CHCETE BÝT ŠŤASTNĚJŠÍ? JDĚTE DO PŘÍRODY.

Studie ukazují, že trávení času v přírodě zlepšuje nejen vaše pocity, ale přispívá i k vašemu celkovému zdraví a v životě se vám pak daří lépe. Viz článek v dailymail.co.uk ZDE.

Jak všichni víte, „zelená příroda“ patří k elementu Dřevo a jeho energie rodí Oheň. Pokud tedy trávíte dostatečný čas v přírodě, posilujete ve svém životě energie Dřeva a Ohně. Dřevo vám do života přináší uvolnění. Říká se, že pobyt v přírodě nebo koukání do zeleně uklidňuje. Přesnější je říci, že uvolňuje. Tím z vás přirozeně odchází všechno napětí, stres, ale také negativní energie jako je zloba, vztek, nenávist apod. Jakmile se uvolníte a negativní energie z vás odejdou, máte pocit úlevy a tím se i celý organismus zklidní. „Terapie přírodou“ je tak velmi účinná pro lidi s psychickými problémy, lidi, kteří mají zaměstnání plné stresu atd. Ale nejen to, Dřevo přináší to, čemu říkáme „otevřená mysl“. V přírodě je nejlepší prostředí pro nové nápady, kreativní řešení apod. Mnoho úspěšných lidí, jako např. Steve Jobs – zakladatel firmy Apple, trávili mnoho času v přírodě, kde se scházeli na různá jednání a řešili nové nápady a projekty. Příroda stimuluje pravou mozkovou hemisféru, která je právě spojena s kreativitou a tvorbou nového.

Image result for mark zuckerberg

 

Steve Jobs nebyl jediný, kdo preferoval procházky v přírodě i pro obchodní jednání. I Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku je využívá.

Čím více času v přírodě trávíte, tím silnější energii Ohně vytváříte. Tato energie je spojena s nadšením, vášní, touhou a schopností dosáhnout maximálního výkonu. Proto je např. pro sportovce ideální trénovat venku a ne uvnitř hal či posiloven. Venkovní trénink je daleko účinnější. Procházky v přírodě také posilují lásku. Pokud řešíte problémy ve svém vztahu, je lepší je řešit při procházce v přírodě, než doma v uzavřeném prostoru.

Spojení energie Dřeva a Ohně silně posilují štěstí v našem životě. Mnoho lidí stále hledá štěstí v materiálních věcech (zbytečně). Ale posilování štěstí je daleko jednodušší, než neustálá honba za majetkem. Ve výše uvedeném článku se např. píše, že studie potvrzují, že procházka lesem, či jízda na kole v přírodě jsou dobré nejen pro vaše zdraví, ale uvolňují úsměv na tváři. Čas strávený v přírodě tak přispívá ke zlepšení nálady. Pokud se tedy necítíte dobře, máte negativní myšlenky či pocity, jděte ven. Jděte do přírody.

Image result for happy in nature

Pobyt v přírodě zlepšuje náladu a uvolňuje pozitivní emoce. Velmi dobré pro vaše psychické zdraví.

V přírodě – na rozdíl od města – je přirozená změna světla a tmy. S nocí přichází skutečná tma, která ve městech neexistuje. Tato přirozená změna mezi světlem a tmou přispívá ke zlepšení spánku. Lidé, kteří tráví v přírodě více času, chodí spát dříve a mají daleko kvalitnější spánek, což má velmi pozitivní efekt na jejich zdraví a náladu druhý den.

Příroda též vybízí k přirozenému pohybu. Pokud jste v přírodě, máte chuť se pohybovat. Proto pobyt v přírodě pomáhá ke snížení váhy a lepší tělesné kondici. Vědci dokonce tvrdí, že pravidelný pobyt v přírodě snižuje pravděpodobnost předčasné smrti o 16%.

Pozitivní vliv přírody na člověka (a naopak negativní vliv města) je velmi silný. Proto byste měli mít delší pobyt v přírodě jako součást vašeho života.

Další zajímavý článek na toto téma zde: http://www.news-medical.net/news/20170421/Engagement-with-nature-contributes-to-overall-life-satisfaction.aspx

Více HAPPYWEEK 218

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.