JARNÍ ÚKLID

Feng Shui má mnoho pravidel, ale jedno z těch nejzákladnějších a také nejjednodušších (tedy jak pro koho J) je ÚKLID. Nejde jen o čistotu, ale hlavně o přípravu prostoru pro nové energie. Velký úklid by tak měl být před každou větší změnou energie. My známe většinou velký jarní úklid a vánoční úklid.

Možná je to k nevíře, ale jarní úklid pomůže zlepšení i vaší psychické kondice.

Jaro představuje významnou změnu energií. Z pomalé, pasivní energie zimy začínají „vyrůstat“ silné a agresivní energie jara. Tato energie přináší začátky všeho nového, co nás v tomto roce čeká. Abychom mohli energii nového využít, musíme jí nejprve povolit k nám vstoupit. No a aby mohla vstoupit, musíme jí udělat místo. To je hlavní úkol jarního úklidu.

Image result for declutter

Staré či nepoužívané věci vám berou energii a zabírají místo všemu novému.

Svůj prostor – dům, byt, či pracovní prostředí – musíte přizpůsobit novým energiím jara. Z prostoru tak musí „odejít“ vše, co je spojené se zimou. Zimní věci byste tedy měli sklidit a dát je na své místo, kde budou čekat opět na svůj zimní čas. Týká se to oděvů, bot, doplňků, různých dek….. Prostě všeho, co jste používali v zimním období.

Related image

Jakmile svůj prostor vyčistíte od starého, uleví se vám i psychicky a jste připraveni na vše nové.

Příprava na nové energie by ale měla zahrnovat také věci, které již delší dobu nepoužíváte. Zde platí pravidlo „jednoho roku“. To říká, že to, co jste celý rok ani jednou nepoužili a nebudete ani dále používat, by mělo také odejít. Porozhlédněte se tedy po svém interiéru a vše nefunkční, nevyužívané a zbytečné dejte pryč. Můžete to někomu věnovat, pokud máte pocit, že to může jiným lidem ještě posloužit. Pokud toto vše uděláte řádně, váš prostor se uvolní, najednou v něm bude spousty volného místa. Budete cítit, že se můžete znovu volně a svobodně nadechnout a přivítat nové energie jara.

Chcete vytvořit prostředí, ve kterém se vám bude skutečně dařit? Navrhneme a zrealizujeme interiér vašeho  domova či pracovního místa na míru vám a vašim současným potřebám. Kontaktujte nás: dasa@byu.cz nebo  602 556 479

Sledujte nás na: facebook.com/cernakinteriordesign

cernakinteriordesign.wordpress.com

cernakinteriordesign.webs.com

Více: HAPPYWEEK 208

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.