MÁTE HLAVU RODINY?

Feng Ren Shui - hlava rodiny

Klasická forma rodiny se v moderní společnosti pomalu ale jistě vytrácí. Tak jako v celé společnosti i v rodině převládá tendence ke svobodě, nezávislosti a individualitě. Tím se oslabují energie společenství (kam patří i společenství rodinných příslušníků = rodina). Každý člen rodiny si tak razí svoji cestu životem a energii rodiny příliš nevyužívá. Je to veliká škoda, protože energie rodiny je velmi silná a mocná. Když se na ni podíváme z pohledu vývoje energie, tak právě z energie rodiny (tzv. Gua 3) vychází bohatost, bohatství a prosperita života (Gua 4).

Pokud energie rodiny nevyužíváte, pak veškeré své životní bohatství musíte vytvářet a budovat sami. A to je velmi vyčerpávající.

Ale pro ty, kteří energii rodiny využívají a rodina je pro ně důležitým zdrojem energie, je květen velmi důležitý měsíc. Je ideální k tomu, abyste dali tzv. hlavy dohromady. Had, který vládne v květnu, vám může přidat tu svou. A vězte, že to není hlava ledajaká. Dokáže vymyslet jak zvládnout i ty nejnáročnější situace.

Pokud tedy v rodině řešíte svoji budoucnost, nebo nějakou aktuální situaci a chcete najít to nejlepší řešení, měli byste k tomu využít právě energie května. Tak jako ve firmách vymýšlejí strategie tzv. „mozkové trusty“, tak i vy byste měli v rodině mít takový „mozkový trust“. Prostě jak se říká: dejte hlavy dohromady a určitě na něco přijdete.

Důležité je, abyste měli jasno v tom, CO vlastně potřebujete vyřešit a PROČ to chcete vyřešit. To je základ pro vaše přemýšlení. Vaším úkolem je pak přijít na to, JAK toho CO dosáhnout. A stejně jako ve firmě, i v rodině si musíte rozdělit úkoly, stanovit si termíny a pak si vyhrnout rukávy a prostě se jen pustit do práce (s tím vám pomůže Kůň v červnu).

Ideální je, když má rodina tzv. „hlavu rodiny“. Ta by měla být hlavním iniciátorem vymýšlení plánů, ale také by měla celý proces řídit. Bez řízení nic nefunguje. Řízení je Kov a ten „rodí“ Vodu, tj. je základním předpokladem plynutí a toho, že cesta dojde k cíli. Takže pokud máte hlavu rodiny, pak jen dobře pro vás i celou vaši rodinu.

jak správně využít energie května ve všech oblastech života se dozvíte v novém happyweeku zde:

Feng Ren Shui - HAPPYWEEK na květen
Feng Ren Shui – HAPPYWEEK na květen

PŘIHLASTE SE NA NAŠE AKTUÁLNÍ KURZY A SEMINÁŘE

základní kurz feng ren shui

Základní kurz Feng Ren Shui
Základní kurz Feng Ren Shui

Pro velký zájem připravujeme na podzim další Základní kurz Feng Ren Shui. Pro absolventy tohoto kurzu je připraven navazující Velký kurz Feng Ren Shui, který končí vrcholem tohoto umění – Knihou proměn I Ťing (Yi Jing). Po absolvování Velkého kurzu se můžete stát poradci Feng Ren Shui. Více kurzu ZDE.

kurz přirozený talent – 23. – 24.5. 2019

Další kurz, díky kterému poznáte své pravé Já, svůj přirozený talent, silné stránky a životní potenciál. Dozvíte se, jak svůj talent máte rozvíjet a budovat a čím se v životě zabývat, jaké si vybrat povolání, abyste svůj talent co nejvíce naplnili. Vše o kurzu zde:

Feng Ren Shui - typologie a přirozený talent
Kompletní rozbor typologie Feng Ren Shui

kurz vision board – 5.6. 2019

Po úspěšném jarním kurzu pořádáme již druhý kurz Vision Board, kde se naučíte jak si správně nastavit svůj cíl a jak k němu vytvořit správnou cestu. Vše o kurzu zde:

Vision Board podle Feng Ren Shui
Jak si správně nastavit cíl a cestu podle Feng Ren Shui. Foto: freepik.com
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.