PŘIPRAVTE SPRÁVNÉ FUNGOVÁNÍ DOMOVA NA ZIMU

Váš domov je tím, čím byl pro lidi ve středověku hrad. Je to zázemí, místo odpočinku, ale také místem obrany proti případným útokům zvenčí. Dnes vám pravděpodobně nehrozí vpád hordy bojovníků, ale přesto jsou vlivy, které se pokusí v následujícím období na vás útočit. Tito útočníci vás mohou velmi oslabit a tím i ztížit vaše další snahy v budoucnosti. Proto je důležité, abyste se před těmito útoky co nejlépe bránili. A právě váš domov je tím místem, kde máte být nejlépe chráněni.

Působení interiéru se v čase mění. Proto jeho energie musíte ladit s energií času.

Jedním z takových nejsilnějších nájezdníků je právě chlad. Ten vás bude napadat celou dobu až do příchodu silných jarních energií. Váš domov tak musí být pevnou „baštou“ právě proti nájezdům chladu. Je tedy velmi důležité, aby váš domov byl dobře chráněn proti pronikání chladu dovnitř. Ujistěte se, že vám dobře fungují všechny okna, dveře a hlavně hlavní vchod. Tudy je pronikání chladu nejčastější. Kromě různých druhů těsnění vám velmi dobře pomohou v případě oken závěsy. Ty by v následujícím období měly být těžší, pevnější a měli by chránit průniku chladu z oken do interiéru. Závěsy by ideálně měly být na půlku, tj. na každé straně okna by měl být jeden závěs. Závěsy pak zatahujte vždy s příchodem šera. Jakmile se venku začne stmívat (a teď to bude čím dál tím dříve), zatáhněte závěsy tak, abyste měli pocit dobrého uzavření.

Barva závěsů by měla být ideálně tzv. „zemitá“, tj. měla by podporovat energii Země. Sem patří všechny odstíny béžové, hnědé a tmavě žluté. Pocit tepla pak mohou podpořit energie Ohně, kam patří odstíny červené barvy.

Červená barva, oheň, svíčky atd. – to vše harmonizuje energie podzimu a zimy, která přináší element Kovu (prochládání) a Vody (chlad).

Energie chladu patří k fázi Vody a tu dobře ovládá energie Ohně. Proto byste si již nyní měli do svého interiéru dát co nejvíce elementů, které energii Ohně podporují. Sem patří hlavně svíčky a další zdroje ohně a tepla. Mohou to být také vonné tyčinky, aroma vůně s energií tepla (jako např. skořice, zázvor apod.). Pocit tepla rozhodně zvýšíte červenou barvou. Svíčky by tak měly být červené nebo oranžové. To samé platí o doplňcích, jako jsou např. ubrusy, prostírání atd.

Celý interiér byste měli co nejvíce zútulnit a dodat mu pocit měkkosti. Zde hrají důležitou roli různé polštáře, deky, měkké předložky (např. u postele nebo sedací soupravy) a polstrování na židlích. Pokud máte doma možnost „živého“ ohně (krby, americká kamna apod.), pak si oheň zapalujte co nejvíce. Teplo domova také podpoříte domácím vařením a pečením.

VYUŽIJTE NAŠI SPECIÁLNÍ NABÍDKU NA STUDENTSKÝ ASTROTYP

Vybíráte letos střední či vysokou školu pro své děti? Znáte jejich přirozený talent, který by vybraná škola měla rozvíjet? Jejich Astrotyp vám pomůže jejich talent určit. Více ZDE:

Výběr školy musí odpovídat přirozenému talentu dítěte.

VÍCE V ŘÍJNOVÉM HAPPYWEEKu ZDE:

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.