VIZUALIZACE NÁSTROJ ÚSPĚCHU

Jak víte, vše v přírodě se řídí danými pravidly a procesy. Vše má svoji příčinu a následek. Chcete-li nějaký výsledek (následek), musíte vytvořit tu správnou příčinu, která k tomuto výsledku povede. Ve své podstatě je vše takto jednoduché. Podobně můžete využívat i vizualizace.

To, co si umíme vizuálně představit, toho umíme také dosáhnout.

Abyste věděli co, jak a kdy využít, je třeba mít alespoň základní znalosti zákonů, které utvářejí váš život. Pokud tyto zákony dodržujete, můžete je využít ke svému prospěchu. Jdete-li proti těmto zákonům, pak se v životě potýkáte se zbytečnými konflikty, které vás velmi vyčerpávají. Cenou za váš úspěch pak je velké vyčerpání, často i nemoci s dlouhodobými následky na kvalitu vašeho života.

Jedním z těch jednoduchých, zato však velmi účinných nástrojů, je vizualizace. Psali jsme o ní již mnohokrát, např. v souvislosti s tzv. vision boardem (nástěnka, na kterou si dáte obrázky a hesla, která nejlépe vystihují váš cíl). Související články můžete najít zde:

https://akademiestesti.wordpress.com/2017/05/23/jak-si-nastavite-stesti-sny-a-vize-v-interieru/

https://akademiestesti.wordpress.com/2017/02/17/jak-dosahnente-sve-vize/

Walt Disney řekl, že když umíte o něčem snít, umíte to také zrealizovat. Henry Ford zase řekl, že myslíte-li si, že to dokážete, nebo si myslíte že to nedokážete, vždy máte pravdu. Naše představy, sny a myšlenky jsou první fází reality. To, co si dokážeme představit, na co umíme myslet, to již existuje. Uvědomte si, že žádný člověk si neumí představit nic, co je nerealizovatelné. I ty nejbláznivější sny Julese Vernea se po delší době staly skutečností.

Related image

Všechny nové vynálezy byly původně fantazií, která měla vizuální podobu. Jen díky tomu se mohly realizovat.

Pokud tedy o něčem sníte, umíte si to představit, dokážete vytvořit jasný obraz své vize, pak je tento váš sen realizovatelný. A teď si uvědomte jednu zásadní věc: mozek neumí rozlišit mezi realitou a vizualizací. Pokud vidíte obraz (skutečný či vysněný) váš mozek okamžitě začne pracovat na jeho realizaci ve vašem životě. Pokud vidíte své vysněné auto (např. Ferrari – proč být při zemi, že?), pak váš mozek začne pracovat na scénářích, jak toto auto získat. Stejně tak umí pracovat, pokud si např. vymyslíte svůj nový dům a vidíte ho jen ve své mysli. Mozek také začíná filtrovat všechny vjemy a informace ve vašem životě a bude se soustředit na ty, které vedou k danému cíli. Určitě jste si všimli toho, že když na něco myslíte, tak se vám to jakoby začne v životě více vyskytovat. Když myslíte na vysněnou značku auta, tak najednou máte pocit, že toto auto mají všichni kolem vás a před tím jste ho vídali jen zřídka nebo vůbec. Vizualizace tak vede váš mozek k soustředění na daný sen, cíl. Síla mozku je v tom, že dokáže z uložených dat (tedy informací a vašich zkušeností) najít cestu k cíli. Dělá to automaticky. Ale co víc se začne dít: začne fungovat zákon rezonance/přitažlivosti. Pokud se díky vizualizaci naladíte na „vlnu“ svého snu (jak víte, vše je jen energie, která vytváří vibrace – vlny), pak začnete automaticky přitahovat do svého života vše, co je na danou vlnu také naladěné. Čím víc tuto vibraci posilujete tím silněji si svůj cíl začnete do života přitahovat. Jistě znáte rčení: „Dávej si pozor na to, co si přeješ, mohlo by se ti to vyplnit.“ A přesně tak to v životě funguje. Na co často a silně myslíte, to si do života přitahujete. Přesně v tom je síla modlitby a meditace – viz tento článek: https://akademiestesti.wordpress.com/2016/05/19/naucte-se-modlit-chci-to-dostanu-to/

Využívejte ve svém životě sílu vizualizace. Vizualizujte si svůj sen denně. Nejméně ráno hned po probuzení a večer těsně před usnutím. Ale lepší je myslet na svůj sen stále. Mít ho pořád před očima (k tomu je ideální právě již zmíněný vision board a tzv. fénix ve Feng Shui). Cesta k tomuto snu se vám začne otevírat sama.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – PODZIM 2017

Více HAPPYWEEK 225

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.