JAK VÁM ŠTĚSTÍ POMŮŽE I K ŽIVOTNÍMU ÚSPĚCHU

Peter Economy se ve svém článku zabývá souvislostí štěstí a úspěchu. Poukazuje na to, že šťastní a zároveň úspěšní lidé mají mnoho společného. Praktikují stejné postupy, věnují se podobným životním rituálům a často uznávají stejné hodnoty. Díky těmto praktikám pak zažívají opravdu velmi šťastný i úspěšný život. Celý jeho článek najdete zde: https://www.inc.com/peter-economy/11-habits-of-remarkably-happy-people.html?cid=nl029week17day28

Životní štěstí přispívá i k budování životního úspěchu.

 

Již v mnoha vědeckých studiích byla jasně prokázána souvislost mezi štěstím a úspěchem. Šťastný život není jen to, co chtějí prožívat tzv. „sluníčkáři“, ale i úspěch, kterým šťastní lidé zlepšují život ostatním lidem a tím i celý svět. Je nad vší pochybnost jisté, že šťastní lidé jsou v životě úspěšnější, než ti, kteří šťastní nejsou. Tito lidé se vyznačují tím, že dodržují zvyky, které jejich štěstí i úspěch posilují. Jak uvádí Peter Economy ve svém článku, mezi ty nejdůležitější návyky patří hlavně těchto deset:

  1. Respekt

Šťastní úspěšní lidé mají velmi silný respekt vůči ostatním, ale také vůči sami sobě. Snaží se identifikovat silné stránky druhých i své a ty co nejvíce využít jak pro jejich prospěch, tak i pro svůj vlastní. Pracují tak neustále se silnou energií a tím nevyčerpávají tu svojí vlastní. Pokud se i vy naučíte hledat sílu, energii u sebe i ostatních, budete ji moci využít pro svoji životní cestu a cíle, aniž byste se sami vyčerpávali.

  1. Sebedůvěra

Jak říká stará moudrost: víra hory přenáší. Ano, tak silná energie to je. Pokud si nevěříte, pak nikdy nedosáhnete svého cíle. Protože když si nevěříte, tak víte, že toho nedosáhnete. A v životě se můžete zabývat jen tím, co víte. A pokud víte, že vaše konání přinese neúspěch, pak se vám ho také dostane.

  1. Vděčnost

Naučte se být vděční za to, co máte, čeho jste dosáhli. Místo toho, abyste litovali toho, co nemáte, oslavujte to, co vám štěstí přineslo do života: zdraví, domov, dostatek jídla, děti… Je toho opravdu hodně, za co máte být vděční. Nic vám „nespadlo“ z nebe, vše vyžadovalo vaší energii. A tak poděkujte, že vám přinesla to, co již v životě máte.

  1. Obklopujte se šťastnými lidmi

Pokud jsou ve vašem okolí samí pesimisté, „naříkávači“ a tzv. „oběti života“, pak jste i vy jedním z nich. Jejich energie je tak nakažlivá, že vás velmi snadno pohltí. Naopak, když se obklopíte šťastnými a úspěšnými lidmi, bude jejich energie působit na vás a pomůže vám bez velkého úsilí dosáhnout štěstí i úspěchu. Mějte kolem sebe lidi, ke kterým můžete vzhlížet a kteří vám mohou být vzorem.

  1. Žádná neproduktivní činnost

Pokud se zabýváte často činností, která nemá nic společného s vaší cestou ke štěstí a úspěchu, pak se nikam neposunete. Trávení času sledováním nezajímavých pořadů v TV, časté hraní her na počítači apod. vám ani štěstí, ani úspěch nepřinesou. Navíc se tak silně „odpojujete“ od skutečného života a ten se vám začne vzdalovat.

  1. Žádná průměrnost

Průměrná aktivita vede jen k průměrným výsledkům. Pokud chcete žít výjimečný život, musíte do něj vkládat i svoji výjimečnou energii a to do všech oblastí svého života.

  1. Vztahy jsou velmi důležité

Nejdůležitější jsou vztahy s vaším životním partnerem. Jak již „název“ napovídá, je to partner pro život, ne jen pro vás samotné. Je vždy jednodušší kráčet životem ve dvou, než sám za sebe. Ale i úzké vztahy s ostatními blízkými lidmi jsou důležité.

  1. Změna

Změna je život. Šťastní a úspěšní lidé to chápou a změny se nebojí. Nepokračují v tom, co již přestalo fungovat a rychle to opouštějí, aby je to nevyčerpávalo.

  1. Umění odpouštět

Odpuštění je velké umění. Pokud se ho naučíte využívat, uvidíte, jak se váš život najednou promění a vše bude daleko jednodušší a příjemnější.

  1. Nesnažte se zalíbit ostatním

Věnovat energii na to, abyste se zalíbili ostatním je jen a jen vyčerpávající. Vůbec vás to neposouvá po vaší cestě k cíli. Naopak, z této cesty vás to zrazuje. Navíc, „zalíbení“ ostatních brzy vyprchá a vy budete opět muset vynaložit silnou energii k tomu, abyste ho znovu vytvořili. Je to začarovaný kruh, který vám nic užitečného nepřináší.

 

PŘIHLASTE SE NA NAŠE NOVÉ KURZY

 

Více HAPPYWEEK 221

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.