DĚTSKÝ POKOJ část 3

Nedávno jsme nahráli videa a napsali články v Blesku pro ženy o správném nastavení interiéru dětského pokojíčku. Zmínili jsme se, že právě dětský pokoj je jedním z nejsložitějších interiérů vůbec. Článek i video můžete najít zde:

http://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-vyvoj-ditete/465677/detsky-pokoj-podle-feng-suej-co-do-nej-patri-a-co-musi-okamzite-pryc.html

Ve třetí části na téma dětský pokoj se zaměříme na třetí oblast a tou je odpočinek a spánek (předchozí dvě oblasti – hra a učení si můžete přečíst v HAPPYWEEKu 219 a 220 zde: https://www.slideshare.net/YELLOWMASTER1/happyweek-219-20170515  https://www.slideshare.net/YELLOWMASTER1/happyweek-220-20170522

Spánek je pro zdravý vývoj dítěte důležitý. Proto musíte věnovat prostředí pro spánek velkou pozornost.

Jak víte, spánek a odpočinek patří do jinové oblasti a k fázi energie Voda. Jsou to nejjemnější a také nejpasivnější energie. Slouží hlavně k regeneraci organizmu. Pro dítě je tato energie velmi důležitá. Je tzv. matkou dětské energie. Děti, které nemají dostatek energie Vody, mohou v životě mít velké problémy s celkovou energií. Ne nadarmo všechny děti tak milují vodu a koupání. Je tedy velmi důležité, abyste tuto oblast co nejvíce podpořili.

V dětském pokojíčku se jedná o místo na spánek – tedy tam, kde je umístěna postel. Ta by měla být nasměrována tak, aby dítě mělo hlavu u zdi a vidělo dobře na vchodové dveře. Postel by pokud možno neměla být pod oknem. Postel by měla mít vyšší pelest, aby dobře chránila hlavu dítěte. Nad postelí by neměly být žádné poličky či velké dekorace.

Abyste vytvořili příjemnou uvolněnu energii, musíte posílit v oblasti postele element Vody. To nejlépe uděláte modrou barvou. Ideální je, když je celý kout, kde je umístěna postel, vymalován modrou barvou. Pokud to není z nějakého důvodu možné, pak by měla být modrá alespoň stěna, u které postel stojí. U menších dětí je také vhodné, aby na stěně u postele byl obrázek s motivem spánku – např. spící zvířátko nebo pohádková postava. Stěna může mít i velkou tapetu s tímto motivem. Pomáhají také obrázky s vodou – volně tekoucí řeka, loď na moři apod.

Důležité také je, aby byl pokojíček před spánkem uklizený. Jakýkoliv nepořádek a chaos ruší klidné energie a zhoršují kvalitu spánku.

Předchozí dva články na téma dětský pokoje najdete zde:

https://akademiestesti.wordpress.com/2017/06/15/detsky-pokoj-cast-1/

https://akademiestesti.wordpress.com/2017/07/03/detsky-pokoj-cast-2/

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign, cernakinteriordesign.wordpress.com, cernakinteriordesign.webs.com

PŘIHLASTE SE NA NAŠE NOVÉ KURZY – ZAČÍNAJÍ NA PODZIM 2017

Více HAPPYWEEK 221

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.