POCIT, ŽE MUSÍM JE ZABIJÁK

To, že stres je příčinou mnoha závažných onemocnění je všem známo. I příčiny stresu jsou většinou známé. Ale jednou příčinou, o které se mnoho nemluví je pocit, že něco musíte.

Pocit, že musíte, i když nechcete, přináší velké vyčerpání.

Mnoho lidí stále ještě v životě dělá mnoho věcí, které vlastně dělat vůbec nechce. Nejhorší je, že u některých lidí (a podle různých průzkumů jich není málo) činnosti, které dělat nechtějí, dokonce převažují. Většinu aktivit tak dělají proti své vůli. A to jsou chvíle kdy do hry vstupuje velmi nebezpečné „MUSÍM“.

Pokud děláte některé činnosti s pocitem, že musíte (ale vůbec nechcete), pak vězte, že je to velmi nebezpečná příčina stresu a to v jeho nejnebezpečnější formě. Pokud žijete s tímto pocitem dlouho a kontinuálně, měli byste s tím co nejrychleji něco udělat. Tato forma stresu je totiž často příčinou i fatálních zdravotních problémů.

Related image

Vnitřní boj mezi tím, co chcete a do čeho vás tlačí okolí je velmi vyčerpávající a ohrožuje zdraví.

Pocit „muset“ (ale nechci) je nebezpečný tím, že vyvolává v člověku vnitřní boj, který sám se sebou prohrává. Jeho pravé já totiž křičí: „Já nechci.“, ale okolí a různé okolnosti tlačí: „Musíš.“ A bohužel převaha vnějších energií vyhraje nad energií vašeho Já. To pak slábne a po nějaké době přestává úplně fungovat. Tato nefunkčnost se podle toho, čeho se dané „muset“ týká, pak působí negativně na určitý orgán. Ten pak má oslabenou funkci a tělo se snaží tento nedostatek funkce řešit. Ale způsobem, který právě způsobuje velmi závažná onemocnění.

Měli byste si proto co nejdříve uvědomit, jaké aktivity děláte jen pro to, že musíte a co nejrychleji s nimi přestat. Ano, může se to v mnoha případech zdát nereálné (přeci nepřestanu chodit do práce, i když ji nesnáším, když bych tím přišel o své peníz apod.). Ale rozhodněte se, co je pro vás horší – ztráta určitého dočasného komfortu, nebo velmi závažné onemocnění. Navíc, pokud byste onemocněli, stejně o svůj komfort přijdete a navíc, můžete přijít i o mnoho víc.

Více HAPPYWEEK 219

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.