ABY VÁNOCE BYLY ŠTĚDRÉ

Vánoční svátky se čase vyvíjely. Dnes jsou spojeny nejen s příjemnou atmosférou pospolitosti, rodiny, ale také štědrostí. Už jako malé děti jsme se na Vánoce těšili hlavně kvůli dárkům. Ale nejsou to jen dárky, které mají přinášet pocit štědrosti a hojnosti.

Energie Vánoc přichází hned po zimním slunovratu. Proto se jejich energie přenesou i do celého nového roku.
Energie Vánoc přichází hned po zimním slunovratu. Proto se jejich energie přenesou i do celého nového roku.

Důležitým symbolem Vánoc je vánoční stromeček. Ten je velmi důležitý. Proto právě vánoční stromeček by měl být symbolem štědrosti a hojnosti. Je to právě stromeček, kdy nacházíme to, na co se celý štědrý den těšíme – dárky. Abyste umocnili energii štědrosti a hojnosti, měl by stromeček sám o sobě vypadat hojně a bohatě. Měl by být dosti košatý, s pěknými větvemi a jehličím. Musí vypadat mohutně a zdravě. Energie stromečku budou silně ovlivňovat celkovou energii Vánoc, ale také i nadcházejícího nového roku. Není tedy dobré jen tak mávnout nad stromečkem rukou a mít pocit, že je úplně jedno, jak vypadá. Není to jedno.

Vánoční stromeček musí dodávat energie tepla a hojnosti
Vánoční stromeček musí dodávat energie tepla a hojnosti

Bohatost stromečku umocníte jeho ozdobením. Proto se snažte, abyste svůj stromeček opravdu bohatě ozdobili. Nebojte se kýče. Ten vám Vánoce nezkazí. Ale chudě ozdobený stromeček by Vánoce pokazit mohl. Snažte se, aby vypadal velmi rozmanitě. Ozdoby mohou mít různé tvary, symboly apod. Dříve se stromeček ozdoboval tzv. „kolekcemi“ (vy, co jste zažili éru komunismu si jistě vzpomenete). Byly to různé čokolády, bonbony a sladkosti různých tvarů a chutí. Dobré na tom bylo, že jsme mohli chodit ke stromečku a „uzobávat“ z jeho dobrůtek. I tento zvyk poskytoval pocit hojnosti. Nevím, jestli tento zvyk vznikl za komunismu, ale pokud ano, pak to byl velmi dobrý trik na to, abychom nás „zblbli“, že se máme dobře :).

Červená barva a zapálené svíčky dodá interiéru krásné teplo.
Červená barva a zapálené svíčky dodá interiéru krásné teplo.

Ale i stromeček by měl přispívat k pocitu tepla a radosti. Teplo i radost zajistí ozdoby v červené a zlaté barvě. Snažte se vyhnout modré, bílé a stříbrné barvě. To jsou odstíny, které přinášejí chlad a to není pro vánoční svátky vhodné. Dejte na něj co nejvíce svíček. I ty by měly být červené. A pokud nemáte strach z toho, že stromeček začne hořet, snažte se je vždy na večer zapalovat. Samozřejmě, že tuto roli mohou dnes zastoupit různá elektrická světýlka a ozdoby. Ale přeci jen není to ono. Svíčky přinesou daleko silnější pocit tepla.

Image result for christmas gifts under tree

Je lépe mít více menších dárečků, protože „velká vánoční hromada“ dodává energii hojnosti.

No a samozřejmě nesmíme zapomínat na dárky. I ty přispívají k pocitu hojnosti. Proto je dobré, když pod stromečkem najdete velkou „kupu“ dárků. Je tedy lepší, pokud zde bude více malých dárků, než jeden či dva velké. Čím větší „hromadu“ vytvoříte, tím silnější pocit hojnosti vytvoříte. A protože jde o štědrý večer, nemá cenu si hrát na skromnost. Tu můžete prokázat jindy a jinde. Na štědrý večer se radujete z množství dárků a svoji radost dávejte co nejvíce najevo. Ale nezapomínejte na jednu důležitou věc: více potěšení nám lidem dává to, když dáváme, než když dostáváme. Čím více dárků tedy rozdáte, tím hezčí Vánoce sami sobě připravíte.

Připravte se na rok 2017 – vše o přednáškách a kurzech zde: https://akademiestesti.wordpress.com/2016/12/08/priprava-na-rok-2017-rok-ohniveho-kohouta/

Zdroj: HAPPYWEEK 198

Uložit

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.