HLEDÁTE LETOS TU SPRÁVNOU STŘEDNÍ ČI VYSOKOU PRO SVÉ DĚTI?

Pokud je vaše ratolest v posledním ročníku základní či střední školy, čeká vás letos velmi významné (nebál bych se říct životně důležité) rozhodnutí: Kam dál.

Výběrem školy začínáte vytvářet cestu budoucnosti pro své děti.

Ač se to možná mnohým rodičům zdá jako banální záležitost, nebo něco, co se může kdykoliv v budoucnu změnit, pak vězte, že právě rozhodování o dalším směřování dětí je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě dítěte. Bez nadsázky se dá říct, že ve většině případů zde rozhodují rodiče o štěstí či nespokojenosti v životě dítěte. Málokdy si uvědomujeme, že práce, naše povolání, je základní aktivitou našeho života. Povoláním trávíme více jak polovinu života (dnešní pracovní doba je 8 hodin, k tomu musíte přidat nějakou dobu na cestu do práce a z práce a pak také nějakou dobu na přípravu před prací a dobu, kterou zabere „probrání se z práce“ po práci.). A to nemluvím o lidech, kteří aktivní pracovní dobu mají 12 hodin a delší. Tak jako všechno v životě, i povolání má být hlavně zdrojem naší energie. Bohužel, ve většině případů je tomu naopak. Většina lidí vnímá práci jako vyčerpání. A to dokonce tak silné, že již v několika studiích vyšlo jasně najevo, že nejvíce stresující dny v týdnu jsou právě neděle a pondělí. Je to právě pro to, že lidem se již v neděli a v pondělí ráno „ježí chlupy na těle“, že opět musí do práce. A jak víte, stres je velmi velký zabiják moderní doby. Můžeme tak bez nadsázky nevhodnou práci označit za příčinu smrti mnoha lidí (stres, vysoký tlak, infarkt, mrtvice, ale i rakovina). Pokud tedy pro své dítě vyberete nevhodnou životní cestu, můžete jim připravit velmi nepříznivé podmínky pro jejich další život.

Pokud vaše dítě nebude kráčet po své cestě, může být v životě velmi nešťastné.

Jak víme, základem našeho života je náš přirozený talent. Každý z nás se narodil s darem, který máme rozvíjet, budovat a obdarovávat jím tak i ostatní. Vše v přírodě má svůj smysl a účel. Stejně tak každý člověk. Pokud tedy vaše dítě bude žít rozvíjením svého talentu, bude se cítit dobře a dosáhne svého naplnění, tedy pocitu, kterému říkáme štěstí. Pokud ale bude vykovávat práci, která mu neumožní využívat a rozvíjet svůj talent, půjde proti svým přirozeným energiím a bude se velmi vyčerpávat. Budoucí směřování vašich dětí by tak mělo vycházet především z jejich přirozeného talentu. Jejich studium a později i povolání je bude naplňovat, nebude je vyčerpávat a umožní jim přirozený rozvoj.

Pokud chcete znát přirozený talent svých dětí, objednejte si u nás speciální nabídku STUDENTSKÝ ASTROTYP – analýza typologie, přirozeného talentu a charakteru osobnosti. Díky této analýze poznáte přirozený talent dítěte. Analýza vám ukáže ideální cestu pro jeho rozvoj a další směřování. Analýzu si objednejte na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479. Cena analýzy je 900 Kč a je zpracována formou mp3. Tato speciální nabídka platí do 20.12. 2017.

Více v říjnovém vydání HAPPYWEEKu

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.