FLOW – SNADNÁ CESTA K CÍLI – JAK JI NASTAVIT

Jakoby se s tímto termínem poslední dobou roztrhl pytel. Všichni se tváří, že objevili něco nového, převratného, úžasného. A přitom se jedná o moudrost, která je stará několik tisíc let. Všichni úspěšní lidé, kteří něčeho opravdu velkého dosáhli ve svém životě, tento proces využívali.

flow

Flow je anglické slovo, které se dá volně přeložit jako tok, průtok, proudění….. Moudrost stará více jak pět tisíc let pocházející ze staré Číny hovoří o životě jako o řece. Máme se nechat volně unášet jako řeka, protože každá řeka dorazí do svého cíle. A stejně tak působí energie, které dnes „moderně“ říkáme flow.

Related image

Energii flow umí skvěle využívat malé děti. Když se ponoří do své činnosti, jsou jakoby v jiném světě.

Energie flow dosáhnete, pokud se velmi silně ponoříte do činnosti, kterou právě vykonáváte. Vaše silné soustředění tak koncentruje energii na danou věc. Tato energie tak není jen vaše, ale přichází k vám zvnějšku. Říkáme tomu energie Gua 6, nebo trigram Nebesa. Jde o situaci, kdy „vše“ přichází pro to, aby vám to pomohlo s danou činností. Když se takto soustředíte, „odpojíte“ se od všeho ostatního a vše se tak začíná „točit“ jen kolem právě vykonávané činnosti. Najednou začínáte ztrácet pojem o čase, vše se děje jakoby samo. Máte nápady, aniž byste museli přemýšlet, hned víte, jaký učinit další krok, co napsat, co udělat. Jste vedeni jakousi „nadpřirozenou“ silou, která vás jistě vede k vašemu cíli. Nejen že se v této situaci vůbec nevyčerpáváte, ale naopak získáváte příjem nové a silnější energie. Vaše činnost pak volně plyne, jakoby vás unášela řeka. Jste ve flow.

V energii flow se čas téměř zastaví. Najednou vše zvládáte velmi lehce.
V energii flow se čas téměř zastaví. Najednou vše zvládáte velmi lehce.

Gua 6 je enegií Nebes, tzv. „nápomocných přátel“, ale také času. Pokud se tedy dostanete do flow, přestává čas působit. Jakoby se zastavil. Pokud sledujete různé filmy typu Marvel, pak znáte scény slavných hrdinů, jak v jakémsi zastaveném čase řeší neřešitelné situace. Vše se zdánlivě zpomalí až zastaví a vy pak umíte ve velmi krátkém čase udělat strašně moc činností. Ale pozor. Čas se zastavil jen ve vašem vnímání. Čas vašeho okolí pokračuje dál. A tak se můžete najednou „probrat“ z flow a zjistit, že už je ráno. Ale vy se přesto necítíte unavení. Naopak, máte pocit, že jste jakoby nabití čerstvou energií a máte chuť do další práce. Musíte si ale uvědomit, že zde pracujete s energií Nebes, tj. s duchovní energií. Pokud v této energii budete trávit dlouhou dobu, začne se silně oslabovat energie Jin (hmotná energie) a bude trpět vaše tělo. Proto se ujistěte, že i o své tělo se správně staráte a že jste mu zabezpečili dostatečně jinové prostředí (např. malou místnost, přítmí, jednoduchost apod.).

Přednáška – Feng Shui času aneb Tak trochu jiný Time Management. Pondělí 23.1. v 19:00 v Městské knihovně v Praze. Informace a vstupenky zde:

https://www.mlp.cz/cz/akce/e19023-feng-shui-casu/

Připravte se s námi na rok 2017 – Rok Ohnivého Kohouta: všechny přednášky a semináře zde: https://akademiestesti.wordpress.com/2016/12/08/priprava-na-rok-2017-rok-ohniveho-kohouta/

Zdroj: HAPPYWEEK 201

3 komentáře: „FLOW – SNADNÁ CESTA K CÍLI – JAK JI NASTAVIT

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.