JAK PROŽÍT VÁNOCE A KONEC ROKU

Hlavními tématy prosince jsou Vánoce a ukončení starého roku. Jsou to dva opravdu velké svátky, které si nikdo nechce nechat ujít. Feng Ren Shui nás učí jeden velmi důležitý zákon: Region & Sezona. Tento zákon nám říká, že bychom měli vše dělat tak, aby to co nejvíce odpovídalo místu (region), kde jsme se narodili a kde žijeme a také času, ve kterém žijeme.

Naše Vánoce by tak měly vycházet především z našich tradic, ale měly by také odpovídat dnešní době, ve které žijeme. Jde tedy o hezkou rovnováhu mezi tradicí a naší moderní dobou. Jak využít Feng Ren Shui k tomu, aby naše Vánoce byly ty nejhezčí?

Základem krásné vánoční tradice je vánoční stromeček. Ten dodává Vánocům tu správnou a hlavně velmi silnou energii. Z Feng Ren Shui víme, že stromy posilují napojení na tzv. osu San Bao (Tři poklady), která umožňuje propojení Nebes, Člověka a Země. A protože naše česká vánoční tradice je spojena s duchovní energií (dárky přeci nosí Ježíšek 🙂 ), je důležité, abychom tuto duchovní a „nebeskou“ energii co nejvíce podpořili. K tomu máme využít právě vánoční stromeček.

Aby nám stromeček posílil duchovní energii, měl by být co nejvyšší. Jak víte, jednou z nejdůležitějších ozdob stromečku je právě tzv. „špička“, nebo hvězda, která se dává na špici stromečku. Tím se posiluje napojení na Nebesa. Proto nezapomeňte špičku svého stromečku řádně ozdobit. Protože Nebesa patří ke kovové energii (Gua 6 = Nebesa = jangový Kov) měla by špička být zlatá (doporučujeme) nebo stříbrná a měla by se krásně lesknout nebo svítit.

My ale také víme, že k vánocům nepatří jen duchovní energie (tj. napojení se na Nebesa), ale také štědrost. Proto také tomuto večeru říkáme štědrý večer a všichni chceme bohaté Vánoce. A tato energie patří k energii Země. Tím právě dochází k propojení Nebes (duchovní energie) a Země (štědré/bohaté Vánoce). A jak víme, propojení Nebes a Země prochází přes člověka, takže bychom Vánoce měli prožívat co nejvíce duchovně a zároveň bychom měli mít pocit dostatku a hojnosti.

A energii hojnosti má opět podpořit náš vánoční stromeček. Měl by tedy být hustý a co nejvíce široký (nesmí vypadat hubeně).

K bohatosti stromečku samozřejmě přispívá jeho ozdobení. I to by mělo dodávat energie bohatství a hojnosti. Často se vedou debaty o tom, jak by takové ozdobení mělo vypadat. Poslední dobou ozdoby podléhají různým módním trendům či „různorodému“ vkusu lidí. Ale protože Vánoce jsou tradice, neměli bychom je měnit příliš. Síla tradice vychází právě ze „stejnosti“ a pravidelného opakování. Zároveň bychom měli respektovat zákon Region/Sezona. Tj. ozdoby na stromečku by měly co nejvíce odpovídat naší kultuře. A protože se nacházíme v sezoně zimy, je důležité, aby stromeček evokoval teplo a příjemnou energii. Z toho důvodu se mají využívat co nejvíce teplé barvy – zlatá a červená. Zlatá barva navíc dodává energii hojnosti a bohatství (štědrý večer) a obě barvy (červená i zlatá) podporují napojení na Nebesa (červená = Oheň, zlatá = Oheň + Kov, kdy Oheň i Kov se umí napojit na Nebesa a posilují duchovní energii).

A kam s ním? Stromeček by měl podporovat energii bohatství (štědrý večer) nebo duchovní energii (např. v rodinách, kde mají svojí duchovní tradici). Pokud chcete podpořit více štědrost a bohatou nadílku dárků, využijte k tomu místo v Gua 4 (tj. levý vzdálený roh místnosti z pohledu od vchodu do místnosti, kde stromeček stojí). Pro posílení duchovní energie je vhodné Gua 6 (tj. pravý bližší roh místnosti z pohledu od vchodu do místnosti).

Udělejte si krásné tradiční Vánoce, mějte radost z bohaté nadílky a potěšte své blízké. Přejeme vám šťastné a veselé Vánoce.

stáhněte si nový happyweek na prosinec zde:

HAPPYWEEK - Feng Ren Shu na prosinec
HAPPYWEEK – Feng Ren Shu na prosinec

SEMINÁŘ ROK 2020 A NOVÉ 12-TI LETÍ – pozor:další termín v lednu

Pro velký zájem připravujeme další termíny na 11. – 12. ledna 2020. Přihlaste se co nejdříve, abychom vám mohli rezervovat místo a zaslat podklady k semináři. Těšíme se na vás. Vše o semináři zde:

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Advertisement

One thought on “JAK PROŽÍT VÁNOCE A KONEC ROKU

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.