povědomí Feng Shui jako učení o působení prostoru na člověka. Je mnoho knih, které se tomuto tématu věnují. Dočteme se v nich, kam si máme umístit postel v ložnici, jak si zařídit obývací pokoj, jak mají vypadat naše vchodové dveře do domu atd. atd.

Aby ale Feng Shui skutečně mohlo fungovat a pomáhat lidem, je důležité znát energie daného člověka, kterému má Feng Shui pomáhat. Každý člověk je jedinečný, má své specifické energie, a proto nemůžeme správně nastavit energie domu, aniž bychom znali energie lidí, kteří tento dům budou využívat. Proto mezi slova Feng  Shui vkládáme slovíčko Ren – člověk tedy FENG REN SHUI.

Feng Ren Shui tak slouží konkrétnímu člověku, jeho specifickým a jedinečným energiím. Proto ve Feng Ren Shui klademe velký důraz na energie daného člověka. Feng Ren Shui využívá typologii, která člověku ukáže jeho konkrétní energie a učí ho, jak tyto své energie může posilovat a vyhýbat se všemu, co jeho energie oslabuje.

Feng je v překladu vítr, Ren člověk a Shui voda. Obrazně tyto tři slova představují tzv. Tři herce: čas, člověk a prostor. Žijeme v tzv. „časo-prostoru“. Jsme neustále v nějakém čase, na nějakém místě. A obě formy energie (čas i prostor) na nás v danou chvíli na daném místě působí. A to buď pozitivně, tj. dodávají nám potřebnou energii, nebo negativně, tj. vyčerpávají naše energie.

Základem Feng Ren Shui je využívat všech možností k tomu, abychom svoji energii posilovali a nevyčerpávali si jí. Vyčerpaná energie oslabuje naše tělo, psychiku, imunitu, zvyšuje riziko nemocí a vede ke zkracování našeho života. Jak důležitá je síla naší energie nám jasně ukázal rok 2020. Jasně nám dal najevo, že slabá energie člověka může být opravdu nebezpečná a může vést k nejhoršímu. Proto se musíme o svoji energii starat, posilovat ji a udržet dlouhodobě její sílu. Jen tak můžeme být odolní vůči všem negativním vlivům a bez vyčerpání zvládat i namáhavé životní situace.

Abychom mohli žít kvalitní život, žili ve zdraví, užívali si hojnosti života a prožili naplněný dlouhý život, musíme znát působení energií na náš život. Proto se musíme naučit, jaké formy energie vůbec existují, jak se projevují a jak nás v životě ovlivňují. Ve Škole Feng Ren Shui se proto učíme základní principy života a působení různých forem energií. Energie se projevuje v různých formách. Jednou z forem je právě člověk, ale jsou to i rostliny, kameny, zvířata, světlo, různé barvy, materiály, čas atd.

Základním pojmem ve studiu forem energie je Jin a Jang. Žijeme v tzv. bipolárním světě. Vše má svůj pozitivní (Jang) i negativní (Jing) náboj. Každá bylina nás může vyléčit, ale také nás může otrávit. A stejně tak na nás působí vše v našem životě – pozitivně i negativně. Vše má daný poměř energie Jin a Jang. Nic tak nemůže být pouze Jin nebo pouze Jang. Daný poměr těchto dvou forem pak určuje působení dané formy energie. Poměry Jinu a Jangu určujeme pomocí tzv. proměnných fází Jinu a Jangu (tzv. elementů) – Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda.

Základní formy energie – Jin a Jang

Ale můžeme jít ještě hlouběji a rozdělit tyto fáze do menších fází pomocí tzv. zvířat zvěrokruhu. Každá fáze má tři zvířata – tzv. dřevěná zvířata (Tygr, Zajíc, Drak), ohnivá zvířata (Had, Kůň, Koza), kovová zvířata (Opice, Kohout, Pes) a vodní zvířata (Vepř, Krysa, Buvol). Díky tomuto dělení dokážeme již pracovat s detailem a ladit formu energie tak, aby nám co nejvíce vyhovovala a dodávala nám potřebnou energii.

Také víme, že člověk není jen fyzické tělo, ale jsme také duchovní bytostí – cítíme, vnímáme, prožíváme emoce atd. I to jsou formy energie, které umíme popsat a naladit tak, abychom se cítili co nejlépe. K tomu slouží např. tzv. 28 Nebeských zvířat.

Pokud chceme využívat formy energie pro náš kvalitní život, musíme vědět, že všechny formy energie se proměňují v cyklech. Ty známe např. jako sezony v roce (jaro, léto, pozdní léto, podzim, zima), části dne (ráno, poledne, odpoledne, večer, noc) nebo např. jako etapy našeho života (dětství, puberta, dospělost, stárnutí a stáří) atd. Tyto cykly se neustále opakují. Jak říkají Angličané: For everything there is a season – vše má svůj čas. Ale to nestačí. My víme, že vše má svůj čas i místo. Proto ve Feng Ren Shui studujeme energie času, člověka a prostoru.

Musíme vědět, jaký je vhodný čas i místo pro danou aktivitu. Je to jako když sázíte semínko nějaké rostliny. Nejprve musíte vědět, jaké semínko držíte v ruce, tj. co má vyrůst a přinést požadovanou úrodu. Pokud víte, o jaké semínko jde, pak musíte vědět v jakém čase je nutné sázet. Ale ani to nestačí, musíte také vědět, v jakém místě může daná rostlinka růst a přinášet úrodu. Pokud vysadíte semínko ve špatném čase a na špatném místě, tak vám nic nevyroste. A tak je to s každou naší aktivitou, s celým naším životem. Musíme si umět vytvořit ty nejlepší podmínky pro svůj život pomocí správného času, správných lidí, kteří nám v životě pomáhají a správného místa, kde dané aktivity vykonáváme.

Ve Feng Ren Shui se naučíte na základě svých energií (energie člověka) a energií dané činnosti využít ten správný čas i místo, aby se vám v dané činnosti dařilo bez vyčerpání vlastní energie. Tento princip pak budete umět využít i pro svůj celý život. Budete tak čerpat energie času, ostatních lidí a místa, abyste měli silné energie, byli zdraví, mohli jste naplno využít svůj potenciál bez zbytečného úsilí a vyčerpání a prožili tak naplněný dlouhý život.

Díky studiu Feng Ren Shui poznáte, jak funguje život, různé formy energií, jak je využít k posílení své vlastní energie. Naučíte se využívat různé praktické nástroje pro každodenní život. Škola Feng Ren Shui je určena pro každodenní praktický život. Využíváním těchto nástrojů si vytvoříte, a hlavně udržíte životní rovnováhu, která je základem pro vaši silnou energii.

Poznáte své vlastní energie, své silné stránky, přirozený talent a životní potenciál. Budete tak moci být sami sebou, využívat svůj potenciál na maximum a čerpat svoji sílu z různých forem energie. Tím si uchováte svojí silnou energii, díky které upevníte své zdraví, budete mít sílu žít bohatý život a prožít skutečně naplněný a dlouhý život. Naučíte se ovládat všechny důležité oblasti života (jako např. své povolání/kariéru, vztahy, rodinu, bohatost života, nastavit své pravé životní hodnoty, ovládat svojí budoucnost, nastavit si správně své životní prostředí, určit si správné vize a cíle apod.).

Pomocí nástrojů Feng Ren Shui budete umět ovládat svůj život tak, aby prosperoval po celou dobu. Díky životní rovnováze se vyhnete vyčerpávajícím výkyvům a extrémům, stresu a dalším vyčerpávajícím formám energie, které ničí naše energie a tím nás celkově oslabují.

Feng Ren Shui nám pomáhá být skutečně silným sebevědomým (známe sebe sama), zodpovědným a tolerantním člověkem. Škola Feng Ren Shui nás učí tomu, čemu se říká „Pěstuj svůj život“, aby přinesl požadované plody.

Škola Feng Ren Shui začíná již toto září. Vše o studiu, obsahu učení, termínech a další informace najdete na https://akademiestesti.wordpress.com/feng-ren-shui-skola/

Před studiem doporučujeme stáhnout si aplikaci Typologie osobnosti Feng Ren Shui na naší stránce https://akademiestesti.wordpress.com/aplikace-typologie-osobnosti/

Do Školy Feng Ren Shui se můžete přihlásit na jirka@byu.cz.

HAPPYWEEK NA ČERVENec 2020

Feng Ren Shui - HAPPYWEEK na červenec
Feng Ren Shui – HAPPYWEEK na červenec

nová škola feng ren shui

Přihlaste se včas do nové školy Feng Ren Shui. Přihlášky na jirka@byu.cz. Vše o škole ZDE.

STÁHNĚTE SI NOVOU MOBILNÍ APLIKACI TYPOLOGIE OSOBNOSTI FENG REN SHUI

TYPOLOGIE LIDÍ

S novou mobilní aplikací získáte detailní výklad své vlastní typologie, ale také ostatních lidí, které do aplikace zadáte. Poznáte tak velmi dobře nejen sami sebe, ale také např. své děti, své rodinné příslušníky, přátele, kolegy v práci, zaměstnance či své šéfy. Budete vědět, jak s nimi jednat, jak co nejlépe využít jejich silných stránek a dozvíte se mnoho dalších informací.

VZTAHY

Aplikace vám navíc vypočítá, jak bude fungovat váš vztah s daným člověkem a jak si ho nastavit, aby co nejlépe fungoval.

Energie dní

Aplikace vám také pomůže najít nejvhodnější den pro důležité aktivity jako např. svatba, nástup do práce, začátek podnikání, podepsání důležité smlouvy, stěhování atd. Čeká-li vás něco důležitého v daný den, aplikace vám ukáže, jak se na daný den co nejlépe připravit.

APLIKACI SI STÁHNĚTE ZDE:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui – foto Freepik.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.