NEBUĎTE NA NIC V ŽIVOTĚ SAMI

Pokud si chcete pro letošní rok vytvořit skutečně dobře fungující plán, musíte v něm zohlednit všech 9 oblastí svého života (vaše Já, vztahy, rodinu, rozvoj a bohatství, pravidla a tzv. „nápomocné přátele, budoucnost, domov a své vize). Velmi důležitou a často i opomíjenou oblastí jsou pravidla a „nápomocní přátelé“.

Čtverec životní rovnováhy vám pomůže nastavit všechny důležité oblasti života
Čtverec životní rovnováhy vám pomůže nastavit všechny důležité oblasti života

Systém čtverce rovnováhy, který používáme ve své práci v oblasti koučinku a poradenství, je vytvořen tak, abyste si vše v životě nastavili tak, abyste se k cíli dostali jednoduše a bez vyčerpání. Ukazuje vám jasně, že na nic v životě nemáte být sami. Životní oblasti si máte nastavit tak, aby vám pomáhali na vaší cestě k cíli.

Využívejte energii tzv. nápomocných přátel, vaše cesta bude mnohem jednodušší
Využívejte energii tzv. nápomocných přátel, vaše cesta bude mnohem jednodušší

Velice důležitou oblastí jsou pravidla a tzv. „nápomocní přátelé“. Tato oblast nám ukazuje, že vše kolem nás nám buďto může pomáhat, nebo s námi bojovat a oslabovat nás. Oblast nápomocných přátel patří k tzv. energii Kovu, která nám vládne tři za sebou následující roky – 2016, 2017 a 2018. Letos se nacházíme v období tzv. Ohnivého Kohouta a právě Kohout je nositelem kovových energií. Je proto velmi vhodné, abyste tuto energii co nejvíce využili ve svůj prospěch. Kov jasně nastavená pravidla: buďto vám pomůže, nebo s vámi bojuje. Takže si můžete vybrat. Rozhodně doporučujeme tu první variantu: pomoc.

Využívejte pomoci druhých, být na vše sám/sama je velmi těžké
Využívejte pomoci druhých, být na vše sám/sama je velmi těžké

Při svém plánování roku 2017 se proto velmi pečlivě zamyslete nad tím, s čím a jak vám může někdo, nebo něco (např. nějaká firma, nový systém, nový nástroj apod.) pomoci. Smyslem vaší činnosti a práce není být na vše sami. Naopak. Svoji energii si máme chránit a pokud možno ji vůbec nevyčerpávat. Právě od toho tu jsou nápomocní přátelé. Až si budete dávat dohromady detailní plán a budete promýšlet jednotlivé kroky jeho plnění, tak přemýšlejte, kdo může pro vás daný krok udělat nebo jaký nástroj k jeho splnění můžete využít. Tento postup velice dobře znali již staří Římané. Vládli stylem „rozděl a panuj“. V moderním řízení se často zdůrazňuje potřeba delegování, což je ten samý přístup. Ve svém plánu tedy již od začátku mějte nastaveno, kdo co a jak bude pro vás dělat. Nebuďte na nic sami. Zbytečně se jen vyčerpáte a cesta k vašemu cíli bude vyčerpávající. A to rozhodně není cílem vašeho plánu.

Rádi vám pomůžeme nastavit váš plán pro rok 2017 tak, aby vaše cesta k cíli byla co nejlehčí. Můžeme vám vytvořit celý čtverec rovnováhy nebo si u nás můžete objednat věštbu I Ťing, která vám plán detailně specifikuje. Konzultace si objednejte na dasa@byu.cz nebo 602 556 479.

Zdroj HAPPYWEEK 202

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.