ŽIJTE NAPLNO VE VŠECH OBLASTECH SVÉHO ŽIVOTA

Doba se velmi změnila. To, co platilo ještě před pár lety je dnes „dávnou“ minulostí. Jak se říkávalo: „Pokrok nezastavíš.“ Lidé ve vyspělých zemích mají tak obrovské možnosti, jako neměli ještě před nedávnou dobou. Svět se zmenšil na display mobilního telefonu, rychlost se počítá rychlostí odeslané „textovky“ a přístup k informacím je neomezený. Umíme toho ale opravdu správně využívat?

Prožívat naplnění a štěstí ve všech oblastech života dává životu pravý smysl.

Není to tak dávno, co se život člověka omezoval jen na jednu důležitou oblast. Většina lidí se tak rozhodovala o tom, jestli svůj život věnuje kariéře nebo rodině. Zábava, přátelé, vzdělávání, to vše bylo vnímáno jen jako vedlejší možnosti, které lze využít, pokud zbude čas (tj. pokud kariéra či rodina dovolí). Tomuto přístupu se tak podřídila celá společnost od výchovy dětí (bude z tebe pan doktor), přes vzdělávání (zaměřeno pouze na budoucí zaměstnání – „naši absolventi jsou nejlepší právníci“) až po společenské postavení (když si ho vezmeš, budeš paní doktorová). Tento přístup byl však velmi omezený a život jako celek se v něm vůbec neobjevoval. A tak lidé žili své „omezené“ životy a přicházeli o mnoho jiných krásných zážitků a příležitostí, které život nabízel.

Život je daleko víc, než jen peníze. To už většina lidí ví.

Dnes je vše jinak. Svět se nám otevřel, moderní technologie nechaly vstoupit celý svět do našich kapes (kde nosíme své smart phony) a vše se nám tak vejde do jedné dlaně. Aniž bychom se zvedli ze své židle, můžeme se díky Google Maps procházet po náměstí v Benátkách, chodit po Velké čínské zdi, nebo se dívat na svět z nejvyšší budovy světa. Pokud se chceme něco nového naučit, stačí si pustit na mobilu zajímavou přednášku profesora z Bali, nebo být on-line účastníkem semináře v Los Angeles. Výčet toho, co dnes všechno můžeme je asi nekonečný. Ale umíme toho opravdu využívat? Zdá se, že stereotyp „kariéra nebo rodina“ je přeci jen hluboce zakořeněn. A tak převážná většina mladých lidí stále studuje s vidinou budoucí práce. Téměř všichni pracující ještě pořád mají osmi hodinovou pracovní dobu pět krát v týdnu (a mnozí pracují mnohem déle). Jako by se otroci z plantáží stali otroky moderních technologií, na kterých stále dřou a dřou, aniž by prožívali svůj život.

Začínáme objevovat, že štěstí a hezký život je všude kolem nás.

Ale i zde začíná svítit světélko naděje. Zdá se, že nová generace mladých lidí již není tak úplně nakloněna ideálu strávit svůj život v zaměstnání. Lidé si stále více začínají uvědomovat, jak velké příležitosti dnes mají a chtějí je začít využívat. Šťastný život ovlivňuje devět základních oblastí života. Každá z nich je důležitá (poznání sebe sama a být sám sebou, vztahy, rodina, bohatství a pestrost života, hodnoty a pravidla, budoucnosti, domov a zázemí, sny a vize). Je dobře, že stále více lidí chce mít zajímavou práci, milujícího partnera, šťastnou rodinu, dostatek všeho, co potřebují, chtějí stavět svůj život na určitých hodnotách atd. Jsou náročnější a to je dobře. Mohou být, protože mají příležitosti a nikdy dříve nebylo jednodušší je využít. I vy je začínejte využívat. Život je pestrý, bohatý a dává vám vše, co potřebujete. Tak se nebojte si to vzít a berte vše, co vám život dává. Bude vám dávat to, co skutečně potřebujete. A pokud máte pocit, že vám něco do života nepřichází, nebo ne tou formou, kterou si představujete, pak to může mít dvě příčiny: něčím si tuto energii blokujete a pak je třeba zjistit čím a blok odstranit, nebo chcete něco, co nepotřebujete a proto vám to život nenabízí.

V každém případě chtějte prožívat štěstí a naplnění ve všech oblastech svého života. Nenechte se nikým a ničím limitovat. Je to váš život a vše v přírodě je nastaveno na prosperitu a štěstí – tedy i vy a váš život. Tak si to nenechte ujít.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – PODZIM 2017

Více HAPPYWEEK 225

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.