ŘÍJEN – V PODNIKÁNÍ A KARIÉŘE SI UDĚLEJTE JASNO V TOM, CO A JAK DÁL

Jak se lidově říká, v říjnu dochází na tzv. „lámání chleba“. Nebo po „římsku“: rozděl a panuj.

Pokud i ve svém podnikání a práci využíváte dobře energie času, pak v říjnu musíte být ve fázi, kdy je jasný výsledek vašeho letošního snažení. Úroda je sklizena a uložena pro budoucí využití. Jak s výsledky své práce naložit dál a k čemu je využít máte nastavit právě v tomto měsíci. Pes nepřináší žádné energie založené na emocích či domněnkách. Pes chce jasné a srozumitelné nastavení pravidel, co a jak se bude dále využívat. V podnikání je tak říjen velmi vhodným měsícem pro přípravu a nastavování plánů na příští období. Pes přináší kovové energie, které velmi dobře  precizně umí pracovat s čísly. Proto je říjen ideálním měsícem pro nastavení rozpočtů pro příští rok.

V říjnu bychom si měli jasně říci jak půjdeme dál.

V říjnu byste tak svoji energii měli směřovat hlavně k nastavení přesného plánu, strategie i taktiky pro příští rok. Musíte zhodnotit, jak můžete využít zdroje, které jste letos získali k dalšímu rozvoji své práce a podnikání. Musíte jasně určit, jak tyto zdroje rozdělíte. Energie Psa a Kovu také velmi dobře pracují s energií času. Proto váš plán musí mít jasně danou časovou strukturu. Tj. využití zdrojů a plánování aktivit musí mít přesný časový rámec. Čím detailnější plán vytvoříte, tím jednodušší pak bude vaše cesta k cíli v příštím roce. Plán patří k energii pravidel a řádů. Ty vytvářejí energii vedení. To znamená, že pak jen stačí nastavená pravidla striktně dodržovat a automaticky se budete posouvat k cíli. Jak víte, energie Kovu vytváří energii Vody. Ta umožňuje to, čemu říkáme plynutí (dnes často používané slovo „flow“). Plynutí tak umožňuje jednoduché posouvání se na cestě v před k vizím, které jste si nastavili.

Energie Kovu jsou energie vedení. Pevné vedení nás povede k cíli.

V podnikání však nejde jen o přísné rozdělení zdrojů, ale také o co nejpřesnější naplánování budoucích výnosů (ty se stanou zdroji na konci příštího období na období následující). I při plánování výnosů uplatněte co nejlépe energii času. Každý výnos tak musí mít daný časový harmonogram (kolik a kdy).

Pes a Kov vám také ulehčí práci při nastavování správné struktury vašeho podnikání. Je proto dobré se podívat na strukturu společnosti, jak máte rozdělené kompetence a odpovědnosti a ujistit se, že vše je nastaveno co nejlépe. Zde platí pravidlo: správní lidé na správném místě. Pokud máte o některých svých zaměstnancích pochybnosti, že nebudou schopni vámi připravovaný plán naplnit, je nejvyšší čas na změnu.

Related image

Energie Kovu umí vytvářet pevné detailní struktury.

Víme ale také, že Kov je energie pomoci a s tou v podnikání spojujeme strukturu dodavatelů. I zde musíte v říjnu mít jistotu, že dodavatelé, které využíváte, budou schopni přispět k naplnění vašich plánů. Pokud ne, je důležité hledat náhradní řešení.

Na konci října byste tak měli mít jasný řád v tom kdo, co a jak bude dělat, aby došlo k naplnění vašich plánů. Tento řád se pak stane základem vašeho úspěchu v příštím roce.

VYUŽIJTE NAŠI SPECIÁLNÍ NABÍDKU STUDENTSKÉHO ASTROTYPU

Budete letos vybírat střední či vysokou školu pro své děti? Studentský Astrotyp vám pomůže.

Více ZDE:

Výběr školy musí odpovídat přirozenému talentu dítěte.

Další informace o jak si nastavit jednotlivé oblasti života v říjnu se dočtete v říjnovém HAPPYWEEKu.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.