NEMOCI NEDOSTÁVÁTE, VY SI JE ZPŮSOBUJETE

Mnoho lidí se cítí dotčeno, když jim řeknete, že za svoji nemoc si mohou sami. Často se lidé cítí ublížení, že sem jim „stalo“ to, že jsou nemocní. Používají pak výrazy jako „dostal jsem chřipku“, nebo „nakazili mě v práci“ apod. Vnímají sebe jako oběti nějaké vnější aktivity, za kterou oni nemohou a přesto je to „dostalo.“

Pokud se necítíte dobře, znamená to jediné: děláte něco špatně.

Je ale naprosto jasné, že v drtivé většině případů si člověk způsobí nemoc sám. Vědomě, či nevědomě. Příčinou nemocí je tak špatné chování lidí. Dělají věci, které oslabují tělo a to pak ztrácí schopnost se bránit vnějšímu napadení. Pokud se ke svému tělu nechováte správně, pak ho oslabujete a vyčerpáváte jeho energii, kterou má určenou na svoji obranu (nebo-li imunitu). Pokud takto určitý orgán oslabujete delší dobu, může dojít až k jeho úplnému kolapsu.

Vaše typologie vám také ukazuje predispozice vašich orgánů – jejich sílu či oslabení.

Každý člověk má svoji energii rozloženou jinak. Někteří lidé mají silné srdce, ale jejich žaludek může být oslabený. Jiní zase mají problémy se žlučníkem, ale dobře jim funguje slezina apod. U každého člověka jsou tak jiné predispozice na oslabení orgánů. Pokud člověk ví, který orgán má náchylný na oslabení (a je zodpovědný), pak stačí se o tento orgán starat tak, že mu nebudete dělat nic, co nemá rád. Pokud máte např. potenciál oslabení jater, pak byste to neměli přehánět s alkoholem, tučným jídlem či jinou „toxikací“ organismu. Naopak, čas od času si preventivně uděláte nějakou tu detoxikační kůru a játra budou spokojená. Tyto predispozice zjistíte ze svého Astrotypu (jeho výklad si můžete objednat na dasa@byu.cz nebo telefonicky na 602 556 479).

Related image

Tělo vás upozorňuje na to, že děláte něco špatně bolestí, pocity, že se necítíte dobře apod.

Velmi důležité je, abyste se naučili poslouchat své tělo. To v naprosté většině případů umí dát najevo, že děláte něco, co se mu nelíbí. Může to být nepříjemný pocit po nějaké aktivitě, jemné píchnutí, mírná bolest, lehká nevolnost, pocit slabosti apod. Toto jsou jasné signály, že děláte něco, co vašemu tělu škodí. Když si toho všimnete hned, tak vám také bude jasné CO děláte špatně. Častou „výmluvou“ nemocných lidí je právě to, že tvrdí: „Já vůbec nevím, co jsem udělal/a špatně.“ Když ale budete vnímat signál těla hned, tak také budete hned vědět, proč vaše tělo tento signál vyslalo. Pak jen stačí tuto věc či aktivitu již neopakovat, nebo jen s velkou mírou opatrnosti.

Člověk se ve velké většině případů rodí zdravý a proto, aby byl zdravý. Ne proto, aby onemocněl. Je vědecky prokázáno (a učili to i staří Taoisté, i Bible o tom píše), že lidské tělo je nastaveno na 120 fyzické aktivity. Tj. člověk má možnost se dožít až 120 let. Ale pouze v případě, že své tělo nevyčerpá předčasně. A to se děje právě tím, že děláte něco, co mu škodí, bere mu energii, oslabuje ho nebo dokonce ničí. Takže pokud jste nemocní, nemáte nárok na lítost, ale na pořádný pohlavek 🙂 .

PŘIHLASTE SE NA NAŠE KURZY – PODZIM 2017

VÍCE HAPPYWEEK 223

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.