SEBEREALIZUJTE SE – JE TO NEJVĚTŠÍ LIDSKÁ POTŘEBA DNEŠNÍ DOBY

Vše v přírodě se vyvíjí. I lidstvo se posouvá stále kupředu. Nikdy v historii jsme však nezaznamenali tak rychlý vývoj a radikální změny, jako za posledních sto let. Týká se to i našich potřeb.

Nejrychleji rostoucí potřebou dneška je seberealizace, najít a žít svůj smysl života.

Jistě víte, že základní potřebou všech organismů je přežít. Tuto základní potřebu máme i my lidé. Z ní pak vycházejí další potřeby nutné k přežití jako je bezpečí, zdroj energie – potrava apod. Existuje obecně uznávaná hierarchie potřeb, kterou před několika lety sestavil Abraham Maslow. Ten seřadil potřeby člověka následujícím způsobem:

1.Fyziologické potřeby – udržení organismu při životě (potrava, voda, vzduch atd.)

2.Bezpečí

3.Láska a pocit, že někam patříme

4.Respekt

5.Seberealizace

Maslowova pyramida lidských potřeb

Žijeme v době, kdy první dvě potřeby jsou v jisté míře uspokojeny (alespoň ve vyspělém světě). Nemusíme se každý den bát o to, jestli budeme mít co jíst, nemáme strach o své bezpečí na každém kroku atd. Láska a vztahy jsou zrovna tou potřebou, která v poslední době zažívá velkou krizi, ale o to více si tuto potřebu uvědomujeme. Respekt je v naší společnosti stále velmi důležitý a lidé o něj bojují již tisíciletí. Touha po získání respektu a uznání často stojí za obrovskými výkony jednotlivců, ale např. i národů (boj za uznání národa – v našich dějinách to je např. národní obrození). Nově si však lidé začínají všímat té poslední v hierarchii potřeb – seberealizace. To, je to, čemu ve Feng Shui říkáme naplnění. Feng Shui považuje právě naplnění za základní smysl života, ke kterému má uspokojení ostatních potřeb vést. I proto je energie seberealizace/naplnění až v devátém Gua a ne v předcházejících Gua. Poslední Gua – tedy Gua 9, je cílem naší cesty, našeho snažení.V Gua 9 tak najdeme naše sny, vize a cíle.

Feng Shui je nástrojem, který lidem pomáhá dosáhnout naplnění smyslu života, dosažení jejich životních cílů.

Cíl naší cesty má být cílem našeho povolání (poslání), tedy naší životní cesty. Význam této potřeby v současné společnosti stále více a více roste. Roste počet lidí (a to po celém světě), kteří touží po naplnění a seberealizaci ve svém životě. A vy víte, že naplnění vychází z naplnění vašeho přirozeného talentu. Ten určuje vaše životní poslání – povolání. Váš talent vám říká, k čemu jste sem byli povoláni, jak a k čemu máte svůj talent využívat. Proto vám byl váš talent dán. Váš přirozený talent tak určuje vaši životní cestu a na té cestě má být váš cíl. Cesta i cíl mají přinášet vaše životní naplnění. Má na ní docházet právě k realizaci vašeho přirozeného talentu. Proto se této potřebě říká seberealizace – realizace vašeho já. A vaše já je definováno vaším talentem. Tím docházíme k tomu, že seberealizace je realizací vašeho talentu.

Vy jste váš talent.

Proto stále více lidí odchází z „neosobních“ korporací a hledá naplnění ve svém vlastním podnikání. Lidé si uvědomují, že pouhá honba za penězi jim pocit naplnění nepřináší. Vědí, že jen prožíváním smyslu života, je to, co jim může naplnění dát. Pokud se i vy budete snažit rozvíjet a budovat svůj přirozený talent a naučíte se ho využívat ku prospěchu ostatních, stane se váš talent vaším skutečným povoláním. A jen toto povolání a cíle na této vaší cestě budou pro vás naplňující.

VYUŽIJTE SPECIÁLNÍ NABÍDKY NA STUDENTSKÝ ASTROTYP

Vybíráte letos střední či vysokou školu pro své děti? Studentský Astrotyp vám ukáže přirozené talenty vašich dětí, které by vybraná škola měla dále rozvíjet. Vše o této nabídce se dozvíte ZDE:

Výběr školy musí odpovídat přirozenému talentu dítěte.

VÍCE V ŘÍJNOVÉM HAPPYWEEKu:

 

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.