JE PLACEBO SILNĚJŠÍ, NEŽ JSME SI MYSLELI?

To, co věda nyní zjišťuje o placebo efektu jsou informace staré tisíce let. Bohužel, informace nevyužité, nevyslyšené. A při tom jde o tak jednoduchou záležitost – znalost energie funkce (Jang) a formy (Jin). I nejčtenější kniha na světě – Bible – ukazuje sílu myšlenky a slova. Sám Bůh tvořil (zhmotňoval) pomocí slova. „Na počátku bylo slovo“.

I Bůh použil slovo ke stvoření celého světa. Slovo má velkou moc.

Již tisíce let víme, že myšlenky formují naší realitu. Tím mají samozřejmě i velký vliv na naše tělo a fyzické zdraví. I současné výzkumy potvrzují, že tomu tak skutečně je. Ukazují, jak velký vliv má např. na lidské zdraví momentální psychické rozpoložení. Rychlost uzdravení je velmi závislá na očekávání pacienta, na přístupu a slovech doktora, nebo na tom, jaký sociální kontext právě pacient prožívá. Těmto „vedlejším“ efektům je bohužel věnována stále menší pozornost, než léčení medikamenty i když bylo prokázáno, že jen pouhá změna přístupu lékaře k pacientovi silně ovlivňuje jeho uzdravování. Ve Spojených státech se např. nyní silně doporučuje, aby lékaři měli i psychologické vzdělání, aby mohli svým postojem a přístupem k pacientovi zlepšit jeho uzdravující proces. Vědci ze Stanfordské univerzity doporučují, aby se „placebo“ efekt vyvolaným stavem psychiky využíval při léčení pacientů. Zdůrazňují silný vliv pacientova psychického stavu, přístupu lékaře a sociálního kontextu pacienta. Důvěra pacienta v léčbu, lékaře a pozitivní podpora jeho okolí výrazně zlepšuje výsledky léčby. Ze starých učení známe sílu meditace a hromadné modlitby. Je to stejná energie a stejný efekt.

Placebo může mít velmi silný vliv nejen na vaše zdraví.

Bylo ale také prokázáno nebezpečí tzv. „nocebo“ efektu. Tento efekt je způsoben negativním očekáváním pacienta. Bylo změřeno, že pacienti cítili větší bolest při aplikaci injekce, pokud předem byli upozorněni, že je to bude bolet. Očekává-li tedy pacient negativní účinky léčby, tak se také dostaví. Sám si je svým mentálním nastavením vyvolá. Podobné výzkumy byly učiněny v oblasti stravování. Bylo změřeno, že lidé přibírali na váze v případech, kdy jim bylo sděleno, že jídlo, které jí, má vysokou kalorickou hodnotu. Lidé, kteří jedli stejné jídlo a neměli informaci o vysoké kalorické hodnotě, naopak na váze nepřibírali. Dokonce bylo zjištěno, že pokud člověku ukážete pozitivní vlivy stresu na život (více aktivní energie, větší soustředěnost apod.), vykazovali tito lidé lepší zdravotní výsledky, vyšší pracovní výkony a emotivně lepší náladu než lidé, kteří věřili, že je stres „zabiják“.

Image result for high performance

Pozitivní „hecování“ má obrovský vliv na výkon člověka. Zkuste si to.

Je velmi důležité, abyste si dávali velký pozor na to, co říkáte, jaká slova používáte a jaké myšlenky si připouštíte. Víme, že zde se jedná o energii Jin, tedy energii hmoty a formy. Čím více na něco myslíte, tím více se tato myšlenka zhmotňuje a finálně i realizuje ve vašem životě. Nepodceňujte tedy negativní myšlenky, postoje, slova a nálady. Zhoršují vám zdraví i celý život.

Zveme vás na další zajímavý seminář Odhalte své pravé JÁ & Žijte svůj život, který navazuje na naši novou knihu:

Knihu můžete zakoupit ve všech větších knihkupectvích nebo např. zde: http://neoluxor.cz/beletrie/cinske-horoskopy–256615/

Vše o semináři se dozvíte ZDE, na této stránce. Přihlášky na seminář nám posílejte na dasa@byu.cz nebo se můžete přihlásit telefonicky na 602 556 479.

Vše o semináři se dozvíte na této stránce.
Advertisement

One thought on “JE PLACEBO SILNĚJŠÍ, NEŽ JSME SI MYSLELI?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.