RODINA V ÚNORU: V JEDNOTĚ JE SÍLA

Smiling friends hugging in the playground Free Photo
Energie jara jsou energie dětství a malých dětí. Začíná období pestrosti, hravosti, ale také menší zodpovědnosti. Foto: freepik.com

Jarní energie přinášejí rozmanitost, pestrost a hravost. Jsou to energie malých dětí. Proto i energie rodiny by se měly celkově uvolnit. V rodině tak může zavládnout větší chaos, zmatek a volnost. Neměli bychom být tak přísní a za každou cenu vyžadovat strohé dodržování pravidel a pořádků. Každý člen rodiny může s vládou Tygra mít silnější individuální energie. Ty bychom v rámci rodiny měli více respektovat. Tygr je velmi těžko přizpůsobitelný okolí. Je to více samotář, než týmový hráč. Proto se může stát, že se rodina změní ve společenství silných individualit. Tuto individualitu bychom neměli příliš potlačovat. Důležité je si ale uvědomit, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Proto bychom svojí vlastní individualitou neměli „usurpovat“ ostatní členy rodiny. To by mohlo vést k nepříjemným problémům a konfliktům mezi jednotlivými členy.

Mother scolding teenage son Free Photo
Prosazování „svého“ v rámci rodiny může být poměrně agresivní. Děti budou mít více energie, než dospělí. Proto pozor na vyhrocené situace. Foto: freepik.com

Energie jara hlavně posílí energii dětí. Mohou být tedy více aktivní, neposlušné, chaotické a nezodpovědné. Naopak dospělí mohou pociťovat větší únavu, protože razantní energie Dřeva jdou proti zemité podstatě dospělého. A tak může docházet k situacím, kdy spojení jarních energií a posílení energie dětí může být pro dospělé tvrdý oříšek. Když ale „rozšíříme mantinely“ a necháme dětem více volnosti, můžeme se s tím lépe vyrovnat.

Bylo by dobré, kdyby rodina trávila více času venku, v přírodě. To platí hlavně o dětech. Jejich posílené aktivní energie je nutné „spalovat“. Proto je důležité, aby je „vyběhaly“ venku s kamarády. Pokud budou většinu času trávit zavřené doma, pak se jejich energie budou drát ven ve formě zlobení, neposlouchání apod. Děti tak mohou být více unavené, mohou mít problémy se soustředěním a učením. Snažte se u dětí podporovat více kreativity, nové nápady a zábavu formou her.

ZÁKLADNÍ KURZ FENG SHUI

První termíny kurzu jsou již obsazeny. Ale díky dalším zájemcům uvažujeme o otevření druhého kurzu. Pokud máte i vy zájem, přihlaste se co nejdříve, abychom mohli vše včas připravit. Termíny ohlásíme hned, jakmile budeme mít dostatečný počet zájemců.

https://akademiestesti.wordpress.com/zakladni-kurz-feng-shui/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.