ZMĚŇTE SVŮJ ŽIVOT POMOCÍ SLOV – JE TO JEDNODUCHÉ

NA POČÁTKU BYLO SLOVO

Síla slova je známa snad od nepaměti. Bůh pomocí slova stvořil celý svět. I vy si pomocí slov vytváříte ten svůj. Pouhou změnou svého slovníku (slov, které často využíváte) změníte také své myšlenky, to jak se cítíte a tím také to, jak žijete. Váš život utvářejí právě vaše pocity a myšlenky. Tuto sílu slov nazývá Tony Robbins (nejúspěšnější kouč na světě) „Transformační slovník“.

I Bůh použil slovo ke stvoření celého světa. Slovo má velkou moc. Svým slovem tvoříte svůj život.

Tony Robbins poukazuje na fakt, že např. podle Comptonské Encyklopedie Angličtina má více jak 500,000 slov. Průměrný člověk však v životě využívá jen 2,000 – 3,000 slov, tj. 0.5% celkového jazyka. A co více: počet slov, které používají lidé nejčastěji je jen 200 – 300. Pro představu John Milton při psaní využíval asi 17,000 slov a William Shakespeare dokonce 24,000 slov a z nich 5,000 využil pouze jednou.

Image result for william shakespeare

I díky širokému slovníku jsou díla W. Shakespeara tak slavná.

Tony říká, že z těch 500,000 je 3,000 slov, které popisují emoce a 2/3 z nich popisují negativní emoce. Zdá se tedy, že máme sklony k negativním myšlenkám. Problém je, že k popisu svých emocí nevyužíváme slova vědomě. K většině stavů, které jsou pro nás nepříjemné, využíváme slova, která ze zvyku stále opakujeme. Tím se ale tato slova podílí na tom, že si takový zvyk vytváříme i v životě. To, jak situaci popisujeme pak tyto situace i vytváříme v našich životech. Slova mají biochemický vliv na stav těla. Ve chvíli, kdy řeknete „jsem zhrozen“, vytvoříte jiný efekt na tělo, než když řeknete „jsem trošku zklamán“. Pouhou změnou slova změníte i svůj pocit. Víte, že vše je řízeno jangovou energií. Ta vytváří funkci. To, jak fugnuje život tedy tvoří Jang a k němu patří pocity a emoce. Pokud změníte své pocity, změníte i svůj život. To říká i Tony Robbins. Pokud tedy chcete změnit své pocity, je k tomu jeden velmi rychlý nástroj: slova. Slova, kterými popisujete to, jak se cítíte, vytvoří i daný pocit. Tím tak ovlivní i kvalitu vašeho života. Je tedy jen a jen na vás, jakou kvalitu života právě prožíváte. A vědomé využívání slov vám pomůže kvalitu života vylepšit.

Více na stránkách Tonyho Robbinse zde.

Vše v HAPPYWEEKu 215

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.