UDĚLEJTE TŘI KROKY K NAPLNĚNÍ SMYSLU SVÉHO ŽIVOTA

Smysl života nemá nic společného s naším materiálním světem. Váš smysl života tak rozhodně není v penězích, majetku, známých či domu na pláži. Skutečný smysl života se nachází úplně jinde. Je ve VÁS. Je ve vašem středu. Smysl života je pocit, který cítíte tam uvnitř, ve svém středu. Je to pocit dlouhodobého naplnění.

Krásný pocit vnitřního naplnění – to je skutečný smysl života.

 

Slovo „dlouhodobý“ je zde klíčové. Pocit určitého naplnění můžete prožívat častěji. Ale jedná se jen o velmi krátký a prchavý moment. Po jeho odeznění se dostaví opět prázdnota a „nenaplnění“. Proto se lidé stále za něčím „honí“, protože chtějí tu prázdnotu něčím naplnit. A protože žijeme v tzv. „jinovém“ (materiálním) světě, hledají tuto náplň života v materiálních věcech. Ale smysl života je celoživotní záležitost. Smysl života je na celý život ne jen na chvíli nebo pár dní.

Abychom opravdu mohli naplnit smysl svého života, musíme ho nejprve poznat. Musíme vědět, jaký smysl života vůbec máme. Dalším krokem je naučit se tento smysl života naplňovat, pracovat s ním, aby byl opravdovým smyslem života a ne jen nějakou náhražkou, která rychle pomine. A třetím krokem pak je tento smysl života realizovat na každodenní bázi. Musíme svůj smysl života opravdu žít.

Krásný pocit naplnění vás musí provázet každý den.

Mastin Kipp, přední světový kouč a poradce, hovoří o tzv. hierarchii smyslu života (Life Purpose Hierarchy). V této hierarchii jsou tři klíčové kroky, které každý člověk, který chce žít svůj smysl života, musí udělat:

  1. Poznat sebe sama – své já (svůj přirozený talent)
  2. Poznat vyšší „vedení“ – tj. umět pracovat s duchovní (jangovou) energií
  3. Poznat potřeby ostatních

Poznání sebe sama musí být tím prvním krokem. Musíme nejprve zjistit, kdo jsme, abychom tím uměli jasně definovat svůj smysl života. Každý člověk se rodí s přirozeným talentem a daným životním potenciálem. Někdo se narodí jako skvělý muzikant, jiný člověk má talent na matematiku, další člověk může mít velký talent na ruční práce atd., atd. Každý z vás má tento velký dar – TALENT. Ten určuje, čím se máte v životě zabývat, co máte dělat, čemu svůj život věnovat. To je smysl vašeho života.

Váš přirozený talent ukazuje na vaše životní poslání, které vytváří smysl života.

Ale poznat svůj talent nestačí. Teď musíte udělat druhý krok. Abyste mohli prožívat smysl života naplno, musíte pro svůj talent žít. Musíte ho rozvíjet, budovat. A protože smysl života je ve vašem nitru – jde o POCIT naplnění – musíte pracovat s tím, čemu říkáme duchovní energie, musíte pracovat s pocity – tedy s Jangem. Ten umožňuje funkci. Pokud tedy váš talent funguje správně, vytváří ve vás automaticky pocit naplnění. Čím lépe váš talent bude fungovat, tím větší pocit naplnění budete prožívat. Proto svůj talent musíte rozvíjet a budovat, protože tím posilujete jeho energii.

Rozvíjením a budováním vašeho talentu to nekončí. Musíte udělat ještě třetí krok. Vše v přírodě slouží tomu ostatnímu. Příroda tvoří jen to, co je potřeba. I váš talent byl „vytvořen“ pro to, že ho někdo jiný potřebuje. Proto je to dar, protože ho máte darovat těm, kteří váš talent potřebují. Nerodíte se s velkým talentem houslisty pro to, abyste si doma „fidlovali“ před spaním. Vy máte svým uměním obdarovávat davy po celém světě, protože váš talent jim prospívá. Vše, co v přírodě vzniká, je generováno nějakou potřebou. Váš talent vám byl dán do vínku pro to, že ho někdo jiný potřebuje. A to, že svůj talent rozvíjíte, budujete a realizujete pro druhé, to je skutečným naplněním vašeho života.

Musíte se umět spojit se svým vnitřním já, abyste s ním mohli pracovat.

Lidé si to naštěstí již začínají stále více uvědomovat, že dávat jim dělá lépe, než brát. To je totiž smyslem života – dávat to, co jsme dostali sami do vínku. Máme svůj dar dávat těm, kteří ho potřebují. A oni nám zase dají svůj dar, když ho my potřebujeme. A tak se navzájem obohacujeme a podporujeme. Tak to funguje ve všem, v celé přírodě i vesmíru. Jinými slovy vše je o službě druhým. Dáte-li svůj dar těm, kteří ho potřebují, zažijete opravdu krásný pocit naplnění. A když tímto způsobem budete žít, tj. tím, že budete svůj talent věnovat potřebným, budete každý den zažívat nádherný pocit celoživotního naplnění. A to je to, čemu říkáme žít smysl života.

Ale ono to má ještě jednu krásnou tečku: tento způsob života je nejen naplňující, ale také vás bude nabíjet energií. Nebudete se vyčerpávat, budete mít pevné zdraví jak tělesné, tak psychické (duchovní/duševní) a budete tak budovat svoji dlouhověkost. Je to jasné. Protože svět vás potřebuje, potřebuje váš talent. A pokud ho dáváte ostatním, tak vás svět chce mít co nejdéle. A proto vás vybaví vším potřebným, abyste svůj dar mohli rozdávat co nejdéle. No není to krásné? 😊

Pomůžeme vám smysl života najít a ukázat vám cestu, jako ho rozvíjet. Objednejte si informativní konzultaci zdarma a my vám ukážeme, jak vám pomůžeme váš smysl života naplnit. Objednejte se na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479 – smysl života – informativní konzultace.

Advertisement

One thought on “UDĚLEJTE TŘI KROKY K NAPLNĚNÍ SMYSLU SVÉHO ŽIVOTA

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.