FENG SHUI MĚ NAUČILO VŠECHNO

Něco mě naučili rodiče, něco škola a něco život. Feng Shui mě naučilo všechno.

Pokud chcete umět dobře bojovat, jdete za Mistrem bojových umění. Pokud chcete umět dobře vařit, jdete za Mistrem šéfkuchařem. Pokud chcete umět dobře malovat, jdete za Mistrem malířem. Pokud chcete umět dobře žít, jdete za Mistrem Feng Shui.

Image result for lost in life

Asi každý člověk se v životě ocitne v situaci, kdy ztrácí smysl života a neví, jak dál.

Každý z nás se někdy v životě ztratí. Pak bloudí a hledá cestu. Mnoho lidí tak tráví život neustálým hledáním. Zkouší různé cesty, ale žádná není ta pravá. I já jsem se v životě mnohokrát ztratil. Pokaždé jsem našel nějakou cestu, která mě na chvíli vedla životem k nějakému cíli. Měl jsem mnoho „malých“ cílů a všechny se mi je podařilo splnit. Ale ten nejvyšší cíl, cíl života, mi stále nebyl jasný. A tak jsem přeskakoval z cesty na cestu, plnil si malé cíle, ale život mi stále unikal. Nejhorší na tom ale bylo, že život začal pomalu vyprchávat ze mě. Když dlouho jdete po různých cestách a nenacházíte vnitřní naplnění, začnete ztrácet smysl svého putování. Ztrácíte smysl života. A smysl života je Oheň, který vás udržuje naživu. Bez tohoto Ohně nemůžete dlouho přežít. I já jsem měl tuto zkušenost, kdy ze mě téměř všechen Oheň vyprchal.

Image result for school

Škola vás na život moc nepřipraví. Současné vzdělávání není na téma život zaměřeno vůbec.

Nikdo mě ale neučil, co je smyslem mého života, jak život vlastně funguje. Rodiče mě učili základy slušného chování, škola mě učila základní vědomosti z různých oblastí, vysoká škola se mě snažila připravit na moji kariéru. Ale život mě nikdo neučil. A tak jsem dělal chybu za chybou. Ty se kupily a jejich tíha byla tak veliká, že téměř zadusila můj Oheň.

I já, jako mnoho jiných, jsem se vydal na cestu hledání. Hledal jsem dlouho. Zkoušel jsem různé cesty, učení, náboženství, psychologii….. Ale žádná z těchto cest mi neukazovala život jako takový. Byly to jen různé pohledy na život, různé názory, různé domněnky a návody. Po mnoha letech bloudění jsem narazil na jednu cestu. Ve chvíli, kdy jsem spočinul před branou této cesty, se brána otevřela a mně se ukázal ŽIVOT, v celé jeho nekonečnosti, všech souvislostech a významech. Tuto cestu jsem před tím neznal. Ale hned, jak jsem udělal první krok, věděl jsem, že je to správná cesta. Byla to cesta Dao (Tao). Zajímavé na tom je to, že Dao se překládá jako „cesta“. To pro mě mělo symbolický význam. Nyní vím, že tento překlad není úplně správný, ale na začátku mé cesty to bylo více než symbolické. Cesta Dao mi ukázala opravdu celý život ve všech jeho rozměrech, kvalitách a vrstvách. Dao je však tak obrovské, že jej nelze pojmout. Proto v rámci Dao vzniklo učení (já říkám umění a věda zároveň), které se jmenuje Feng Shui. Učí, jak Dao využít v pozemském životě.

Feng Shui mi ukázalo život v jeho souvislostech a všech rovinách.

Feng Shui mi ukázalo, jak funguje život na Zemi, v našich materiálních podmínkách, v podmínkách hmoty. Spojení duchovní a materiální energie. Toto umění mi umožnilo pochopit smysl života ale hlavně smysl MÉHO života. Jako první učení, první cesta, po které jsem se vydal, mi ukázalo, že vše se „točí“ kolem mě (pro člověka se silným egem to je zajímavý poznatek 🙂 ), ale zároveň mi dalo jasně najevo, že se musím životu přizpůsobit a že pokud nebudu „poslouchat“, život se mnou pěkně zamete. Poprvé v životě jsem poznal sám sebe. Poznal jsem své energie, svůj přirozený talent, silné stránky. Věděl jsem, co mi dělá dobře a co mi naopak škodí a vyčerpává mě. Pochopil jsem, že vše v mém životě musí být nastaveno tak, aby to vyhovovalo mně, mým energiím. Feng Shui mi ukázalo, jaké důležité oblasti v životě jsou a jakou mají mezi sebou souvislost. Poznal jsem, že musím každou tuto oblast nastavit na své energie. Tím se každá oblast stane zdrojem mé energie a bude mi v životě pomáhat. Uvědomil jsem si, že pokud budu mít všechny oblasti života takto nastavené, budu se velmi jednoduše posouvat ke svému životnímu cíli a budu prožívat naplnění.

Abyste si mohli nastavit správně celý svůj život, musíte nejprve poznat sami sebe.

Feng Shui mi ukázalo kdo jsem, mojí životní cestu a můj životní cíl. Naučilo mě, že všechny ostatní oblasti života si musím nastavit tak, aby mi na této cestě k cíli pomáhaly. Najednou dával život dokonalý smysl. Vše do sebe zapadalo, krásně na sebe navazovalo a život mi najednou přišel jako krásná procházka rajskou zahradou. Nebyl to již shon, stres, zmatek a „pruda“ jako dřív. Každá oblast života byla příjemná a všechny oblasti dohromady vytvářely krásný život. Vrátila se mi chuť do života. Můj Oheň začal opět hořet naplno.

Feng Shui mi ukázalo celé spektrum života. Naučilo mě, že nejdůležitější je znát energie času, člověka a prostoru a umět je mezi sebou sladit tak, aby byly zdrojem mé vlastní energie. Vše se začalo samo harmonizovat. Nejprve se postupně začala dávat dohromady moje zhroucená psychika. Po nějaké době se začalo ladit i mé tělo a zdraví se začalo opět posilovat. Život, který před tím vypadal jako zmuchlaný papír, se začal narovnávat. A to je na Feng Shui asi to nejkrásnější. Ukáže vám přesně, jak si máte život nastavit a pak ho jen můžete žít, užívat si ho, protože život sám je zdrojem vaší energie. Do té doby byl pro mě život vyčerpávající, bral mi energii a vlastně mě málem i zabil. Ale dnes je to naopak. Život je mojí energií, která mě nese mým životem stále dopředu a nahoru, aniž bych se u toho vyčerpával.

Feng Shui není o krásných zahradách, interiérech s čínskými „cinkrlátky“. To je příliš zjednodušený pohled daný knihami pro to, aby se lépe prodávaly. Feng Shui vytváří podmínky pro váš život – v čase, v lidech a v prostoru. Ve Feng Shui musíte žít. Feng Shui je váš život.

PŘIHLASTE SE I VY NA NAŠE KURZY – JIŽ V ZÁŘÍ

Přijďte se podívat na naše přednášky v Městské knihovně v Praze – září

FENG SHUI – ABY SE VÁM DAŘILO VE VŠECH OBLASTECH ŽIVOTA – 11.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20409-feng-shui-aby-se-vam-darilo-ve-vsech-oblastech/

FENG SHUI – POZNÁNÍ SEBE SAMA, ROZVÍJEJTE SVŮJ PŘIROZENÝ TALENT 18.9. v 19.00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20410-feng-shui-rozvijejte-svuj-prirozeny-talent/

FENG SHUI – PROSTOR PRO ŽIVOTNÍ ROVNOVÁHU 25.9. v 19:00

https://www.mlp.cz/cz/akce/e20411-feng-shui-prostor-pro-zivotni-rovnovahu/

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.