PROČ VÁM NIC NEJDE SAMO?

Často slýcháváme povzdechy: „Když vám to jde tak samo…..“. Když se např. díváte na úchvatné výkony sportovců, umělců, řemeslníků, řečníků apod., máte často pocit, že jim to jde samo, že to pro ně není žádná námaha. Vypadá to tak snadně, jednoduše a lehce. A ve skutečnosti to tak i je, ale……

I u nás máme krásné příklady toho, jak přirozený talent přerůstá v génia.

Ano, je to velké ALE. Aby něco mohlo jít jednoduše, snadno a lehce, musí se pro to nejdříve něco udělat. Když jsme chodili na malé komorní posezení s Jaroslavem Svěceným, který nám hrál krásné skladby, tak jsme to všichni brali jako zábavu. Jeho hra byla jakoby automatická. Moc dobře jsme ale věděli (i z jeho vyprávění), kolik hodin (v přepočtu let) a energie musel věnovat tréninku hraní na housle.

Aby „to šlo“ i z vás, musíte nejprve „to“ vložit do sebe. Jinak to tam nikdy nemůže být. A když to není ve vás, pak to z vás ani nemůže vycházet. To je podmínka číslo jedna. Podmínka číslo dvě je, že když to chcete do sebe vložit, musíte se nejprve sami vyprázdnit. Tj. udělat tomu novému místo. Pokud tedy chcete ze sebe vydávat krásné tóny houslí, musíte je do sebe vložit. Abyste se mohli na tóny houslí plně soustředit, musíte ze sebe „vyndat“ vše ostatní. Celý váš „vnitřní prostor“ tak musí naplnit pouze hra na housle. Vše ostatní musí jít v tu chvíli stranou. Vaše plné soustředění je určeno pouze hře. A vy jíž víte, že tam, kam jde vaše pozornost (soustředění), jde také automaticky energie. Čím více se tedy soustředíte na to, co děláte (trénujete), tím to více „krmíte“ energií. A čím více energie takto vytvoříte, tím silnější energie pak z vás může vycházet. A čím silnější energie z vás vychází, tím více lidí naladěných na stejnou strunu nadchne. Silná energie bude vyvolávat silné nadšení a slabá naopak malé nadšení, nebo téměř žádné. Čím více udeříte do strun, tím více se rozezvučí struny na ostatních nástrojích (zákon rezonance, nebo-li také zákon přitažlivosti).

Related image

Máte-li doma strunový nástroj, můžete si udělat pokus s rozezvučením strun sami.

Pokud tedy chcete, aby i o vás lidé říkali: z vás to úplně proudí, pak musíte energii tohoto proudu vytvořit v sobě. A to chce čas, soustředění a pravidelné opakování. Nejdříve musíte něco dát, abyste mohli dostat. Pokud chcete získat uznání a úspěch, musíte nejprve věnovat svoji energii. Platí to u každé činnosti. Chcete-li něco umět a předávat to, musíte se to nejprve naučit. Ne nadarmo byl v minulosti učeň s mistrem v každodenním učení několik let (učeň se často stěhoval i do domu mistra a byl mu stále „po ruce“), než vůbec mohl sám danou činnost vykonávat. Pokud chcete všechno hned a rychle, nedáte tomu dostatek energie k tomu, aby „to“ z vás pak proudilo samo, nikoho nenadchnete a ničeho silného nedosáhnete.

PŘIHLASTE SE I VY NA NAŠE KURZY. ZAČÍNÁME NA PODZIM 2017:

Více HAPPYWEEK 222

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.