ŽIVOT JE JAK ZÁMEK S KOMBINACÍ

Nedávno jsem viděl zajímavou přednášku o životě a jeho aspektech. V této přednášce byl život přirovnán k zámku s číselnou kombinací. To přirovnání se mi docela líbilo.

Lidský život se skládá z různých oblastí, které všichni musíme zvládnout, abychom byli v životě spokojení a šťastní. Tyto oblasti vytvářejí celek, kterému říkáme ŽIVOT a jsou jako čísla v zámku s číselnou kombinací. Nestačí znát jen jedno číslo, dvě, nebo pět. Musíte znát všechna čísla, aby se vám podařilo zámek odemknout. Pro každou pozici je určeno JEDNO číslo. Jen to jedno číslo je to správné. Nemůžete v této pozici zadat libovolné číslo. Tak byste zámek neotevřeli a k pokladu byste se nedostali. Pokud tedy neznáte ta správná čísla na všech pozicích, zámek neotevřete.

Feng Shui přiřazuje každé oblasti života číslo, které vyjadřuje základní parametry fungování této oblasti.

I každá oblast lidského života má svá pravidla a zákonitosti. Pokud je známe a využíváme, pak danou oblast lidského života zvládáme dobře a přináší nám radost a štěstí. Když ale tato pravidla neznáme a žijeme v dané oblasti jinak, než tato oblast vyžaduje, pak se nám nedaří a tato oblast nás pouze vyčerpává.

V lidském životě je 9 klíčových oblastí, které musíme zvládat.

V dnešní době to je bohužel zcela běžné. Většina lidí bez znalostí jednotlivých oblastí a neví, jak si je správně nastavit. Naše civilizace došla již tak daleko, že si lidé myslí, že si každou oblast mohou nastavit jak chtějí. Považujeme se za jakési pány života. Myslíme si, že jsme „nad“ ním a že život bude fungovat tak, jak si my poručíme. Tento přístup k životu však vede lidi do zkázy a život se jim hroutí. I když se může navenek zdát, že se jim v životě „daří“ (mají krásný dům, drahé auto, cestují po světě, mají hodně peněz apod.), vnitřní naplnění jim však chybí. A „vnitřek“ nelze nahradit „vnějškem“.

Musíme si ale uvědomit, že vše v našem známém světě, funguje na základě daného systému. Systém znamená funkci, tj. pouze při dodržení systému mohou dané oblasti fungovat. Stejně tak, jako zámek můžete otevřít jen s jedním číslem pro danou pozici. Jiné číslo tam nepasuje a zámek nefunguje. Lidé mají téměř hrůzu z představy, že je vše předem dané, nastavené. Bojí se přijít o svobodu volby. Tu naše moderní civilizace klade na samý vrchol svého vývoje. Svoboda volby je základním pilířem západní civilizace. Můžeme si svobodně zvolit, kým v životě budeme, co budeme dělat, s kým budeme žít, jak bude fungovat naše rodina, jaký dům si postavíme, kolik peněz vyděláme, jakého partnera si zvolíme, co budeme jíst……

Image result for scrolls

Zkoumání minulosti nám ukazuje, jak již lidé v dávnověku kladli velký důraz na dodržování pravidel života.

Naštěstí se dostává stále více do povědomí, že život není náhoda, není to svobodná volba, ale daný systém s přesně stanovenými pravidly. Staré kultury tato pravidla zakomponovaly do svých učení, náboženství, pravidel života. A velmi tvrdě dodržování těchto pravidel vyžadovaly. Věděly, že když systém nebude dodržován, tak se vše zhroutí. Právě nedodržování těchto pravidel vedlo k pádu mnoha kultur a starých civilizací. A přesně tak se hroutí životy mnoha lidí. Neznají systém, neznají pravidla jednotlivých oblastí života ani řád, podle kterého tyto oblasti mají vytvářet jeden celek – ŽIVOT.

Čím dříve pochopíte základní principy fungování systému, kterému říkáme život, tím rychleji se vám začne lépe dařit. Najednou zjistíte, že vše funguje jak má a přináší vám to pocit naplnění, štěstí a dosahujete svých cílů bez zbytečného úsilí a vyčerpání. Když znáte základní principy např. oblasti vztahů, bude se vám v partnerském životě dařit a budete šťastní. Stejně tak v kariéře, rodině, ve stanovení si těch správných vizí a cílů atd., atd.

Feng Shui nás učí, jak fungují jednotlivé oblasti života a jak z nich vytvořit harmonický celek.

Vše funguje na základě předem daného systému. Systém je z pohledu Feng Shui energie Jang – umožňuje funkci, tedy fungování. A život je funkce. Pokud nefunguje, nastává smrt. Řídíte-li se ve svém životě daným systémem, pak pro vás život nebude nikdy vyčerpávající (například řídit se pravidly ročních období apod.). Nebudete muset pro jeho funkci vynakládat žádnou svoji energii. Život funguje sám na základě svého systému. Nepotřebuje vaši energii. Tu si máte naopak uchovat k tomu, abyste si udrželi energii pro fungování vašeho těla, zdraví a tím dosáhli i dlouhověkosti. Když víte, jak řídit auto, pak toto auto jede samo. Nemusíte ho tlačit ani tahat a dávat mu svoji vlastní energii. Prostě jen dodržujete pravidla, na základě kterých auto jezdí. Když ale budete chtít, aby vaše auto létalo, pak s tím asi budete mít velký problém 🙂 – létání není funkce auta.

Život plyne jako řeka. Každá řeka dorazí do svého cíle. Buďte jako ona.

Naučte se základy fungování všech životních oblastí. Využívejte je, přizpůsobte se jim a váš život bude volně plynout přesně tak, jak má a vždy vás dovede k danému cíli. Bez námahy, bez vyčerpání a navíc s pocitem naplnění a štěstí. Takový život stojí za to žít. Je to jediný život, jaký máte. Naučte se ho žít.

Jak funguje život v září se dozvíte v zářijovém vydání HAPPYWEEKu

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY

ZVEME VÁS NA NAŠE NOVÉ PŘEDNÁŠKY V ZÁŘÍ OPĚT V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ V PRAZE

FENG SHUI – ABY SE VÁM DAŘILO VE VŠECH OBLASTECH ŽIVOTA – 11.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20409-feng-shui-aby-se-vam-darilo-ve-vsech-oblastech/

FENG SHUI – POZNÁNÍ SEBE SAMA, ROZVÍJEJTE SVŮJ PŘIROZENÝ TALENT 18.9. v 19.00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20410-feng-shui-rozvijejte-svuj-prirozeny-talent/

FENG SHUI – PROSTOR PRO ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHU 25.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20411-feng-shui-prostor-pro-zivotni-rovnovahu/

 

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.