KDO DÁVÁ, TŘIKRÁT DOSTÁVÁ

Moderní lidská společnost je nastavena na získávání. Začíná to malými dárky v dětství, odměnami za výkony – když jsme starší, peníze za práci atd. atd. Většina lidského úsilí se tak koncentruje na získávání. Lidé kvůli tomu vydávají příliš své vlastní energie a tato investice se ve většině případů vůbec nevyplatí.

Related image

Jste-li zaměřeni na „dostávání“, získáte méně, než jste vydali.

Když se udělá průzkum toho, kolik člověk vyčerpá energie na získání jednotky něčeho (např. jedné koruny), zjistíme, že tato získaná jednotka nemá tolik energie, kolik člověk na její získání vydal. Kdybychom se na to podívali okem byznysmena, pak bychom zjistili, že proděláváme – dáváme víc, než dostáváme, vytváříme ztrátu (a u člověka to znamená ztrátu své vlastní životní energie, kterou vám již nikdo nevrátí). Krásně to v dnešní době vidíte na trhu s půjčkami, úvěry a hypotékami zaměřené na spotřebu (nemluvím zde o výrobních či obchodních investicích, to je jiný příklad). Koupíte si nějakou věc např. za 100 Kč, vezmete si na tento nákup půjčku, za kterou ale zaplatíte např. 120 Kč. Dostali jsme tedy něco za 100 Kč, ale vydali jsme 120 Kč. A podobně to je v ostatních příkladech.

Většinu lidí práce vyčerpává a ničí.

To se ale bavíme o financích, popř. fyzické energiI (například kolik vydáme kalorií na získání jedné kalorie apod.). Musíme k tomu ale přičíst ještě jeden významný fakt: ve většině případů vynakládáme na získání něčeho práci, kterou nemáme rádi (někdy ji dokonce přímo nesnášíme). A to je další velmi silné vyčerpávání energie. Můžeme říci, že toto vyčerpání je to nejhorší. Dlouhodobě oslabuje nejen psychiku, ale i celý organismu. Ten pak slábne, dostavují se nemoci. Navíc oslabený organismus není schopen dlouhověkosti a většina lidí tak umírá předčasně.

Např. Bible říká: „Dej a bude ti dáno.“

Již staré kultury nás učí, že se máme získávání vyvarovat (např. Bible říká: „Dej a bude ti dáno.“, v mystice existuje tzv. Zákon tří apod.). Dobře věděly, že nás takto vydaná energie ničí. Radí nám úplný opak. Zaměřte se na dávání. To je energie, která nás nevyčerpává. Naopak, dělá nám velmi dobře a prospívá nám. Jsme totiž na ni přirozeně nastaveni. Každý člověk přichází na svět s velkým darem – přirozeným talentem. Je to energie, které máme – jak se říká – na rozdávání. Je nám dána pro naše aktivity. Je to energie, kterou máme využívat při tom, co děláme. Tento přirozený talent nám říká, co máme dělat, co máme dávat světu – ano DÁVAT. (Jaký je váš přirozený talent? Objednejte si analýzu svého přirozeného talentu a silných stránek na dasa@byu.cz nebo tel. 602 556 479)

Image result for mona lisa

Díla Mistrů nás nabíjejí jejich energií i po mnoha letech.

 

 

Když váš život strávíte budováním svého talentu a předáváním ho ostatním, těm, kteří váš talent potřebují, budete sami sebou a budete prožívat naplnění a štěstí. Jakmile se člověk plně soustředí na svůj talent, na jeho budování, stává se ve svém oboru géniem – to je přirozený proces. To je to, čemu se dříve říkalo Mistr. Být Mistrem svého oboru bylo zárukou hojnosti v životě. Proč? Protože to, co Mistr vytvořil, mělo daleko větší hodnotu, než to, co vytvořili ostatní. Pokud světu budete předávat své mistrovské dílo, tak se vám několika násobně odmění. Navíc Mistrům nejde tak o to, co za své dílo dostanou, ale o to, aby vytvořili MISTROVSKÉ DÍLO. Jde jim o kvalitu, funkčnost a hlavně přínos pro ostatní. To je pro ně důležitější, než to, co nakonec získají zpět.

Být Mistrem svého oboru má jednu obrovskou výhodu, která je nevyčíslitelná: dělá vám to dobře. Pokud rozvíjíte svůj přirozený talent, tak využíváte energii, která vám byla dána do vínku pro váš aktivní život. Pokud využíváte tuto energii, tak nevyčerpáváte svoji životní energii, tj. energii, kterou potřebujete pro život (zdravé tělo, fungující zdravé orgány apod.). Při využívání tzv. aktivní energie dochází k tomu, čemu se nyní „moderně“ říká FLOW – plynutí. Vše ve vašem životě volně plyne, práce vám jde krásně od ruky, vše jde jakoby samo a vy se u toho cítíte velmi dobře. Tato aktivita vám přináší naplnění a pocit štěstí. Proto platí: kdo dává, třikrát dostává. Toto heslo známe již tisíce let a přesto na něj stále zapomínáme.

Pokud se v životě budete soustředit na to, abyste světu dávali to, v čem jste nejlepší, budete prožívat nejen život v hojnosti, ale hlavně budete prožívat stálé naplnění a štěstí. A to je hlavní smysl života. Důležitější, než všechny statky světa.

OBJEVTE SVŮJ TALENT – OBJEDNEJTE SI ANALÝZU SVÉHO TALENTU A SILNÝCH STRÁNEK NA dasa@byu.cz nebo tel. 602 556 479

nebo si kupte naši knihu: Čínské horoskopy – odhalte své pravé já

Knihu můžete zakoupit ve všech větších knihkupectvích nebo např. zde: http://neoluxor.cz/beletrie/cinske-horoskopy–256615/

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – VŠE O KURZECH ZDE:

PŘEČTĚTE SI NOVÝ HAPPYWEEK – jak využít energie září ve všech oblastech vašeho života

ZVEME VÁS NA NAŠE NOVÉ PŘEDNÁŠKY V ZÁŘÍ – OPĚT V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V PRAZE

FENG SHUI – ABY SE VÁM DAŘILO VE VŠECH OBLASTECH ŽIVOTA – 11.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20409-feng-shui-aby-se-vam-darilo-ve-vsech-oblastech/

FENG SHUI – POZNÁNÍ SEBE SAMA, ROZVÍJEJTE SVŮJ PŘIROZENÝ TALENT 18.9. v 19.00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20410-feng-shui-rozvijejte-svuj-prirozeny-talent/

FENG SHUI – PROSTOR PRO ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHU 25.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20411-feng-shui-prostor-pro-zivotni-rovnovahu/

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.