POZOR NA TO, JAKÁ SLOVA POUŽÍVÁTE – MĚNÍ VÁŠ ŽIVOT

Slova jsou síla a moc

To, že slova mají obrovskou sílu známe z Feng Ren Shui. Ale i ostatní učení nás na to upozorňují. I Bible nám jasně ukazuje mocnou sílu slov. Kapitola Genesis (Stvoření) nám v Bibli říká, že na počátku všeho bylo SLOVO. Právě díky slovu mohl Bůh tvořit. Síla slov je opravdu obrovská.

Např. Bible říká: „Na počátku bylo slovo“

Ve FRS víme, že náš život ovlivňují dvě formy energie: pocity a mysl, nebo-li Jang (pocit) a mysl (Jin). Pocit (Jang) vše aktivuje. Víme, že vše začíná právě Jangem. Ale my také víme, že s Jangem neumíme pracovat. Žijeme totiž v jinovém světe – tedy ve světě forem. S těmi pracovat umíme. Abychom tedy mohli pocit využít, musíme mu dát správnou formu. A právě touto formou je SLOVO – svůj pocit pojmenujeme. Dáme mu tím formu a s tou již pracovat umíme.

Velkým problémem je, že náš mozek není tak dokonalý, jak si často myslíme. Pocity vznikají v jiné části mozku než schopnost využívat slova. A protože tyto dvě části mozku spolu moc nespolupracují, máme často problém správně nazvat svůj pocit. Určitě to znáte ze své vlastní zkušenosti. Jsou situace, kdy neumíte vyjádřit to, co právě cítíte, neumíte pro to najít to pravé slovo. Máte na výběr z mnoha slov, ale vnímáte, že ani jedno z těch slov není úplně to pravé. A tak často máme nutnost svůj pocit „popsat“, přirovnat ho k nějaké situaci apod. Když chcete např. někomu sdělit, jak moc ho milujete, často nenacházíte ta správná slova, a tak používáte různé „konstrukce“ jako např. miluju tě jako…. apod.

Jakmile ale použijeme nějaké slovo, pracujeme s formou. A síla této formy je taková, že nám začíná formovat náš život. Forma je totiž naše realita. Žijeme ve světě forem. A není to žádná nadsázka. Naše slova jsou totiž vyjádřením našich myšlenek. A ty mají obrovskou sílu. To, na co a jak myslíme je vyjádřeno právě slovy. A síla myšlenky je „vložena“ do našich slov. Myšlenky tak nabývají svoji viditelnou (tedy v případě slov spíš slyšitelnou 😊) podobu. A nejen z FRS, ale i z psychologie a vědeckých výzkumů víme, že myšlenky opravdu vytvářejí naši realitu.

Jak je to možné? FRS nás učí, že náš pocit je náš život. To, jak se cítíme je to, jak se právě v dané situaci máme. Když se cítíme dobře, máme se v tom okamžiku dobře. Když máme pocit, že je nám horko, je nám horko. Pocity nikdy nelžou, vyjadřují naši právě probíhající realitu. A myšlenky jsou formou toho, jak tento pocit pojmenujeme – slovem. Takže slovo je v daném důsledku formou našeho pocitu. Proto slovem můžeme své pocity i měnit, protože my umíme pracovat se slovem, ale ne s pocitem (Jangem).

Toho využívají různé manipulační techniky. Když někomu řeknete: tobě to dneska sluší, tak v něm vyvoláte jiný pocit, než když mu řeknete: ty ale dnes vypadáš hrozně. Slovo tak dokáže formovat váš život, vaše pocity. Psychologové to využívají v různých terapiích. Určitě znáte např. hypnózu, kde správně vybraná slova dokážou úplné zázraky.

Správným využíváním dobře vybraných slov tak můžete opravdu měnit svůj život. Tak fungují všechny mantry (časté opakování slov, či krátkých vět – známe z různých duchovních cvičení), se sílou slov pracují zaklínadla, praktiky čarování apod.. Sílu slov nám dokazuje i modlitba (viz náš článek NAUČTE SE MODLIT – CHCI TO, DOSTANU TO zde). Jak říkají psychologové: do požadované situace se můžete „vemluvit“ – tj. používáním správných slov si tuto situaci vytvoříte.

Všichni také víme, že neustále hovoříme sami se sebou. V naší hlavně se tento „dialog“ odehrává neustále. Uvědomte si, co si říkáte, jaká slova využíváte. Rozhovor, který se odehrává ve vaší hlavě tak formuje váš život, každou situaci. Chcete-li svůj život změnit, musíte změnit i tento dialog.

Slova jsou síla a moc. Čím více tuto sílu budete v životě používat, tím lépe budete umět řídit svůj život.

JAK SPRÁVNĚ VYUŽÍT ENERGIE ŘÍJNA SE DOZVÍTE V HAPPYWEEKU NA ŘÍJEN ZDE:

HAPPYWEEK - Feng Ren Shui říjen
HAPPYWEEK – Feng Ren Shui říjen

SEMINÁŘ ROK 2020 A NOVÉ 12-TI LETÍ – pozor: obsazeno

Pro velký zájem připravujeme další termíny na leden 2020. Sledujte naše stránky, kde budeme oznamovat nové termíny. Každopádně všem MOC DĚKUJEME za tak velký zájem.

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.