VYTVOŘTE SI ZÁZEMÍ A JISTOTU V INTERIÉRU

Jistota a bezpečí je jednou ze základních potřeb člověka. Pokud tato potřeba není zabezpečena, pak se v životě neustále cítíme tak jakoby na vodě. Vše je vachrlaté, nestojíme nohama pevně na zemi a pořád se nám něco „hroutí“. To má nepříznivý vliv na psychiku a následně i na zdraví člověka.

Váš domov je zázemí, které musí dodávat stabilitu, jistotu a bezpečí.

Energie jistoty a bezpečí je pro život velmi důležitá. Ne nadarmo je tato energie spojena i s naší tělesnou schránkou. Tato energie patří k tzv. Gua 8 (je to levý blízký roh při pohledu od vchodu do místnosti, bytu či domu). Je-li toto Gua slabé, je slabé i naše tělo a celková životní síla je oslabena. Je proto důležité, abyste si tuto energii co nejlépe zabezpečili. Kromě zdraví na ní „stojí“ také síla rodiny a velikost vašeho bohatství. Takže důvodů k tomu, aby Gua 8 bylo nastavené správně je více než dost. Jak toho dosáhnete? V tomto prostoru je potřeba vybudovat pocit stability. Tu nejlépe vytvoříte tak, že vše dáte do symetrie. Velmi dobrá je např. osová souměrnost. Na tomto principu se stavěli např. všechny důležité sakrální i vládní budovy.

Image result for cathedral

Osová souměrnost je základem všech důležitých a významných budov již tisíce let.

Symetrie dodá prostoru pevnost a stabilitu. Gua 8 patří k tzv. elementu Země. Můžete zde vytvořit silnou stabilní energii pomocí kamenů. Ty by měly být oblé a hladké. Postavte je tak, aby podporovali osovou symetrii. Rozhodně nestavte kamínky na sebe tak, aby byly vratké a snadno se zhroutily. Energii země podpoříte také vším, co je vytvořeno ze „zemitého“ materiálu: hlína, keramika, porcelán. Barevně sem patří zemité barvy od světle žluté (pískové) až po tmavě hnědou. Tmavou barvu však volte jen pro menší detaily a dekorace, protože větší plocha by vytvářela pocit velké tíhy. V prostoru Gua 8 se musíte cítit opravdu v bezpečí. Proto by toto místo mělo být lehce uzavíratelné. Pokud zde máte sezení, mělo by být chráněno ze všech tří stran (záda, levý i pravý bok) – podobně jako jeskyně. Správně nastavený prostor Gua 8 pak přináší podporu přemýšlení, meditacím a kontemplacím. Umožňuje člověku přijít na to, jak dosáhnout svého cíle. Pokud si tedy chcete dobře promyslet své následné kroky k dosažení svého cíle, pak to můžete udělat právě v prostoru Gua 8.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Více HAPPYWEEK 215

https://www.slideshare.net/YELLOWMASTER1/happyweek-2015-20170417

Uložit

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.