DĚTSKÝ POKOJ část 2

Nedávno jsme nahráli videa a napsali články v Blesku pro ženy o správném nastavení interiéru dětského pokojíčku. Zmínili jsme se, že právě dětský pokoj je jedním z nejsložitějších interiérů vůbec. Článek i video můžete najít zde:

http://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-vyvoj-ditete/465677/detsky-pokoj-podle-feng-suej-co-do-nej-patri-a-co-musi-okamzite-pryc.html

https://youtu.be/o5iu43ofpno

 

Žlutá barva pomáhá při učení. Vhodná barva pro školáky a studenty.

Dnes budeme pokračovat v řešení dětského pokoje. Již v minulém čísle HAPPYWEEKu (https://www.slideshare.net/YELLOWMASTER1/happyweek-219-20170515 ) jsem psali, že musí plnit tři základní funkce – hru, učení, odpočinek. Minule jsme se zabývali hrou a dnes se podíváme na učení. To přichází na pořad dne až v době, kdy dítě začíná chodit do školy, tj. mezi 6. a 7. rokem života. Do té doby může být převážná část pokoje věnována pouze hře a menší část pak je určena pro odpočinek a spánek. Ale jakmile začíná dítě chodit do školy, je nutno dodat do pokojíčku další energii. Učení je poměrně těžká energie. Patří k elementu Země. Ta umožňuje nové informace (učení) přijímat, zpracovávat a dále používat. Díky Zemi se tak děti jsou schopné věci učit, naučit a pak také ve škole použít. Je tedy velmi důležité, aby element Země byl dostatečně zastoupen v místě, kde se dítě bude učit. Toto místo má dva základní elementy – psací stůl a židli. Ideální je, pokud jsou židle a stůl umístěny tak, že dítě sedí zády ke zdi a má v zorném úhlu dveře do pokojíčku. Také je důležité volit umístění stolu podle světla (tj. vstupu denního světla z okna), aby si dítě při psaní nestínilo. Bohužel z vlastní zkušenosti víme, že malé pokojíčky, které jsou ve všech novostavbách, tyto podmínky často neumožňují splnit. Často tak dítě sedí zády do místnosti a ke dveřím do pokoje. Tuto situaci můžete částečně řešit např. tím, že umístíte na stůl malé zrcátko, ve kterém jsou vstupní dveře vidět. V tomto místě pak co nejvíce podpořte energii Země. Z barev sem patří nejvíce žlutá, která mimo jiné podporuje paměť (ne nadarmo jsou papírky Post It žluté). Můžete zde využívat žluté tužky, žlutý papír apod.

Image result for yellow notepad

V mnoha zemích se používají žluté bloky a tužky – právě pro to, že poznámky jsou lépe zapamatovatelné.

Zemi také podpoříte pevným stolem a židlí, která by měla mít pevná a vysoká záda a vhodné jsou i područky. Dále sem můžete umístit keramické doplňky, malé kamínky apod. Z tvarů by zde měl převažovat čtverec. Místo na učení by mělo mít jistý řád a měl by zde být dodržován pořádek.

 

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign, cernakinteriordesign.wordpress.com, cernakinteriordesign.webs.com

PŘIHLASTE SE NA NAŠE NOVÉ KURZY:

Více HAPPYWEEK 220

 

Uložit

Advertisement

One thought on “DĚTSKÝ POKOJ část 2

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.