ČLOVĚK JE NA BATERKY

Jak si myslíte, že fungujete? Je člověk tak výjimečný, že funguje jinak, než vše ostatní? Není. Vlastně fungujete stejně, jako váš mobil, počítač nebo tablet. A jako vše ostatní. Na energii.

Jakmile vám dojde energie, je konec. Žádný restart nebude.

Nikdy jindy v historii lidé neřešili dobíjení, jako posledních pár let. Bez různých nabíječek a powerbank se už prostě neobejdeme. Musíme dobíjet počítače, tablety, mobily, hodinky a mnoho dalších „tak důležitých gadgets“. Jen si uvědomte, kolik energie a přemýšlení věnujete tomu, abyste měli všechny tyto „hračky“ řádně nabité. A jak vyvádíte, v jakém jste stresu, když zjistíte, že máte vybitý mobil nebo počítač. A nedej bože, když zjistíte, že jste nechali nabíječku doma. To je téměř na sebevraždu, že?

Related image

Když se lidem vybije mobil, prožívají často stavy paniky. Ale co když se vybije jejich energie?

Kromě nabíjení jsme také vymysleli spousty nástrojů a aplikací, jak energii těchto přístrojů šetřit, aby nám baterie vydržela co nejdéle. Máme různé screensavery, sleep mody, aplikace, které nám hlídají, že jiné aplikace moc „nežerou baterku“….. Tak bedlivě chráníme baterky našich přístrojů. Každý dnes přesně ví, na kolik procent má nabitý svůj mobil, nebo kolik hodin mu ještě vydrží jeho tablet.

Teď se ale podívejme, na jinou důležitou „hračku“ pro váš život – vaše tělo. Víte, že vaše tělo má svoji základní baterii, která zajišťuje hlavní funkce těla? Víte, že je nabitá na 120 let? A víte, že má sekundární baterii, která má sloužit k aktivní činnosti těla? A víte, jak se nabíjí? Pokud se totiž tato sekundární baterie vybije, začnete brát energii ze své základní baterie a tím si automaticky zkracujete život. Teď možná „koukáte jak buci“. Vaše tělo se z tohoto pohledu vůbec neliší od vašeho smartphonu či notebooku. Má baterie, které umožňují jeho využívání. Tyto baterie potřebují dobíjet. Hlavními nabíječkami vašeho těla jsou:

Related imageRelated imageRelated image

1.Strava

2.Prostředí – vzduch

3.Slunce

Pokud tyto tři nabíječky neustále „zapomínáte doma“ – tj. nevyužíváte je, pak se vaše aktivní baterie velmi brzy vybije. Abyste byli schopni činnosti, přepne vaše tělo na základní baterii a čerpá z ní energii, kterou ale tělo potřebuje pro funkci vašich životních orgánů, které mají nastavenou funkcionalitu na 120 let. Když ale tuto baterii využíváte pro jiné činnosti, berete energii orgánům a ty pak mají méně energie a nevydrží 120 let. Orgány bez energie jsou oslabené a lehce podléhají nemocem, snižuje se jejich životnost. Tím si automaticky zkracujete život. Takže pokud špatně jíte, pohybujete se ve špatném prostředí a nevyužíváte Slunce, pak se váš život krátí a to velmi rychle.

Image result for computer sleep modeImage result for having a nap

Každý počítač má svůj „sleep mode“, ale co vy? Máte také „sleep mode“ pro své tělo?

Pokud víte, jak využívat spořiče energie u počítače či mobilu, tj. různé screensavery či sleep mody, měli byste vědět, že i tyto „aplikace“ má k dispozici vaše tělo. Říká se jim odpočinek a spánek. Čím více je budete využívat, tím déle vám vydrží základní baterie a dožijete se poměrně slušného věku. Pokud je ale využívat nebudete, může se stát, že vaše baterie bude vybitá ještě před ukončením své běžné životnosti.

Bohužel většina lidí se chová z tohoto pohledu lépe ke svému mobilu, než ke svému tělu. Ale nový model těla si koupit nemůžete. Mobil ano. Tak příště, až budete shánět nabíječku k mobilu, ujistěte se, že máte také nabíječku pro své tělo.

Více HAPPYWEEK 207

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.