BŘEZEN MĚSÍC ZAJÍCE – JAK BYSTE HO MĚLI VYUŽÍT

Tygr je pryč. Fuč. Pá, pá…. Nestihli jste ho. Pak jste prošvihli velmi rychlé a razantní energie, které vám měly pomoci s dobrým startem. Tyto energie vás mohly posunout o velký kus dopředu. Pokud vám skutečně utekly, budou vám chybět a pravděpodobně tento náskok již nedohoníte.

Tygr - silné a agresivní energie pro rychlý a úspěšný start
Tygr – silné a agresivní energie pro rychlý a úspěšný start.

Pokud jste ale Tygra chytili včas a využili jeho dravost a průraznost, pak vězte, že jste se posunuli o velký kus dopředu. Máte náskok, který musíte nyní co nejlépe zužitkovat. Tygr je jako blesk. Rychle a přesně udeří a nabije vše velmi silnou energií. S touto energií jste se měli pustit do začátku svých plánů na tento rok. Tygr je již ale pryč a jeho vládu nyní přebírá Zajíc. Každé zvíře ve zvěrokruhu má svoji funkci, svoji zodpovědnost a tu pak má předat dalšímu zvířeti, která na ní má stavět a dále ji rozvíjet. Tygr tedy měl vše nastartovat, rozhýbat a tento rychlý start posun vpřed předal Zajícovi. Jeho práce je již jiná. Musí pracovat na tom, aby ta síla, razance, ale s tím i spojený určitý chaos a zmatek, mohla pokračovat dál. K tomu musí vytvořit dobré zázemí, fungující prostor, který umožní s energií pracovat dále a posouvat se dopředu.

V období Zajíce si musíte vytvořit fungující zázemí pro další postup.
V období Zajíce si musíte vytvořit fungující zázemí pro další postup.

Nyní je tedy nejlepší čas pro to, abyste si vytvořili skutečně dobře fungující zázemí pro své další aktivity. Pokud jste své plány rozjeli, je důležité, abyste měli ty nejlepší podmínky pro to, abyste v nich mohli pokračovat a zajistit si tak úspěch. Říká se, že Zajíc potřebuje a miluje svoji noru. A přesně tím byste se měli v březnu zabývat. Pokud se vaše plány týkají práce, pak si vytvořte správné pracovní prostředí, ve kterém se vaší práci bude dařit. Vyhoďte vše, co již nepotřebujete a co vás může v realizaci plánů brzdit nebo vyčerpávat. Netýká se to jen vybavení a věcí, ale také např. lidí. Ujistěte se, že máte kolem sebe jen takové lidi, kteří jsou schopni vám v realizaci plánů pomáhat. Dejte si dohromady ten správný tým, kde každý má svoji jasnou funkci a zodpovědnost. Najděte si ty správné systémy a pomůcky, které vám realizaci plánů usnadní.

„Nora“ se však netýká jen vašich pracovních plánů. Je důležitá pro život jako takový. Věnujte se proto vylepšení svého domova. Využijte k tomu jarní úklid. Zbavte se všeho nepotřebného a udělejte místo pro to nové, co vám přinese další radost do života. Ujistěte se, že vám vše funguje a že je vše na svém místě. Domov vám má přinášet radost, zázemí a bezpečí.

Related image

I vaše tělo je důležitým prostorem pro život a dobrou funkci orgánů.

 

Prostorem je ale také vaše tělo. Proto je toto období důležitá detoxikace – očista vašeho organismu. Vyberte si vhodné prostředky pro detoxikaci a tělo očistěte od všeho, čím bylo zaneseno po dobu dlouhé zimy. Měli byste si také zvolit vhodnou dietu. Tělo se nesmí vyčerpávat tím, co již nepotřebuje. Musí mít dostatek síly na to, aby mohlo ve zdraví využívat silné a aktivní energie jara. Vyhněte se jarní únavě. Jaro je o aktivitě, zrodu, růstu a rozvoji. Využijte toho, abyste své plány lehce realizovali.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.