JAK SE SPRÁVNĚ ROZHODOVAT

Rozhodování je klíčové pro náš úspěch. Je to základní předpoklad toho, zda-li dosáhneme našich cílů, či nikoliv. Bez rozhodnutí konat nedojde k aktivitě a bez aktivity nelze dorazit k cíli. Měsíc únor je prvním měsícem v roce, kdy bychom měli směle vyrazit směrem k naší vizi. Energie Tygra nás nabádají, abychom byli aktivní a neotáleli. K tomu ale právě potřebujeme silné a pevné rozhodnutí. V únoru jste se tak měli rozhodnout konat.

Je dobré, když si uvědomíte, že jakékoliv vaše rozhodnutí neovlivní jen vaši současnost, ale je základem i vaší budoucnosti.

Jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob Warren Buffett využívá ve své práci zajímavé pravidlo, které nazývá „Pravidlo 10/10/10“. Každé rozhodnutí má své následky. Jsou to následky okamžité ale i dlouhodobé. Každé vaše rozhodnutí, které vás vede k akci, mění váš život a utváří vaši budoucnost. Proto byste měli být při každém rozhodnutí velmi obezřetní.

Mnoho lidí dělá špatná rozhodnutí a ta posléze vedou k neúspěchu. V nedávné době byl na toto téma proveden zajímavý výzkum, který hodnotil důvody, proč lidé dělají nesprávná rozhodnutí. Velký vliv na naše rozhodování má naše předešlá zkušenost. Ta často přináší obavy a strach, který nám brání využít zajímavé příležitosti. Dalším negativním vlivem jsou naše předsudky. Ty by mohly hrát poměrně výraznou roli v právě začínajícím roce Psa – jak se říká: starého psa novým kouskům nenaučíš. Předsudky tak mohou být překážkou nové změny v našich životech. Další nepříznivý vliv na naše rozhodování mají situace, ve kterých zažíváme stres.

Warren Buffett si vytvořil jednoduchý systém rozhodování, díky kterému se stal legendárním investorem. Jeho systém 10/10/10 je velmi jednoduchý, ale o to více účinný. Jediné, co musíte udělat je položit si tři jednoduché otázky a odpovědět si na ně. Jsou to tyto otázky:

1.Jak se budu cítit 10 minut po mém rozhodnutí?

2.Jak se budu cítit 10 měsíců po mém rozhodnutí?

3.Jak se budu cítit 10 let po mém rozhodnutí?

Odpovědi na tyto tři otázky vám pomohou vnímat vaše rozhodnutí z okamžitého hlediska, střednědobě i dlouhodobě. Pokud jsou odpovědi na všechny tři otázky pozitivní, pak je moudré toto rozhodnutí realizovat. Pokud byste ale jen na jednu tuto otázku odpověděli se stísněným pocitem, pak je moudřejší toto rozhodnutí odložit, nebo zamítnout. I když se může vaše rozhodnutí zdát logické a „rozumově“ správné, váš život a jeho kvalitu určují vaše pocity, ne myšlenky. To jak se cítíte, takový život právě prožíváte. Cítíte-li se šťastní, pak jste šťastní, pokud cítíte zármutek, je váš život smutný, pokud cítíte radost, je váš život radostný. Vaše pocity by tedy měly určovat vaše rozhodnutí.

Vyzkoušejte si tuto metodu příště, až se budete o něčem rozhodovat. Uvidíte, jak vám tato metoda pomůže zlepšit kvalitu vašeho rozhodování.

PŘIHLASTE SE NA NÁŠ NOVÝ KURZ ZÁKLADNÍ FENG SHUI

VŠE O KURZU ZDE:

https://akademiestesti.wordpress.com/zakladni-kurz-feng-shui/

HAPPYWEEK NA BŘEZEN ZDE:

https://akademiestesti.wordpress.com/2018/03/02/happyweek-brezen/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.