VĚDĚT CO A JAK NESTAČÍ. MUSÍTE VĚDĚT PROČ.

Robin Sharma je jedním z nejúspěšnějších koučů současnosti. Na jeho semináře chodí tisíce lidí, koučuje lídry světového byznysu – jak firmy, tak i úspěšné podnikatele a manažery. Robin říká jednu velmi důležitou věc: dokud vaší misí (tedy tím, co děláte) nejste posedlí, nemůžete dosáhnout špičkové úrovně génia.

Proč je hnací síla, motivace, světlo, která vám ukazuje cestu.

Jak všichni dobře víte (píšeme o tom velmi často), vše je řízeno pocity. Celý váš život se vyvíjí na základě vašich pocitů. Každý moudrý podnikatel, manažer firmy a marketingový manažer moc dobře ví, že jeho výrobky si lidé nebudou kupovat na základě faktů a objektivních údajů. Všichni kupujeme to, co kupujeme na základě vnitřního pocitu. A přesně tak se rozhodujeme o všech záležitostech našeho života. V terminologii Feng Shui tomu říkáme prvotní funkce Jang. Bez energie Jang nic nefunguje. A Jang je pocit. Ten vyvolá emoci, ta myšlenku a ta zase slovo….. No a zbytek známe z Bible – na počátku bylo slovo.

I Bůh použil slovo ke stvoření celého světa. Slovo má velkou moc. Bible, první kniha – Stvoření.

Pokud tedy v životě chcete cokoliv začít, musí tomu předcházet vaše rozhodnutí. A toto rozhodnutí stojí a padá s vaším pocitem. Čím silnější pocit vytvoříte, tím je rozhodnutí a následná akce také silnější. Když si stanovíte své cíle, nestačí je vymyslet. Nestačí si udělat „logický“ plán postupu. To vše jsou jen nástroje k „fungování“. Ale energie funkce samotné je Jang – tedy pocit. Pokud tedy nemáte jasný pocit, tak vám ani sebelepší plán nepomůže. Ani nejchytřejší mozek na světě vás „neoblbne“. I kdybyste si milionkrát logicky zdůvodnili, že je pro vás důležité něco udělat, i když vám to potvrdí tisíce odborníků z daného oboru, i když si vytvoříte geniální plán postupu, o kterém víte, že nemůže selhat, neuděláte to, pokud váš pocit neřekne: „CHCI TO.“ Tak klíčová energie Jangu, tedy pocitu je ve vašem životě. Bez Jangu nemůže nic začít. Tak je to dáno v celém vesmíru, v přírodě a tedy i ve vašem životě. I když si myslíte a jste o tom přesvědčení, že jste naprosto jen racionální člověk, nejste. Váš život řídí vaše pocity. Nic s tím neuděláte. Je to tak dané vesmírem (Bohem, chcete-li) a přírodou. Je to také jeden z hlavních důvodů, proč se neumíme v životě změnit, proč nedokážeme opustit nezdravé návyky jako je např. kouření, pití alkoholu apod. Všichni vědí, že kouření není zdravé a přesto nedokážou přestat. Proč? Právě pro to, že jim chybí silné PROČ. I když jim lékař logicky vysvětlí, že jejich zlozvyk není zdravý, i když to sami chápou, nepřestanou, pokud u nich nepřevládne silné PROČ toho nechat. Oni totiž vnitřně necítí, že se jich tento problém týká. Vnitřně si nechtějí připustit, že i oni jsou ohroženi. Jakmile však pocit ohrožení zesílí, zvětší se i jejich PROČ přestat a pak teprve mohou uspět. Tento pocit PROČ musí převládnout a pak je člověk schopen čehokoliv.

Image result for smoking

Pokud kuřák nemá silný stimul PROČ přestat, nedokáže se své cigarety vzdát.

Z tohoto důvodu nikdy nestačí vědět: CO chci a JAK toho dosáhnout. Musíte k tomu dodat třetí „element“ – PROČ. Odpověď na otázku PROČ je tím hlavním motorem. To je ta energie, která zažehne funkci, tj. umožní vám, abyste dosáhli toho, čeho dosáhnout chcete. Je to zásadní energie Ohně, která je základem veškeré aktivity. Bez ní se nepohnete z místa. Oheň je spojován s emocí vášně. Tu když vložíte do svého konání, tak vše půjde snadno, lehce a nebude vás nic vyčerpávat. Vášeň vás bude posouvat kupředu. Budete schopni dělat věci, které byste pouhou myslí nikdy ani nevymysleli. Díky vášni se vám bude otevírat cesta. Oheň je světlo a vize. Uvidíte jasně před sebou, co a jak máte dělat. Pokud do svého úsilí vložíte silnou vášeň, nemůžete neuspět. Naopak bez ní budete mít velké problémy dosáhnout svých cílů. Velmi vás bude cesta bez vášně vyčerpávat. A i když dorazíte k cíli, pak budete celí vyčerpaní, a proto nedosáhnete svého naplnění. Budete ztrácet smysl života a celý život se vám tak může zhroutit.

Vaše PROČ je Ohněm, tedy i světlem, které vám ukazuje cestu a vám stačí jen po ní kráčet k cíli.

Kdykoliv řešíte CO, sestavujete plán JAK, musíte přesně vědět, PROČ. A toto PROČ musí být emocionálně podbarveno. Musíte znát přesně ten pocit, pro který to děláte. Musíte vědět přesně, jak se budete cítit, až svého cíle dosáhnete. To je základ velkých úspěchů, získávání olympijských medailí, budování světových firem, zachraňování životů atd. atd. Pokud nevíte PROČ, bude velmi těžké dosáhnout velkých věcí.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – PODZIM 2017

Více HAPPYWEEK 225

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.