KONEC ŠKOLY – FINIŠUJEME

Rodina jsou děti. Děti jsou škola. Škola jsou známky a vysvědčení. A právě červen je měsíc, kdy se vydává to nejdůležitější, celoroční vysvědčení. Je to cíl každého školáka, ke kterému by měl na konci roku dospět. Je to cíl, jako každý jiný. Platí zde stejná pravidla, jako u nastavení cíle kariérního, cíle podnikání, či celoživotního cíle. Musíte nejprve vědět, CO je vaším cílem. Musíte vědět, PROČ tohoto cíle chcete dosáhnout a pak si určit, JAK toho dosáhnete. Děti často nejsou tak zodpovědné, aby si toto uvědomovaly samy a tak jim v tom mají pomáhat rodiče. V dnešní době je však velmi rozšířený přístup volnosti ve výchově dětí a tak si děti často „dělají, co chtějí“ a je jim dána velká volnost. Proto i vysvědčení již nebývá vnímáno tak důležitě, jako tomu bylo v minulosti.

Feng Ren Shui - červen děti

Pokud v rodině preferujete volný přístup, pak s příchodem Koně můžete ještě více zvolnit a začít pomalu ale jistě prožívat prázdninovou náladu. Můžete dětem „uvolnit otěže“ a nechat je užívat si krásu června a jeho volných a hravých energií. Tuto energii však rozhodně nenačerpají s mobilem či tabletem v posteli. Musí trávit co nejvíce energie venku s ostatními dětmi. Měly by mít hodně pohybu, sportovat, hrát hry a být venku co nejdéle (v červnu máme nejdelší dny v roce).

Je-li vaše rodina spíše cílevědomá a vedete své děti k realizaci jejich cílů, pak v červnu budou mít nejvíce sil k finiši. Pokud tedy ještě není vysvědčení rozhodnuté a je co dohánět, můžete k tomu vyžít sílu Koně. Stačí si uvědomit cíl a Koně k cíli nasměrovat. Svojí silou, rychlostí a zaujetím vám pomůže cíle dosáhnout. Kůň ale potřebuje mít jasnou motivaci – zapálení, vášeň a „chtění“. Kůň tak musí vědět „PROČ“ má cíle dosáhnout. Musí k tomu mít zajímavý důvod, pro který se může nadchnout. Pak je nezastavitelný.

Dokážete-li takto své dítě motivovat, bude mít dost sil na to, aby svých cílů dosáhlo a vysvědčení bylo takové, jak si dítě ve spolupráci s vámi nastavilo. Ale pozor: každé vítězství má být sladké. Proto nešetřete odměnou, pokud je co odměňovat. V roce Vepře a dvojité Země bystě měli uspořádat velkou hostinu a oslavu, kam pozvete rodinu i přátele. Vaše dítě se musí cítit jako vítěz a vítěze musíme vždy oslavovat.

jak co nejlépe využít energie června ve všech oblastech života se dozvíte v novém happyweeku zde:

HAPPYWEEK červen
Jak správně využít energie června podle Feng Ren Shui se dozvíte v novém HAPPYWEEKu

základní kurz feng ren shui

Pro velký zájem jsme pro vás připravili další Základní kurz Feng Ren Shui. Přihlásit se můžete na dasa@byu.cz nebo 602 556 479. Vše o kurzu ZDE:

Základní kurz Feng Ren Shui
Základní kurz Feng Ren Shui

INFORMACE O VŠECH SEMINÁŘÍCH, KURZECH A PŘEDNÁŠKÁCH NA PODZIM 2019 ZDE:

Vzdělávání Feng Ren Shui
Vzdělávání Feng Ren Shui

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.