JAKÝ JE ROZDÍL MEZI CHYTRÝM A MOUDRÝM ČLOVĚKEM?

Když se podíváme do historie lidstva, zjistíme, že v časové ose se stále opakují tytéž scénáře. Je to logické, protože veškerá energie v celém vesmíru se pohybuje obloukem ve spirále. To znamená, že vše, co začne, se po nějaké době vrátí opět na začátek.

Moudrost by měla být naší hlavní učitelkou. Ví vše.

Tak i lidé stále opakují stejné chyby, jako by byli nepoučitelní. Jak se říká: „Historie se opakuje.“ Pohyb ve spirále nám ale říká, že vše nové má začínat na vyšší úrovni, než byl začátek předchozí. Pokud by tomu tak nebylo, tak bychom se stále točili v kruzích. Je to tak, jako byste chodili na střední školu, ukončili ji maturitou a další rok byste opět nastoupili do prvního ročníku stejné střední školy. Díky vývoji ve spirále ale po maturitě začínáte zase v prvním ročníku, ale o kvalitativní stupeň výše – na vysoké škole (nebo nastupujete do zaměstnání). A podobným vývojem by mělo procházet jak celé lidstvo, tak i každý jednotlivec, tedy i vy. Člověk se narodí, tedy začíná svůj život a tím také startuje svůj pohyb ve spirále. V té se dokáže pohybovat pouze v případě, že se kvalitativně posouvá nahoru. Pokud se kvalitativně nevyvíjí, pak se ve svém životě pohybuje v neustálém a stejném kruhu. Nikam se neposouvá a jeho život tím stagnuje. Dlouhodobá stagnace navíc vede k pomalému zániku.

Podle toho, na jaké kvalitativní úrovni svého života se pohybujete, patříte do jedné z následujících skupin:

1.Běžní lidé

  • Nemají svůj vlastní cíl. Ten jim určuje jejich okolí a oni vynakládají všechnu svoji energii na to, aby dosahovali cizích cílů.

2.Chytří lidé

  • Ti mají svůj cíl. Jdou za ním, vědí jak ho dosáhnout a vynakládají všechnu svoji energii na to, aby ho dosáhli.

3.Moudří lidé

  • Mají svůj cíl a využívají všechny energie svého okolí, aby jejich cíl přišel k nim, aniž by se sami vyčerpávali. Svoji energii si šetří sami pro sebe.

To, v jaké skupině se právě nacházíte, určuje kvalitu vašeho života. Ta je v případě prvních dvou skupin velice vyčerpávající, protože vyžaduje, aby člověk vydával ze sebe spousty vlastní energie. Třetí skupina však již umí využívat energie a prostředí kolem sebe. Nechávají se energií nabíjet a využívají ji ke svému prospěchu. Ke svým aktivitám nevyužívají energii vlastní a tím si nevyčerpávají potenciál pevného zdraví a dlouhověkosti. Ne nadarmo se moudří lidé zobrazují jako velmi staří, protože k tomuto požehnanému stáří, ve kterém jsou stále plni energie, došli právě díky své moudrosti.

I vy se nyní můžete naučit, jak využívat energie okolí a nevyčerpávat své vlastní. Vše se naučíte na našem novém kurzu:

KURZ

FENG SHUI PRO VÁŠ ŽIVOT

Buďte úspěšní a šťastní ve všech oblastech svého života.

Tento kurz je určen všem těm, kteří chtějí, aby se jim dařilo ve všech oblastech života. Poznáte sami sebe, energii vztahů s partnerem a v rodině. Naučíte se správně využívat čas a jeho energii, stejně tak jako energii prostoru. Budete umět vytvořit si ideální prostředí pro váš život i celé vaší rodiny tak aby se vám dařilo ve všech oblastech života. Díky tomuto prostředí budete snadno dosahovat veškerých svých cílů a snů v každé životní oblasti. Je to prostředí, které vám umožní prožívat prosperitu ve všech oblastech svého života. Naučíte se také, jak se preventivně starat o své zdraví i zdraví svých blízkých.

Kurz se skládá z pěti víkendů:

  • Energie člověka – Typologie a charakter osobnosti podle Feng Shui

30.9. – 1.10.

Poznáte sami sebe, svůj přirozený talent, potenciál a silné stránky

  • Energie vztahu a rodiny

21.-22. 10.

Naučíte se nastavit si vztahy tak, aby byly harmonické a nekonfliktní

  • Energie času 11.-12. 11.

Budete umět pracovat s časem, abyste dělali různé aktivity ve správný čas a šetřili tak svoji energii a vyhýbali se zbytečným konfliktům

  • Energie prostoru 2.-3. 12.

Budete umět nastavit interiér tak, aby vám i celé rodině dodával energii a pomáhal vám bez zbytečného úsilí dosahovat vašich cílů

  • Energie zdraví 20.-21. 1.

Naučíte se základní principy zdraví, prevence a jak si zdraví udržet a chránit

Přihlášky posílejte na dasa@byu.cz nebo volejte na 602 556 479.

Cena: 15,000 Kč. Při platbě do 16.7. sleva 15%.

HAPPYWEEK 220

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.