DÁVEJTE VELKÝ POZOR NA TO, KDE TRÁVÍTE SVŮJ ČAS

Nejen Feng Ren Shui, ale i další obory moc dobře vědí, že prostředí, ve kterém trávíme svůj čas, utváří to, kým jsme. Jak se říká: prostor utváří člověka. To, jak žijete, jak se cítíte, co a jak děláte je do velké míry ovlivněno tím, kde trávíte svůj čas.

Nejvíce času trávíme na dvou místech: doma a v práci. Pokud žijeme „normální“ život, tak doma trávíme cca 10 – 12 hodin denně (8 hodin spíme, cca 2 hodiny strávíme přípravou a konzumací jídla, odpočíváme, trávíme čas hygienou atd.). V práci pak trávíme cca 8 hodin. Když to sečteme, tak tato dvě místa nám zaberou 20 hodin denně. Vliv domácího i pracovního prostředí je tak opravdu významný.

Není tedy jedno, kde a jak bydlíte. Svůj domov byste měli opravdu velmi dobře vybírat. Hlavním kritériem pro výběr je to, KDO jste, jaké jsou vaše přirozené energie (ty zjistíte z typologie Feng Ren Shui ZDE). Váš domov by měl tyto energie co nejvíce podporovat a měl by být zdrojem vašich energií. Pokud vám v typologii např. dominuje energie Jangová a např. Dřevo, pak by váš domov měl umožňovat, aby se těmto energiím dařilo. Bude-li váš domov vaše energie vyčerpávat a znemožňovat jejich přirozený rozvoj, začne vás toto místo vyčerpávat.

Stejně tak na vás působí vaše pracovní prostředí. Zde je důležité, aby vyhovovalo nejen vašim energiím, ale také energiím činnosti, kterou děláte. Jde-li pracovní místo proti vašim energiím, budete v práci stále vyčerpaní a unavení. Tím nejen snížíte svůj pracovní výkon, ale velmi významně si tím ohrožujete i svoje zdraví (a to nemusíte vůbec pracovat v tzv. zdravotně závadném prostředí).

Domov i pracovní prostředí tak musí co nejvíce odpovídat vašim energiím, abyste byli tím, kým jste. Pokud tomu tak není, budou vás tato dvě místa měnit. Prostor (tedy místa, kde trávíme svůj čas) je vždy silnější než my. To znamená, že se člověk vždy bude prostoru přizpůsobovat, tj. začne se měnit. Po nějakém čase tak člověk přestává být sám sebou. Dlouhodobě vám tak místo bude brát vaši energii.

Svůj čas trávíme samozřejmě i na jiných místech. Chodíme do kaváren, restaurací, kin, divadel, parků atd. I tato místa si pečlivě vybírejte. I zde vás energie mohou nabíjet nebo vyčerpávat. Ale není to jen o interiérech. Chodíme také po ulicích, náměstích a dalších venkovních místech. I tato místa (kudy jen procházíte) si pečlivě vybírejte. Každá ulice má svoji energii, kterou na vás bude přenášet. Takže i cestu do cíle si dobře vybírejte.

Místo vás utváří (přetváří). Pokud energie místa, kde se pohybujete a trávíte svůj čas podporuje vás a vaše energie, pak vás místo posiluje. Naopak, místo, které jde proti vašim energiím, vás vyčerpává a mění. Proto si opravdu předem rozmyslete, kde chcete trávit svůj čas: v jaké kavárně se potkáte s přáteli, do jaké restaurace půjdete na oběd, kterou ulicí půjdete na další schůzku či do kterého parku se půjdete projít. Budete-li si správně vybírat tato místa, brzy poznáte, jak se vaše energie posilují a vy jste sami sebou, tím, kým chcete opravdu být.

JAK SPRÁVNĚ VYUŽÍT ENERGIE ŘÍJNA SE DOZVÍTE V HAPPYWEEKU NA ŘÍJEN ZDE:

HAPPYWEEK - Feng Ren Shui říjen
HAPPYWEEK – Feng Ren Shui říjen

SEMINÁŘ ROK 2020 A NOVÉ 12-TI LETÍ – pozor: obsazeno

Pro velký zájem připravujeme další termíny na leden 2020. Sledujte naše stránky, kde budeme oznamovat nové termíny. Každopádně všem MOC DĚKUJEME za tak velký zájem.

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.