OPRAVDOVÝ ÚSPĚCH SE VYVÍJÍ JAKO ŘEKA

Krůček po krůčku, od pramínku k potůčku, od potůčku k říčce, od říčky k řece a od řeky k moři. To je správná cesta k úspěchu, k dosažení cíle. Každá řeka jednoho dne dorazí ke svému cíli – do moře. I vy tak jednoho dne (a bude to ten pravý den) dojdete ke svému cíli.

Každá řeka dorazí do svého cíle. Buďte jako ona.
Každá řeka dorazí do svého cíle. Buďte jako ona.

Náš svět je rychlý a také i velmi agresivní. Často lidé chtějí věci tak rychle, že včera již bylo pozdě. Jenže tento přístup má charakter tzv. „rychlokvašky“. Je to energie, které se říká: „Rychle nabyl, rychle pozbyl.“ Je to energie velmi rychlá, nebezpečná a velmi vyčerpávající. Pokud chceme vybudovat něco trvalého a opravdu hodnotného, co má mít užitek pro ostatní lidi dlouhou dobu, musíme tomu věnovat silnou energii času. Proto nedávejte do svého plánu energii svojí, ale právě energii času. Tím se přestanete vyčerpávat.

Image result for life speed

Čím rychleji žijeme a děláme různé aktivity, tím méně energie a kvality vytváříme.

Cesta k úspěchu nemá být tvrdou, každodenní prací, s dlouhými pracovními hodinami, pracovními víkendy apod. Kvalitu a dlouhé trvání toho, co vytváříte, posiluje energie času. Mnohé návody k úspěchu nám říkají, že chceme-li dosáhnout něčeho velkého, musíme dělat velké věci hned od začátku, mít široký záběr a tvrdě makat. Na to ale raději hned zapomeňte, pokud nechcete skončit nemocní, vyhořelí, bez rodiny a majetku.

Image result for life speed

Většina lidí by chtěla mít úspěch hned zítra. Proto také více než 90% podnikatelů krachuje.

Místo toho využijte „strategii řeky“. Začněte tak malým krůčkem tak, že vykročení si možná ani nevšimnete. Malý krůček, jen jednu jednoduchou věc. Udělejte ji a uvidíte, že tato malá akce bude mít za následek další krůček a ten další a další. Jakmile jsou pro vás tyto malé krůčky již natolik samozřejmé, dokážete udělat větší krok. Tak, jako se malý potůček pomalu změní ve větší potok.

Related image

Cesta k cíli vede krok za krokem. Jeden jednoduchý krok za druhým a celá cesta bude jednoduchá.

Důležitá není velikost kroků, ale jejich pravidelné opakování. Kroky musí jít za sebou ve stejné sekvenci, jako plyne voda v potoku – nepřetržitě. Nesmíte přestat. Nic vás nesmí zastavit, energie se nesmí zablokovat. Pokračujte dál, i když můžete mít pocit, že výsledky nejsou ideální. Prostě jděte dál. Vším úkolem je postupně růst. To je přirozené a vyvíjí se tak vše v přírodě – od rostlin, přes zvířata po lidi. Je to zákon energie. Využijte ho naplno. Nemůžete udělat chybu. Zákon růstu je přirozený. Letošní energie Ohnivého Kohouta jsou k tomu ideální.

Image result for wolf from wall street

Začínejte po krůčcích a postupně vás dovede k velkým úspěchům. Dejte tomu energii času ne svoji vlastní.

Vydělávat miliony může být fajn. Jak říká Leonardo di Caprio ve filmu Vlk z Wallstreet: „Byl jsem chudý, ale být bohatý je o moc lepší….“ Ale váš plán by neměl začínat miliony, ale na menší úrovni, takové, která je pro vás lehce dosažitelná. Z ní se pak posunete na další a pak, jednoho dne, můžete plánovat své miliony a nebudou pro vás nedosažitelné. Prostě do nich „dorostete“.

Další informace HAPPYWEEK 206

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.