LISTOPAD – DOBŘE SE POSTAREJTE O SEBE I O DRUHÉ

V listopadu se energie propadají až na samé dno. Abyste to přežili bez úhony, musíte se o sebe řádně postarat.

Energie v listopadu vstupuje do své nejnižší fáze – fáze Vody. Aktivní energie jsou velmi slabé a převládají energie pasivní. A přesně tak byste se měli v listopadu chovat i vy. Užívat si, ničím se nestresovat a vědět, že se máte prostě fajn.

V listopadu jsou energie tak nízké, že si někteří neumí pomoct sami. Proto potřebují ty, kterým se daří.

V listopadu nám začíná vládnout Vepř. Jeho hlavním úkolem je postarat se o to, aby se nám všem dařilo dobře. Musíme mít pocit pevného zázemí, dostatečných zásob a celkové hojnosti. Energie jsou tak nízké, že nás mohou velmi oslabit. A proto si musíme vytvořit prostředí, které nás bude co nejvíce posilovat. V zimním období je tak důležité mít hojné zásoby zdrojů energie – hlavně kvalitního jídla a tepla. Proto se ubezpečte, že vaše spíž i lednice jsou stále plné. Nemusíte se zrovna přejídat, ale musíte mít dobrý pocit z toho, že máte všeho dostatek a že vám nebude nic chybět. V listopadu začínají vládnout silné energie chladu, které patří právě k elementu Vody. Musíte se tedy velmi dobře chránit proti pronikání chladu do vašeho těla. K tomu má sloužit kvalitní a vydatné jídlo. Není náhodou, proč si zvířata na zimu vytvářejí zásoby a to hlavně ty tukové. Není tedy od věci trošku na zimu „přibrat“ a vytvořit si tak dobrou ochranu proti chladu. V tomto období tedy rozhodně zapomeňte na diety a držení „štíhlé linie“. Pokud nebude vaše ochrana proti chladu dostatečná, můžete to odskákat velmi silným vyčerpáním a to může být i dosti nebezpečné.

Energii silné rodiny podpoříte správným řešením svého domova.
Jídlo je důležitým zdrojem energie. V listopadu musíte prožívat pocit hojnosti.

V listopadu tak využijte různé příležitosti k příjemným aktivitám spojených s jídlem. Mohou to být různá rodinná setkání, či posezení s přáteli u dobrého jídla a pití. I alkohol může být v tomto období prospěšný (samozřejmě v rozumné míře). Takový svařáček či grog dodají vašemu tělu dostatek tepla a tím ho automatický chrání před chladem. Můžete si udělat domácí likéry. Takovým tradičním je např. vaječný koňak. Nejvýznamnějším svátkem „jídla“ v listopadu je rozhodně svatomartinská husa. Ta nesmí v listopadu chybět na žádném stole. Je to ideální příležitost pro setkání rodiny či přátel. Velká a tučná husa není jen dobrým jídlem, ale také silným symbolem hojnosti a prosperity. A to je přesně to, co máte v tomto období cítit.

V listopadu jsou energie tak nízké, že je třeba častý odpočinek.

A protože jsou energie opravdu velmi pasivní, měli byste se v tomto období vyhýbat všem náročným aktivitám. Ti z vás, kteří se řídí energiemi času, by měli mít již vše hotovo. Proto se věnujte jen příjemným aktivitám, odpočinku a dobrému jídlu. Jakýkoliv stres, náročné aktivity, „finišování“ před koncem roku apod. vás jen velmi vyčerpá. Pokud si nebudete svoji energii chránit, pak vás na jaře „semelou“ velmi agresivní energie Dřeva a projdete si velmi nepříjemnou jarní únavou. Pravděpodobně se také nevyhnete typickým jarním epidemiím. Proto svojí energii šetřete a zbytečně ji nevyčerpávejte.

Kdo má dost, má se postarat o ty, kteří letos takové štěstí neměli.

Energie Vepře nejsou jen o tom, abyste se postarali sami o sebe. Vepř je velmi obětavý pro ostatní. Proto je listopad velmi vhodným měsícem pro různé charitativní aktivity. Pomáhejte těm, kteří to potřebují a kteří se nemohou o sebe postarat sami. Je to čas, kdy se silní mají postarat o ty slabší, aby v pořádku přežili toto náročné období.

Zveme vás na nový Základní kurz Feng Shui pro začátečníky. Začínáme 17.2. 2018. Co se v roce Zemitého Psa naučíte, to už vám zůstane na celý život 🙂 Rezervujte si místo na dasa@byu.cz nebo volejte 602 556 479.

https://akademiestesti.wordpress.com/zakladni-kurz-feng-shui/

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.