„BACK TO SCHOOL“

V minulém HAPPYWEEKu jsme se radovali za začátku prázdnin a už je tu doba, kdy se musíme připravit na školu. Z pohledu Feng Ren Shui je dobře, že škola začíná právě v tomto období. Škola a její řád patří k energiím Kovu a ten začíná vládnout právě v srpnu a pokračuje v září a říjnu. Škola je hlavně o dětech. Jejich energie jsou převážně dřevěné, tj. nespoutané, volné, chaotické. Pokud by tedy škola začínala např. na jaře, kdy vládne také Dřevo, pak by spojení Dřeva dětí a Dřeva jarní sezony přinesly opravdu pěkný blázinec. Škola by snad ani nezačala 🙂 .

Feng Ren Shui - srpen: back to school
Feng Shui – v srpnu se připravujeme na druhou polovinu roku

Kov srpna ale přináší již nutnost jistého zklidnění, řádu a pořádku. Dětem (a hlavně rodičům) tak pomáhá se lépe soustředit a „zařadit se zpět do sytému“ (často zapomínáme, že systém = funkce, vše funguje v systému, i celý vesmír, tedy i náš život). Děti tak budou zklidněny vlivem Kovu energie času (měsíce srpna) a lépe se budou moci přizpůsobit řádu školy (řád = Kov). Navíc aktivní prázdniny měly vyčerpat jejich aktivní energii a to by mělo také přispět k jejich celkovému zklidnění. Pokud se ale o prázdninách dostatečně nevyřádily a neměli dostatek aktivního pohybu, pak může u nich nastat kumulace aktivních energií, které mohou v řádu školy „vybouchnout“. Takové děti pak mají zbytečný problém se začlenit do chodu školy, budou nepozorné, neposedné a neklidné. To rozhodně nejsou vhodné energie pro studium. To vede k silnému vyčerpání dětí (ale i rodičů a učitelů). Proto by děti o prázdninách měly co nejvíce času trávit venku aktivním pohybem (to se však netýká jen prázdnin, děti by měly takto trávit co nejvíce času i během školního roku).

Poznejte své děti. Jaký je jejich přirozený talent a potenciál? Objednejte si jejich typologii na dasa@byu.cz nebo na 602 556 479.

Kovové energie srpna a Opice využijte k pomalé přípravě na školu. Začněte přemýšlet, co vše budou děti potřebovat. Uvažujte o tom, jak řád školy zasáhne do života dětí i vašeho a v srpnu vymyslete co nejlepší plán, jak školu sladit s ostatními aktivitami, aby rok nebyl pro děti, ale ani pro vás vyčerpávající. Opice vám s tím poradí velmi jednoduše a rychle.

jak si nastavit všechny oblasti života v srpnu se dozvíte v novém happyweeku zde

HAPPYWEEK SRPEN
HAPPYWEEK SRPEN

přihlaste se včas na základní kurz feng ren shui na dasa@byu.cz nebo 602 556 479

Základní kurz Feng Ren Shui
Základní kurz Feng Ren Shui

kurz vision board

Naučíme vás správně si stanovit svůj cíl a jak ho dosáhnout pomocí techniky Vision Board. Vše o kurzu zde:

Kurz Vision Board
Kurz Vision Board Feng Ren Shui

zveme naše studenty na praktický seminář

Naučte se správně využívat své znalosti Feng Ren Shui v praxi. Vše o semináři zde:

Feng Ren Shui - praktický seminář
Praktický seminář Feng Ren Shui

přehled všech kurzů, přednášek a seminářů najdete zde:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.