LÉTO JE TADY – ČÍM JE NEBEZPEČNÉ A JAK VÁS MŮŽE POTĚŠIT?

I když se to doposud moc nezdálo, léto už je několik dní tady. Dosavadní teploty spíše napovídaly tomu, že končí zima a ne to, že přichází léto. Ani náš kalendář ještě s létem nepočítá. Nicméně energie léta tu máme již o 5. května.

Energie léta sílí a 21. června dosáhnou svého vrcholu.

Abychom co nejvíce využívali energie sezon, je důležité se jim co nejvíce přizpůsobit. Proto bychom měli dělat v létě vše to, co k němu patří. Energie léta souvisí s energií elementu Ohně. Jak víte, tento element je tzv. nejvyšším Jangem, tedy nejsilnější aktivní energií. Proto bychom měli být v létě nejaktivnější z celého roku.

Energii Ohně dobře harmonizuje energie Dřeva. To souvisí hlavně s přírodou a zelení. Je tedy velmi dobré, pokud budete léto co nejvíce trávit v přírodě. Využijte k tomu každou příležitost. I pár minut v přírodě, lese či zeleném městském parku vám udělá velmi dobře.

Oheň má také rád prostor. I proto je příroda velmi vhodný prostředím pro toto roční období. Přírodu totiž považujeme za „nekonečný prostor“. Větší prostor tedy není. V teplých letních dnech je vhodné, abyste se v přírodě zdržovali co nejvíce u vody – řeka, rybník, přehrada, nebo i jen malý potůček. Voda totiž vyrovnává silnou energii Ohně, která v horkých dnech může být až spalující a tím i velmi vyčerpávající.

Léto máte co nejvíce trávit v přírodě, velkém, neomezeném prostoru.

Aktivní energii musíme vždy využít – „spálit“, jinak spálí ona nás (jistě znáte pojem „vyhoření“). Proto je dobré se v létě věnovat různým sportům, venkovním hrám apod. Ideálním pohybem je pak chůze. Procházky v přírodě jsou tak ideálním využitím letní energie. Trochu opatrnější musíte být s během. Tento pohyb posiluje výrazně element Ohně a tím může být pro mnoho lidí značně vyčerpávající. Pozor si musí dát hlavně „kardiaci“ a ti, kteří mají problémy s oběhovým systémem.

Dalším problémem v létě je tzv. kumulace ohňů. Neměli byste proto ve stejnou dobu využívat více zdrojů energie Ohně. K těmto zdrojům patří mimo jiné konzumace masa, grilování, alkohol, prudké slunce atd. Takže grilování masa a hojné hodování alkoholu na prudkém slunci nemusí být ten nejlepší nápad i pro ty z vás, kteří jste v perfektní kondici.

Příliš mnoho ohnivé energie je až smrtelně nebezpečné.

Pokud budou horké a slunné dny, měli byste také střídat svůj pobyt na slunci a ve stínu. Opět záleží na každém z vás a hlavně na tom, jaké máte energie ve svém Astrotypu. Pokud tam máte více Ohňů, pak bude lepší, když v největším horku budete v klidu ve stínu.

Nezapomeňte také přizpůsobit létu svojí stravu. V jídelníčku by měly být hlavně chladivé potraviny. Sem patří hlavně ovoce a zelenina (ale pozor, ne všechno ovoce a ne všechna zelenina chladí). Ideální je, abyste ve svém jídelníčku měli nejvíce to, co právě zraje. Začíná období jahod. Proto by neměly chybět na vašem stole ať již jako čerstvé, nebo v ovocných knedlících či ve výborném jahodovém koláči. Postupně pak bude přicházet další a další ovoce a zelenina. Váš jídelníček by měl být lehký a pokud možno pestrý.

Related image

Zmrzlina je velkým lákadlem, ale může být i dosti nebezpečná.

Zmrzlina je kapitolou sama pro sebe. Je to velmi rychle ochlazující pamlsek. Rychlost ochlazení je ale velmi škodlivá a je častou příčinou různých onemocnění – např. angíny. Proto musíte jíst zmrzlinu pomalu a nejlépe ji nechat v puse roztát a ohřát, než ji polknete. Nejsou také vodné příliš velké porce najednou. Stejný přístup byste měli volit při konzumaci chladivých nápojů. Ani v létě není příliš chytré pít příliš studené nápoje a led byste si měli raději odpustit.

Více HAPPYWEEK 219

 

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.