SOUSTŘEĎTE SE JEN NA TO, ČEHO SKUTEČNĚ CHCETE DOSÁHNOUT.

Tony Robbins je jedním z nejuznávanějších světových coachů, motivátorů a konzultantů. Pomáhá lidem najít svůj vlastní život a dosahovat životních cílů. Jak Tony radí svým klientům, aby dosáhli svých cílů, se dočtete např. v tomto jeho článku:

https://www.tonyrobbins.com/importance-time-management/time-management-tips/?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=HubPages&utm_content=ChildHub

Jeden z nejúspěšnějších světových coachů Tony Robbins říká, že na co se soustředíte, tomu dáváte sílu.

Pokud stále opakujete větu: „Nemám čas, abych si zlepšil život.“ pak vězte, že se nikdy nezlepší. Ve vašem životě se děje jen to, co sami děláte, do čeho vkládáte svoji energii. Pokud ale chcete žít kvalitní život a být šťastní ve všech oblastech života, musíte pro to sami něco udělat. Bez vás se ve vašem životě nic nezmění. První věc, kterou musíte znát jste vy sami. Jestli sami sebe neznáte, nemůžete ani vědět, co je a co není pro vás dobré. Bez této znalosti si nemůžete nastavit žádné dobré cíle. Své Já můžete velmi dobře poznat díky našemu rozboru typologie a charakteru osobnosti podle učení Feng Shui (tzv. rozbor Astrotypu) – svůj Profil si můžete objednat na dasa@byu.cz nebo 602 556 479. Poznáte svůj přirozený talent a dozvíte se, jak ho rozvíjet, posilovat a budovat. Váš talent totiž předurčuje CO máte v životě dělat a jaké cíle si stanovit. Tím si zároveň odpovíte na otázku: „Co chci?“. Když nevíte, co chcete, nikdy toho nedosáhnete. Tony také radí, abyste si své CO vždy podpořili odpovědí na otázku PROČ. Tato otázka vám jasně definuje důvod, proč svého cíle chcete dosáhnout. Pomůže vám mu porozumět a tím vám velmi usnadní nalezení té správné cesty k cíli. Pokud tedy víte CO a PROČ, cesta se vám začne sama ukazovat a otevírat. Tím se začne objevovat odpověď na poslední klíčovou otázku: „JAK toho dosáhnu.“

Jakmile se pro něco rozhodnete, cesta se vám začne sama zjevovat. Stačí pak jen vykročit.

Jakmile znáte odpovědi na otázku CO a PROČ, stanovte si také způsob, jak budete své výsledky měřit. Pokud si stanovíte svůj cíl vágně a neměřitelně, nikdy nezjistíte, zda jste cíle skutečně dosáhli. Je-li vaším cílem zhubnout, musíte si přesně stanovit jaké váhy chcete docílit. Když si dáte za cíl zhubnout na 50 kg, pak budete přesně vědět, jestli se vám to podařilo nebo ne pouhým stoupnutím si na váhu. Dalším důležitým „měřítkem“ je čas. Stanovíte-li si, že chcete zhubnout na 50 kg, pak na tom můžete klidně pracovat 20 let. Když si ale stanovíte, že chcete zhubnout na 50 kg do 31.12. 2017, pak je cíl jasný.

Váš cíl musí být jasně měřitelný, jinak nikdy nepoznáte, zda jste cíle dosáhli.

 

Tony dále radí, abyste si ke svým cílům přidali také emoce. Ty jsou projevem pocitu a to je energie Jang – tedy funkce. Emoce jsou tak motorem, který zajistí, že vaše aktivita bude fungovat. Místo suchého „chci zhubnout na 50 kg do 31.12. 2017“ si svůj cíl emotivně zabarvěte: „Chci zhubnout na 50 kg do 31.12. 2017, abych se zbavila svých zdravotních problémů a cítila se opět zdravě a lehce a zvládla tak dobře svoji cestu po Himalájích v lednu 2018.“ Tím do svého cíle dáte emotivní PROČ, které je velmi inspirativní a motivující.

Více tipů a rad v původním článku Tonyho zde.

PŘIHLASTE SE NA NAŠE NOVÉ KURZY:

Více HAPPYWEEK 222

Uložit

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.