FOCUS – MAXIMÁLNÍ SOUSTŘEDĚNÍ – NEJLEPŠÍ CESTA K CÍLI

Bruce Lee (jeden z nejúspěšnějších mistrů bojových umění a také ikona tohoto umění): „Nebojím se bojovníka, který cvičí denně tisíc různých kopů. Obavy mám z bojovníka, který cvičí jeden kop tisíckrát denně.“ Vy, kteří pracujete s energií víte, že tam, kam směřuje pozornost, tam směřuje i energie. Čím déle svoji pozornost soustředíte jedním směrem, tím více energie tam posíláte.

Image result for karate brick break

Soustředěná energie na jednu jedinou věc znamená sílu, která dokáže neuvěřitelné věci.

Poslední dobou se šíří další „módní“ slovo – Focus (dalším populárním slovem je Flow – článek o Flow najdete zde: https://akademiestesti.wordpress.com/2017/01/18/flow-snadna-cesta-k-cili-jak-ji-nastavit/ , článek, kde také píšeme o fenoménu „focus“ najdete také zde: https://akademiestesti.wordpress.com/2017/07/31/to-co-vysilate-to-take-prijimate/. Princip, na kterém je tzv. focus (soustředění) založen je známý tisíce let. Víme, že soustředěná pozornost generuje energii, kterou pak můžete nasměrovat tam, kde chcete, aby působila. Pokud umíte pracovat se soustředěnou energií, tak se také automaticky dostáváte do tzv. Flow – tj. volného plynutí. Určitě jste již tuto situaci zažili (i když možná jen na krátkou dobu). Jsou to chvíle, kdy vůbec nevnímáte okolní svět, vaše pozornost je plně zaměřena jen na to, co právě děláte a máte pocit, že jde vše jakoby samo, bez vašeho přičinění, bez vaší energie. Pokud budete toto soustředění praktikovat a trénovat, pak se vám budou dařit i velké věci bez vašeho úsilí. Prostě se ty věci „stanou“. Navíc také znáte zákon přitažlivosti. Ten aktivuje stejnou energii, kterou vy „vysíláte“(viz článek ZDE) . Zde hovoříme o tzv. „naladění se na vlnu“, nebo-li frekvenci. I tuhle zkušenost jste již v životě určitě zažili. Je to např. v situacích, kdy jste naladěni na stejnou věc s jiným člověkem a aniž byste se předem domlouvali, tak společně jednáte naprosto koordinovaně a společně dosahujete daný cíl.

Image result for focus

Pokud chcete snadno dosáhnout svého cíle, musíte se na něj co nejvíce soustředit. To vás k cíli dovede samo.

Tyto tři dovednosti práce s energií (Focus, Flow a zákon přitažlivosti) jsou uměním, díky kterému dokážete i na první pohled nemožné věci. Jistě jste viděli řadu filmů z oblasti bojových umění, kdy jeden bojovník odstrčí svého soupeře, aniž by se ho dotkl. Prostě jen vyšle soustředěnou energii na svého soupeře a ten „odletí“. Přesně tak funguje princip soustředěné energie.

Abyste ale toto umění mohli používat ve svém každodenním životě, musíte tuto dovednost pravidelně trénovat. Chce to čas, trpělivost a odhodlání se to naučit. Již po několika dnech budete pozorovat to, že máte schopnost se daleko lépe soustředit na právě vykonávanou činnost, budete vnímat, že vás již tak nevyčerpává jako dříve, že vám to jde lépe od ruky atd.. Je to umění, které šetří vaší energii a vy se pak nemusíte zbytečně vyčerpávat.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – PODZIM 2017

Více HAPPYWEEK 224

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.