CHTĚLI BYSTE KONSTANTNÍ NÁSTROJ KE ŠTĚSTÍ?

Návodů ke štěstí jste již asi viděli či slyšeli hodně. Bohužel mnohé z nich jsou jen jakýmsi „plácnutím do vody“. Některé z nich ale stojí za pozornost i vyzkoušení. Tento je jeden z nich.

Ke štěstí vedou různé cesty, ale každý má tu svou
Ke štěstí vedou různé cesty, ale každý má tu svou, naše pocity za nás nikdo cítit nemůže

Náš život je tím, jaké pocity prožíváme. Je to o tom, jak se cítíme, ne o tom, co máme, co vlastníme. Pocity tak určují kvalitu našeho života. Pocit je fakt, je tou nejčistší realitou. Jsou dny, kdy se jako by nic nedaří, přijdete pozdě do práce, schůzka s klientem dopadla špatně, partner vás naštval a děti vás vytáčí….. Cítíte se pod psa, zbytečně, prázdně, naštvaní, smutní….. Ve vašem životě se tak dějí věci, které vám vytvářejí nepříjemné pocity a proto i vy svůj život můžete považovat za špatný, nešťastný. Můžete si pak myslet, že nic nezvládáte a že život se vám prostě nedaří.

Vše v přírodě je určeno k prosperitě, tedy i váš život. Jen musí mít to správné prostředí.
Vše v přírodě je určeno k prosperitě, tedy i váš život. Jen musí mít to správné prostředí.

My ale víme, že vše se děje jen pro to, že k tomu jsou příznivé podmínky, že vytváříme (či využíváme) prostředí, které přispívá ke vzniku a růstu daných aktivit a věcí. Pokud vytváříme prostředí, ve kterém se daří našemu neúspěchu, pak takový neúspěch budeme také prožívat. Často můžete mít pocit, že jste jakoby ve vleku událostí a že nepříznivé prostředí prostě změnit nemůžete. A tak se vám daří stále méně a méně.

Celý systém vesmíru a přírody je založen na rovnováze protikladů.
Celý systém vesmíru a přírody je založen na rovnováze protikladů. Tedy i náš život.

My ale také víme, že vše je o rovnováze. Tento fakt nám jasně ukazuje, že vše má svoji druhou stranu, svoji druhou tvář, svůj protipól. Existuje-li tedy prostředí, ve kterém se nám nedaří, musí zákonitě existovat „opačné“ prostředí, ve kterém se nám dařit musí. Jak ale takové prostředí vytvořit? Odpověď na tuto otázku může být složitější a záleží často na konkrétní situaci a daném jedinci (každý máme svůj Astrotyp a ten určuje prostředí pro nás šťastný život). Ale existuje i velmi jednoduchá odpověď: aktivita.

Víme, že štěstí souvisí s funkcí (energie Jang) – funguje-li nám něco, pak se cítíme šťastní. Pokud tedy umíme do našeho života vložit více funkce, pak tím automaticky zvyšujeme své pocity štěstí. Velmi jednoduchým způsobem, jak funkci aktivovat je aktivita – pohyb. Hovoříme zde o energii Jang. Pokud ji aktivujeme a posilujeme pohybem, pak se úroveň našeho štěstí zvyšuje.

Stačí jen jednoduchý pohyb, procházka, protažení těla, a úroveň pocitu štěstí se hned aktivuje.
Stačí jen jednoduchý pohyb, procházka, protažení těla, a úroveň pocitu štěstí se hned aktivuje.

Na testech cca 10,000 lidí v Cambridge universitě bylo prokázáno, že jednoduchým pohybem (stačí vstát a začít se pohybovat) se posílil jejich pocit štěstí. Bylo také ukázáno, že šťastní lidé jsou daleko aktivnější, než ti, kteří žijí s pocitem, že se jim nedaří. Studie dále konstatovala, že lidé, kteří začali být aktivní byli daleko šťastnější bez ohledu na to, v jakém stavu se nacházeli před tím. A stačí k tomu opravdu málo. Nemusíte běhat maraton, dělat aktivní sporty, nebo chodit pravidelně do fitka. Stačí si čas od času stoupnout, protáhnout tělo, projít se na pár minut, nebo si lehce uvolnit tělo a úroveň vašeho pocitu štěstí hned vzroste. Bylo např. naměřeno, že když dlouho sedíme a pak si jen stoupneme, energie našeho mozku rázem vzroste o 7 procent.

Neexistuje asi lehčí cesta k příjemnému pocitu štěstí. Takže od teď již nemáte žádné výmluvy, že nemáte čas, nebo že to máte v životě těžší, než ostatní. Prostě se zvedněte ze židlí, pohovek a postelí a udělejte pár jednoduchých pohybů. A je to.

Více HAPPYWEEK 206

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.