CHCETE OPRAVDOVOU ZMĚNU? MUSÍTE ZMĚNIT PROSTŘEDÍ

Stará známá pravda: prostředí utváří člověka. Víme to, ale v životě to moc nevyužíváme. Tím si život sami často zbytečně komplikujeme. 

Prostor, ve kterém trávíte hodně času, silně utváří váš život.

Pokud chcete v životě opravdu významnou změnu, pak pro to musíte vytvořit i vhodné podmínky. Jednou z těch základních je změna prostředí. Z Feng Shui víme, že naše prostředí vytváří tři základní elementy:

  • Prostor
  • Člověk
  • Čas

Zjednodušeně to tedy znamená, že musíte změnit místo, lidi kolem sebe a dobu, kdy děláte různé aktivity.

Žijeme v tzv. časo-prostoru. Proto na nás má velký vliv čas (kdy jsme aktivní) a prostor (kde jsme aktivní).

Změna prostoru je velmi významná. Prostor na nás působí velmi pomalu, ale o to silněji. Čím déle trávíme svůj čas v určitém prostoru, tím více nás ovlivňuje. Vliv prostředí je ale postupný a proto si jeho vlivu často ani nevšimneme. A po nějaké době pak „koukáme“, jak se vše změnilo. Ta změna je ale postupná. Bez změny prostoru ale skutečnou změnu v životě nezažijeme. Uvažujete-li o změně ve svém životě, pak se zamyslete nad tím, jaký prostor by nejvíce vyhovoval tomu, co nového v životě chcete. Musíte tomu vytvořit ty správné podmínky, a jednou z nich je také vhodný prostor. Pokud chcete klidnější život, regenerovat své síly, zklidnit psychiku a prožívat větší uvolnění, pak tomu musí odpovídat i prostředí. Větší klid rozhodně nezažijete v ruchu velkoměsta. Klid spíše přinese odlehlejší místo, kde nebude tolik aktivit a kde celkový klid místa zklidní i vás. Máte-li ale pocit, že se potřebujete začít hýbat, zaktivnit svůj život, pak toho určitě nedosáhnete na samotě u lesa. Proto si musíte velmi dobře vybrat správné místo, kde se bude dařit tomu, co právě potřebujete. Ale nečekejte změnu hned. Prostor působí pomalu, ale jistě. Buďte trpěliví a vaše změna se dostaví.

Prostor silně ovlivňuje fungování našeho života.

Velkou úlohu ve vašem prostředí hrají lidé. Ti na vás působí aktivněji, než prostor sám. Proto i jejich vliv vnímáte silněji. Prostor působí pasivně (je to jinová energie), ale lidé již přinášejí aktivitu (je to jin-jangová energie). Budou vás tedy více „tlačit“ do určitých aktivit. Pokud tedy víte, co v životě chcete, musíte ve svém životním prostředí mít takové lidi, kteří vás k této změně budou iniciovat a budou vás v ní podporovat. Lidská energie je jak aktivní (lidé u vás budou iniciovat potřebnou změnu), ale také pasivní (budou vaší oporou). Pokud máte ve svém okolí lidi, kteří vaší žádané změně neodpovídají, pak byste je měli ze svého života „propustit“. Naopak, obklopte se jen takovými lidmi, kteří vám se změnou nejen pomohou, ale budou ji od vás i vyžadovat. Budou jakýmsi katalyzátorem této změny.

Lidé, které si pouštíte do života, do něj přinášejí své energie.

 

Nejrychlejším elementem, který podpoří vaši změnu je energie času. Čas je jangová, tedy aktivní energie. Bude vaši změnu iniciovat a urychlovat. Změnu musíte podpořit tím, že budete své aktivity dělat v nejvhodnější čas, který danou aktivitu lépe podpoří. Pokud jste se např. snažili vymýšlet nové nápady večer a žádné nepřicházely, pak musíte začít uvažovat o změně času. Místo večera se tak můžete na nové nápady začít soustředit ráno. Jednoduchá změna času vede k rychlé změně.

Správně zvolený čas pro danou aktivitu zlepšuje funkci této aktivity.

Čas je tedy hlavním iniciátorem, lidé kolem vás pak změnu podporují a prostor ji stabilizuje. Začněte tedy změnou času, pak hledejte ty správné lidi a dělejte nové věci na novém místě. Ale nebuďte netrpěliví. Rychlé změny také rychle pominou. Proto se snažte změny dělat postupně a raději pomalu, než rychle. Tím bude realizovaná změna stabilnější a dlouhodobější.

Změny v životě mohou mít různý důvod. Jedním z nich je např. nemoc. Pokud trpíte např. dlouhodobější nemocí a léčba změnu nepřináší v požadované míře, je nutné změnit prostředí. Protože nemoc vznikla ve vašem stávajícím prostředí a začala se v něm rozvíjet, je jasné, že jí toto prostředí vyhovuje a nemoci se v ní daří. Abyste ji zvládli, musíte jí tyto příznivé podmínky odebrat. Změna prostředí v nové, které již nemoci nebude vyhovovat, přispěje k vyléčení a hlavně toto vyléčení bude trvalé.

ZÁKLADNÍ KURZ FENG SHUI

Zveme vás na nový Základní kurz Feng Shui pro začátečníky. Začínáme 17.2. 2018. Co se v roce Zemitého Psa naučíte, to už vám zůstane na celý život 🙂 Rezervujte si místo na dasa@byu.cz nebo volejte 602 556 479.

https://akademiestesti.wordpress.com/zakladni-kurz-feng-shui/

SEMINÁŘ ROK 2018 – ROK ZEMITÉHO PSA

Zveme vás na jednodenní seminář Rok 2018 – rok Zemitého Psa. Příprava na tento rok bude důležitější, než na roky předchozí. Pes chce řád, pořádek, pravidla a vše tak, jak má být. Proto i správná příprava je velmi důležitá. Přihlaste se na dasa@byu.cz, nebo tel. 602 556 479

https://akademiestesti.wordpress.com/seminar-rok-2018-rok-zemiteho-psa/

SEMINÁŘ PODNIKÁNÍ A KARIÉRA V ROCE 2018

Podnikáte? Budujete svoji kariéru? V roce 2018 byste měli mít vše velmi dobře připravené. Vláda Zemitého Psa to bude striktně vyžadovat. Jak využít tyto přímé a rázné energie pro váš úspěch vás naučíme právě na tomto semináři.

Na semináři se naučíte, jak správně sladit své energie, energie vašeho podnikání/kariéry a energie roku, abyste dosáhli svých cílů bez zbytečného úsilí a vyčerpání.

Energie roku mohou být vaším pomocníkem pro dosažení celoročního úspěchu.

Na semináři si vytvoříte konkrétní plán na celý rok. Sestavíte si vlastní strategii, která vás plynule dovede k vašim cílům.

Kdy: 3.2. 2018

Kde: Praha

Přihlášky zasílejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479

Cena: 1,800 Kč.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.