PROČ POTŘEBUJETE RUTINU

„Jsme to, co neustále opakujeme. Dokonalost pak není činem, ale zvykem.“ Aristoteles

Každodenní rutina vede k dokonalosti.

Ano, to, co neustále opakujeme vytváří náš život. Častým opakováním stejného se vytváří zvyk. A jak se říká: zvyk je železná košile. Zvyky jsou velmi pevné a patří tak k elementu Kov. Čím pevnější zvyk je, tím hůře se mění.

Z hlediska životní rovnováhy víme, že existují dva protipóly: chaos a řád. Tyto dvě energie jsou odrazem Jinu a Jangu a proto musí být v rovnováze. Jejich vzájemný poměr je pro každou příležitost či činnost jiný. Aby tato rovnováha podpořila to, čeho chceme dosáhnout, musí být správně nastavena. Příliš chaosu je velmi vyčerpávající a to jak psychicky, tak i fyzicky. Pokud je tedy míra chaosu (či neomezené svobody) příliš velká, dlouhodobě vás bude vyčerpávat. Navíc se nebudete posouvat ke svým cílům a dříve či později se může dostavit i deziluze, či ztráta smyslu života.

Přílišná rozmanitost a velký chaos vedou k dlouhodobému vyčerpání člověka.

Abyste se tomuto silnému vyčerpání vyhnuli, musíte chaos vyrovnat řádem, pravidly a daným systémem. Řád vytváří strukturu, vymezuje cestu k danému cíli a dává pevnost vůle dosáhnout svého. Čím pevnější řád si nastavíte, tím pevnější je i vaše pozice a jistota, že dojdete k cíli. Řád určuje priority, omezuje prokrastinaci (odkládání věcí na později), nedovolí vám sejít ze vaší cesty. Ale co je také důležité: upevňuje vaše zdraví. Řád a pořádek totiž patří k elementu Kov a ten zpevňuje např. i vaši imunitu.

Řád vám umožní volně plynout a dosáhnout cíle bez velkého úsilí.

Při dodržování systému navíc také odpočívá vaše aktivní mysl. Řád vám jasně říká, co a jak máte udělat. Takže vy sami nic již vymýšlet nemusíte a můžete se soustředit pouze na vykonávanou činnost. Tím se snadno dostanete do tzv. „flow“ (viz HAPPYWEEK 201 ). Díky této energii se vůbec nevyčerpáváte a cítíte se stále velmi dobře. Máte pocit, že vše vám jde skvěle od ruky a navíc vás energie „flow“ může i nabíjet.

Ohnivý Kohout 2017 bude vyžadovat vaši připravenost – obraz od Evy Schneiderové

Navíc jsme v roce Ohnivého Kohouta, jehož řád a pořádek je právě jedna ze silných stránek (viz naše kniha Čínské horoskopy aneb Odhalte své pravé JÁ – zakoupit ji můžete ZDE). Pokud si tedy pro každý svůj cíl letos nastavíte podrobný plán a řád, jak ho chcete dosáhnout, pak bude stačit se jen tohoto plánu držet. Sám vás k vašemu cíli dovede. Vytvořte si přesný plán na každý den a řiďte se jím. Sami po krátké době zjistíte, že se posouváte kupředu, aniž byste cítili vyčerpání. Naopak, můžete cítit, že máte stále více a více energie. To je síla Ohnivého Kohouta.

Více HAPPYWEEK 207:

http://www.slideshare.net/YELLOWMASTER1/happyweek-207-20170220

Uložit

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: