CHCETE DOJÍT DO CÍLE?

Pak dělejte jen to, co vás k cíli dostane. Vše ostatní vynechte. Jinak budete dělat vše ostatní a nezbude vám čas pracovat na své vizi. Té pak nikdy nedosáhnete.

Každý člověk se narodil pro svoji vlastní cestu i své vlastní cíle
Každý člověk se narodil pro svoji vlastní cestu i své vlastní cíle.

Lidé, kteří nikdy nedosahují svých cílů a snů jsou ti, kteří se snaží v životě dělat vše. Ale jak se říká, dělat vše pro všechny ve finále znamená nedělat nic pro nikoho – tedy ani pro sebe. Máte-li svojí vizi (a měli byste ji mít, protože bez vizí a snů není ani smysl života), nastavte si celý svůj život tak, abyste ji snadno a bez vyčerpání dosáhli. K tomu slouží čtverec rovnováhy. Pokud si na něm vyznačíte svoji vizi, ukáže vám k ní cestu (vize – Gua 9 a cesta – Gua 1). K tomu, abyste na této cestě došli ke své vizi bez vyčerpání slouží ostatní Gua. Ty si pak nastavte přesně tak, aby vám pomáhala vaši vizi naplnit. Každé Gua v čtverci rovnováhy tak bude mít jasnou funkci (úkol), která vám pomůže jít a dosáhnout vašeho cíle.

Pro každou oblast svého života si určete jasný cíl a do kdy ho chcete dosáhnout.
Pro každou oblast svého života si určete jasný cíl a do kdy ho chcete dosáhnout.

Pokud stanovíte každému Gua danou funkci, stačí jen tyto funkce dodržovat a vyžadovat jejich plnění. Automaticky vás pak budou posouvat na cestě vpřed. Tento systém je spolehlivý a budete-li ho využívat, dosáhnete všech svých cílů bez vyčerpání. Naopak cesta i cíl vám budou přinášet naplnění, radost a vytvářet tak šťastný život.

Image result for i-ťing oldřich král

Nejlepším překladem této vzácné knihy je překlad od Oldřicha Krále.

Dalším velmi účinným nástrojem je I Ťing – Kniha proměn. Tento systém navazuje na systém Čtverce rovnováhy. I Ťing vám ukáže více detailů, které vám cestu k cíli ještě více ulehčí. Je to jakýsi „fine-tuning“ cesty dané Čtvercem rovnováhy. Pokud si cestu doladíte pomocí I Ťingu, pak budete moci využít umění WEI-WU-WEI (konání nekonáním – tzv. Flow), kdy vás cesta sama bude unášet k cíli stejně, jako řeka plyne bez vyčerpání až k samotnému oceánu.

Pokud se zaměříte na Čtverec rovnováhy a I Ťing, nemusíte již věnovat pozornost ničemu jinému a tím vyčerpávat svoji energii. Naopak, všechnu ji nasměrujete na svůj cíl. Toho pak dosáhnete poměrně lehce a rychle. Hlavně bez vyčerpání a ohrožení svého vlastního zdraví.

Vytvoření čtverce rovnováhy, výklad I Ťing a vytvoření plánu, jak dosáhnout daného cíle si můžete u nás objednat na dasa@byu.cz nebo telefonicky 602 556 479.

Další informace HAPPYWEEK 205

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.